Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Siemens M55, USB, SiMoCo  (Přečteno 7089 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Siemens M55, USB, SiMoCo
« kdy: 10 Června 2006, 18:34:55 »
Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Chci si z mého mobilu stahovat data a naopak (obrázky, midy apod.), ale programy pro linux to neuměly (resp. jsem nějaké našel, ale buď nešly zkompilovat, nainstalovat, nastavit apod. Pořád nějaké chyby a chyby a chyby) a tak jsem přes wine nainstaloval SiMoCo, které dokáže na Windows pracovat se soubory, adresářem, prostě spoustu funkcí s mobilem. Ale umí pracovat jen s COM porty. A to je kámen úrazu. Já používám USB (co taky jiného, že, bluetooth nemám). Na windows jsem to řešil emulací COM portu (nějakým ovladačem). Existuje i něco takového pro Ubuntu, resp. Wine?? Potřeboval bych totiž ve Wine udělat z USB > COM port (COM1 apod.), aby mi SiMoCo s mobilem komunikovalo. Kabel je funkční i v Linuxu, neboť mi bez problémů funguje s kmobiletools, tento program ale umí jen pracovat s daty na SIM apod, ale ne se soubory :(... Jinak SiMoCo mi přes Wine chodí na výbornou, tedy až na tu komunikaci...

Ještě jeden dotaz - jak je to s podporou bluetooth? Přemýšlím o novém mobilu, ale pokud bych musel prožívat podobné peripetie, tak se na to vykašlu. Chci využívat VŠECH možností i na Linuxu. Snad nechci tolik?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.