Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chybne oznaceni verze Xubuntu  (Přečteno 6606 krát)

Maybien

  • Host
chybne oznaceni verze Xubuntu
« kdy: 06 Února 2012, 20:08:49 »
chtel bych upozornit na chybne oznaceni verze na strankach xubuntu v sekci Ziskejte, je tam Xubuntu 11.10 pro x86 - s největší pravděpodobností vhodné právě pro Vás, ve skutecnosti se ale stahuje verze 11.04, az nekolik hodin ci dni po instalaci to nabidne prechod na vyssi verzi, tzn ze mi to na starsim PC s 18GB diskem vzalo jeste cca 2GB dat navic ktere jsem mohl usetrit bez upgradu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2012, 20:41:00 »
Pokud na ten odkaz klepnu, stahuje se mi xubuntu-11.10-desktop-i386.iso, což je správně.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Maybien

  • Host
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2012, 22:16:34 »
ano stahuje, ale soubor se tak jenom jmenuje, nema s nejvyssi verzi nic spolecneho, dneska jsem to isntaloval na 2 pocitace.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2012, 22:37:03 »
Donutil jsem se to stáhnout a i uvnitř se to tváří jako Oneiric Ocelot. Instalovat se mi to však nechce.... Ten přechod na vyšší verzi je možná jenom  update původního instalačního liveCD z října 2011, což bude možná fůra věcí. V případě LTS se obraz liveCD průběžně aktualizuje, ale jak je to u ne-LTS verzí netuším. Každopádně si myslím, že na stránkách je ke stažení xubu ve správné x86 verzi, sám jsem stahoval a instaloval am64 xuba...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2012, 22:49:14 »
ano stahuje, ale soubor se tak jenom jmenuje, nema s nejvyssi verzi nic spolecneho, dneska jsem to isntaloval na 2 pocitace.

co pravi /etc/issue?
pripadne mohl bys sem hodit obsah /etc/apt/sources.list?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Maybien

  • Host
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2012, 09:57:34 »
source list uz bude zbytecny kdyz je cely updatovany, v pripade ze by ta verze byla opravdu 11.10, tak potom je ale chybne oznacen prechod na vyssi verzi 11.10, kdyz uz vlastne nema kde jit, ale jako verze 11.10 se to zacalo chovat az po upgradu. ale kdyz nad tim tak premyslim, po instalaci to stahlo cca 250MB aktualizaci, a po nekolika hodinach se to upgradlo a stahovalo se cca 700MB dat. je to asi jedno, ale potom nechapu proc se to stahuje na vice casti.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:chybne oznaceni verze Xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 07 Února 2012, 11:34:30 »
Staženo, vyzkoušeno, je to verze 11.10

Samozřejmě, od vydání v říjnu 2011 se objevily aktualizace, které vám systém nabídl k aktualizaci, ale žádný přechod na nějakou novější verzi se opravdu nekoná.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.