Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Studnice nápadů  (Přečteno 80580 krát)

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #100 kdy: 18 Srpna 2010, 12:13:59 »
Tak 50,- by snad nikoho nezabilo  ;D, to vyhodí ale člověk víc za převod peněz z banky do banky (sou to zloději)  ;D. 50,- na tučnáka +30,- převod z uctu na ucet ne? :-) to uz se vyplati snade prispet víc.
no já posílám měsíčně kilo greenpeace, druhý kilo na tučňáka mě fakt nezabije :-)

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #101 kdy: 22 Srpna 2010, 21:44:59 »
Jak to vypadá s tím sponzoringem tučňáka Tuxe? :) Taky bych přispěl nějakou tou korunkou :)
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #102 kdy: 26 Srpna 2010, 08:39:43 »
Už jsem tu jednou říkal, že podle mého soukromého názoru je to blbost, ale pokud má někdo pocit, že to nějaký smysl má, nechť se toho chytí a nějakou sbírku zorganizuje...

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #103 kdy: 28 Srpna 2010, 09:39:14 »
Nějaká možnost by tu byla:
například jedna banka nabízí tzv. Transparentní účet, ke kterému by měl každý přístup ke čtení ohledně pohybů na účtu. Každý by mohl přispět dle svého uvážení, nejlépe formou malé měsíční částky. Využití by bylo na diskusi a hlasování, osobně si myslím, že by bylo nejvhodnější z těch peněz nakupovat propagační materiály (nálepky, trička, plakáty...), které by se pak rozdávaly v rámci soutěží nebo na propagačních akcích (případně i prodávaly). Na víc asi peníze nebudou :)

Ten účet je možné mít na organizaci nebo na podnikatele. Ideální by to bylo na Sdružení nebo někoho jiného důvěryhodného, pokud možno z Prahy (kvůli logistice).
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Rostislav Mikolaš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #104 kdy: 28 Srpna 2010, 17:44:21 »
Jistě nejsem jediný, kdo si něčeho podobného všiml, přesto bych upozornil na jednu drobnost, tak trochu související s onou propagací Ubuntu. Pokaždé když si spustím prohlížeč a prolétnu stránky jako je známý root, abclinuxu, linuxdevices atd. , je první, co na těchto stránkách upoutá mou pozornost rubrika news, nebo prostě nový článek, nové téma, nový blog. I tady na Wiki je možno sledovat nové stránky, na fóru nové příspěvky atd. Nicméně hlavní a řekl bych výchozí stránka www.ubuntu.cz je s odpuštěním "dlouhodobě tragicky mrtvá" . Na první pohled zde není po celý půlrok téměř vůbec nic nového. Podle mne je toto velmi špatné z hlediska propagace Ubuntu.

Myslím si, že odkaz na nedávné změny a nebo dokonce nějaké malé okno s náhledem na poslední "zajímavou" novou stránku ve Wiki by oživil úvodní statickou stránku Ubuntu. Stejně tak poslední přidané téma ve fóru, odkaz na nějaký jiný web či zajímavý článek by prospěl obecnému povědomí, že komunita jenž se o tento web stará, žije. Ještě jednou, vím že komunita je aktivní a že lidé komunikují na fóru, nicméně na titulní straně je nulová aktivita. Je sice možné, že je to v souladu s nějakým obecným "Ubuntu stylem" , nicméně je to něco, zcela neobvyklého na úvodní stánce informačního portálu.

Možná by stálo za to, inspirovat se a zapřemýšlet, jestli by se nedala udělat nějaká změna v tomto ohledu. Nevím, třeba je to technicky a nebo organizačně velmi náročné ...

     

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #105 kdy: 17 Září 2010, 18:03:46 »
beta.ubuntu.cz no ve vývoji ale vypadají pěkně
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #106 kdy: 22 Září 2010, 21:00:04 »
Už jsem tu jednou říkal, že podle mého soukromého názoru je to blbost, ale pokud má někdo pocit, že to nějaký smysl má, nechť se toho chytí a nějakou sbírku zorganizuje...

co se sbírek týče, nám se osvědčila aukce na jednom foru (pro sponzoring placení provozu fora). Neumím si představit jak by se to organizovalo tady..  ;D
ale do aukce lidi dali co buď vyrobili (pro svoje mazlíčky) a nebo co doma měli a nechtěli. začínalo se na pár kačkách a na provoz fora se tuším v klidu vybralo.
Nicméně Vám tu jde o něco trochu jiného a na to by byla potřeba asi mega aukce.. a dost "spolupracujících" uživatelů. Každopádně, třeba to někoho inspiruje k něčemu užitečnému  ;)

jinak kačenku ve tvaru tučňáka beru! Já propaguju ubuntu asi jen v práci... mám tam pozadí s logem ubuntu, protože se mi po něm v práci stýská :-) občas mi lidi říkají, že kterého kultu jsem členem  ;D a nebo že oni mají rádi taky nic neznamenající symboly  :D

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #107 kdy: 22 Září 2010, 21:32:15 »
občas mi lidi říkají, že kterého kultu jsem členem  ;D a nebo že oni mají rádi taky nic neznamenající symboly  :D

No teeeda!!! Jsem pohoršen! >:(;D A ty bys měla taky být!  ;D
« Poslední změna: 23 Září 2010, 19:27:53 od Michal "The_M" Chlup »
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #108 kdy: 23 Září 2010, 19:13:32 »
To neee, já si říkala... jen si žij v tom svém malém světě  ;D ten velký a pěkný před tebou nechám utajený  ;D

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #109 kdy: 23 Září 2010, 19:28:32 »
To neee, já si říkala... jen si žij v tom svém malém světě  ;D ten velký a pěkný před tebou nechám utajený  ;D
No, tak to je taky možnost  ;D
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

madeincz76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #110 kdy: 25 Září 2010, 19:48:58 »
Muj názor na Ubuntu je velmi kladný ale pokud Ubuntu chce konkurovat ve velkém Windows mělo by se zaměřit na vývoji spouštění a instalace her které se normálně hrají na Windows,berte v potaz že 60 až 70 procent mládeže a lidí středního věku hrají hry jakéhokoliv žánru.Je to samozřejmě problematika ovladačů grafických karet,to co ted nabízí ubuntu v nastavení hardwaru pro grafiku není určitě dostačující pro hraní takovýchto her :-\,jasně pro serfování po internetu a dalších činnostech na počítači to asi bude stačit ale pokud Ubuntu neprorazí tuto bariéru v hraní her na OS Ubuntu tak to bude asi podle mého názoru 2 nebo 3 kategorie OS samo že Windows bude ta 1.

Prosím je to jenom a jenom můj názor nikoho tu nechci pošlapat nebo vyzvedávat dik ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #111 kdy: 25 Září 2010, 20:13:34 »
...
To je dobře, vzhledem k počtu tvých příspěvků bych tě viděl na nového uživatele, takže přeji mnoho optimismu i do budoucnosti.
ALE, linux jako takový osobně nevidím o hrách, jsem ve věku hrajících teenagerů a nehraji, dokážu se zabavit blbnutím s PC. Myslím si, že bezhlavě jít za cílem získat maximum trhu je špatná idea. Samozřejmě ten stav trhu, kdy jsou hry jen na windows nemůže Ubuntu samotné přímo ovlivnit, snad jen tím zabráním většiny podílu PC na trhu. Takže je potřeba tlačit na výrobce. Výhodu Linuxu vidím uplně někde jinde a rozhodně mně osobně nepřijde nějak nevýhodné, že si tu "nezapařim" :D
BTW: pochybuji, že tě někdo na tomto fóru bude napadat, že máš vlastní názor a nebojíš se ho interpretovat ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.