Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přerozdělení disku a instalace Windows  (Přečteno 14641 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #50 kdy: 14 Května 2008, 12:40:53 »
keby ste vedeli jak to udelat me ten pc fakt treba tet sem jen na pujicenem laptopu

Hele, ty nic nedelej, radsi pozadej nejakyho kamosa co tomu trosku rozumi, anebo s tim zajdi nekam do opravny, do PC bazaru, nekde jsem uz i videl seznam mist kde instalujou linux... myslim, ze te je potreba ted trosku "postrcit" a pak uz se v tom budes umet orientovat i sam - ver mi a neber to ve zlem :) 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #51 kdy: 14 Května 2008, 12:41:17 »
ja jsem ho instaloval s windowsu a pak us to slo

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #52 kdy: 14 Května 2008, 12:44:24 »
ja jsem ho instaloval s windowsu a pak us to slo

jj wubi, na to jsem zapoměl. Zkus ten Gparted, jinak jak napsal hase, asi skutečně nejlepší bude požádat nějakýho kamoše, aby ti to naistaloval - okoukej jak se to vše dělá a pak už to snad vše budeš schopnej zvládnout sám - víc hlav víc ví :D .

ubuntu luky

  • Host
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #53 kdy: 14 Května 2008, 14:32:37 »
erzo mel si udelat to co sem ti rikal ja hned na zacatku.

1) dat do mechaniky instalacni cdcko windows a spustit instalaci (po restartu pc)
2) v tom instalatoru windows cely disk zformatovat a vytvorit v nem 4 oddily.

1 oddil pro windows treba 40 GB, tedka 3 oddily potrebuje linux pritom oddil /swap jenom 1 GB a podle toho to nak rozdelit.

az nainstalujes windows, tak zas das do mechaniky instalacku linuxu a JEDINY co musis spravne udelat je to,

abys nevybral nahodoou ten oddil kde je windows az budes vybirat ktery ty oddily patri linuxu.

a to poznas pres ikonku pocitace  ze si ty disky z nej projdes (potom pri instalaci linuxu z live CD) a podle dat si pak zapamatujes ze treba sdaX je windows ten nevybirat.

NEBO DRUHA MOZNOST:

nainstalujes windows, cely disk zformatujes nechas jen jeden oddil, pak das do pc instalacku linuxu a ten jeden oddil proste zmencis (v instalatoru linuxu proste z live CD az budes instalovat) a vytvoris ty dalsi 3 potrebny je to tady na tom odkazu popsany.

vsimni si na tom odkazu v krok 5.2 moznost "s pruvodcem" akorat vyberes kolik GB chces pro ubuntu a je to nic vic.

http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD
« Poslední změna: 14 Května 2008, 14:40:15 od ubuntu luky »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.