Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "databáze"  (Přečteno 5478 krát)

Skeletonix

  • Host
"databáze"
« kdy: 14 Října 2007, 20:48:21 »
Ahoj,
 
 řeším malý potíž ...   potřebuju jeden seznam filmů a možnost, aby ho mohli 2 uživatelé editovat.

 Mno ideální je Mysql databáze někde na nějakém freehostingu, jelikož se k ní dá připojit přímo pomocí programu Griffith (který je na databázi filmů úžasný). Jenže nevím kde najít freehosting do kterého se mohu od sebe připojit.

 Popřípadě by mi stačilo nějak dostat na web odb databázi a k ní se jen připojovat (jestli toto aspoň trochu možné).

 Neví někdo jak ten potíž reálně vyřešit ... nemohl by ,mne někdo nakopnou správným směrem ?

Dík

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: "databáze"
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2007, 08:11:14 »
Ze by existoval freehosting s mysql databazi otevrenou do sveta bych se trosku divil, protoze vetsina freehostingu stavi prave na tom, ze data budou ulozena u nas a nikde jinde. Odb databaze na webu se obavam take neprojde, protoze do ni nebudete mit povoleny zapis pres webove rozhrani (napada mne sice jedna myslenka, jak to udelat, ale to je dost oklika).

Neni moznost, aby jeden z tech dvou uzivatelu spustil databazovy stroj u sebe? Jedina nutnost, ktera mne napada je v takovem pripade verejna IP adresa uzivatele a samosebou spusteny stroj v dobe, kdyz chce druhy (klientsky) uzivatel pristupovat do databaze.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Skeletonix

  • Host
Re: "databáze"
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2007, 09:26:58 »
dík .. toto mě též napadlo a pevnou IP mám. Ale ještě nevím jestli je toto to pravé řešení :D.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: "databáze"
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2007, 11:23:14 »
Ani tak nejde o pevnou ip, ale o IP verejnout (tj. pokud neni ve tvaru 192.168.xxx.xxx, 10.xxx.xxx.xxx anebo 172.16.xxx.xxx) a popravde jine reseni nevidim :) Leda bych Vam to hostoval ja ... :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: "databáze"
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2007, 01:38:17 »
1. Najjednoduchšou cestou sa mi zdá vyexportovať tú databázu do cvs. S cvs si vie poradiť napr. Tellico, čo je správca zbierok pre KDE, ktorý vygeneruje zo zbierky html súbor, ktorý sa dá nahrať hocikde na web.

2. Alebo použiť niektorý CMS systém (k väčšine CMS systémov existujú rôzne pluginy a doplnky, takže nájde sa hádam aj na filmy). Chce to hosting s PHP a MySQL databázou... Čo je však asi ako kanón na vrabce.
« Poslední změna: 16 Října 2007, 01:40:22 od Juraj »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: "databáze"
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2007, 07:55:52 »
Problem je, ze do cvs souboru pres webove rozhrani nezapise. A onen program podporuje bud mysql nebo primo odb soubor (ovsem opet, pokud jej pres www poskytnete, bude jen pro cteni, nikoliv pro zapis). Co se tyce CMS - ano, to by fungovalo, ale pouze v pripade zmeny programu za takovy, ktery to bude podporovat, coz autor pravdepodobne nechce ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: "databáze"
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2007, 14:34:18 »
Pokud by se jednalo o jednoduchou tabulku, vyzkoušel bych docs.google.com, kde je možné sdílet a komentovat mimo jiné tabulky.

Skeletonix

  • Host
Re: "databáze"
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2007, 10:40:47 »
dík všem za snahu ... jen co bude trocha času něco zkusím spáchat

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: "databáze"
« Odpověď #8 kdy: 17 Října 2007, 11:07:13 »
Ten Giffith vypadá dobře. Neznáte náhodou něco podobného pro KDE?
Kubuntu forever :-)

pekumo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: "databáze"
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2009, 21:04:49 »
Ten Giffith vypadá dobře. Neznáte náhodou něco podobného pro KDE?

Tellico

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.