Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Live Linux + antivir - pokus odvirovat Windows  (Přečteno 1199 krát)

Kattynka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Live Linux + antivir - pokus odvirovat Windows
« kdy: 26 Října 2016, 19:53:29 »
Ahoj.

Máme notebook s Windows 7 Home (je to starší kousek a novější winy nejdou nainstalovat, Linux z prac.důvodů nepřipadá v úvahu). Problém je, že se podařilo winy zavirovat. Napadlo mě, že bych pomocí Live Linuxu (mám stažené Lubuntu 16.04) mohla zkontrolovat a případně odvirovat zálohu. Windows jsme se rozhodli přeinstalovat, protože tam toho začalo zlobit více, nicméně některé data jsou pro nás důležité a potřebujeme je. Obětovala jsem jeden volný externí disk a podstatná data na něj stáhla. Teď bych potřebovala zjistit, zda-li se vir dostal i tam nebo ne.

S Linuxem jsem začátečník a nikde se mi nepovedlo najít radu jak na Live Linux hodit antivir a disk zkontrolovat. Dokázal by někdo poradit prosím?

Děkuji.

P.S. Pokud se to už řešilo omlouvám se, pár diskuzí jsem našla, ale žádná mi nepomohla.

voltaren

  • Host
Re:Live Linux + antivir - pokus odvirovat Windows
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2016, 20:55:58 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Live Linux + antivir - pokus odvirovat Windows
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2016, 21:52:17 »
I kdejaka antivirova firma nabizi bud hotove zachranne nastroje nebo je umi jejich SW vytvorit. Takze bud stahnout nebo treba u nekoho nainstalovat treba Avast a udelat. Takto tvorene nastroje jsou na bazi Windows PE, a nektera hotova reseni muzou byt zalozena na Linuxu ... Vsechny zname AV firmy takovyto bootovaci nastroj maji a vetsinou jako moznost usb boot ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.