Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace na Pidgin 2.5.5  (Přečteno 10777 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #25 kdy: 30 Března 2009, 11:28:47 »
Zdar & sílu,

nevím jestli to někde není, ale řešil jsem teď jeden problémek a chvilku mi to trvalo tak výsledek snažení hodím sem, třeba to někoho bude zajímat.. Na souvislosti Pidgin a gmail jsem na googlu moc věcí nenašel a nakonec jsem použil konfiguraci odjinud...

Hero: pidgin 2.5.5
Pony: gmail
Story: pidgin chtěl gmail, ale nějak si defaultně nepadli do oka (nepodařilo se připojit)
HappyEND: Při přidávání účtu googletalk do pidginu se protokol nastaví na XMPP, což je v pohodě, ale po vyplnění logických údajů je nutné ručně dopsat do záložky pokročilé do kolonky server spojení: talk.google.com (bez toho mi to nešlo)

Nevím jestli to je bug (nic jsem nehlásil) nebo bojkotování googlu, ale přidávání účtu by mělo fungovat trochu víc simple.. (pro mnohé uživatele je zázrak když dokážou vybrat protokol, dát login, heslo a zaškrtnout vytvořit nový účet, natož si zakládat účet ručně někde mimo a už vůbec něco nastavovat. Toď ale jen můj názor zlenivělého IT uživatele..)

Mimochodem, neví někdo kdy už konečně součástí Pidginu bude nějakej ten kecálek ať už v rámci icq, nebo gtalku? To čekání na takovoudle základní věc mě už ubíjí.. Nebo ať už to google rozsekne a dá googletalk pod linux, stejně má monopol na polovičku věcí tak o další víc nebo míň, stejně ovládne svět tak jako tak.. :-/

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #26 kdy: 30 Března 2009, 12:02:02 »
No nevím, mám pičin 2.5.5 a google normálně přidám -- akorát nevybírám jabber, ale "google talk"...

Mimochodem, neví někdo kdy už konečně součástí Pidginu bude nějakej ten kecálek ať už v rámci icq, nebo gtalku? To čekání na takovoudle základní věc mě už ubíjí..

Pokud tím myslíš audio a video hovory, tak to pak Empathy, Pidgin to asi nikdy umět nebude...

« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:35:18 od Anna Taliánová »

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #27 kdy: 30 Března 2009, 12:57:22 »
Vojtěch Trefný: Já taky vybíral "google talk", ale asi mu vadí, že jsem za natem.. defaltně tam myslim ve spojení nic nebylo.. Se kdyžtak prosím pro zajímavost koukni do nastavení, jestli tam máš nastaven nějaký server pro spojení...

A když už tu tak debatíme o pidginu a zrovna jsem si upravoval kontakty atd. Další postřeh: Při odstranění prázdné skupiny se po přihlášení některé znovu objeví (tipuji, že se to načte z ICQ serveru).

Nejde nějak zjistit, když mam pozapínané SSL/TSL, jestli probíhá šifrovaná komunikace až k druhému uživateli (potažmo, jestli druhá strana to má také zapnuté?)?
A jak je to u ICQ (možnosti SSL, měl sem zato, že to nemá) a msn (tam není žádná možná volba, ale tipnul bych to na default)?
A podotázka, je implementace zabezpečení SSL/TSL v Pidginu dostačující pro komunikaci přes IM klienta? Jako jestli je to bezpečné a nikdo nemůže odposlouchávat danou konverzaci atd. ... Moc toho na Pidgin stránce nebo jabber serveru o zabezpečení neni...

EDIT:
Teď jsem koukal, kolik má pidgin pluginů (i na facebook).. Docela kotel a je problém se v tom vyznat.. :-) Tak jestli to má někdo prozkoumané, dejte mi please echo na následující:
- mám nastaveno, aby se mi nová zpráva zobrazila jako oznámení v ikonce, to mi stačí... Má to však nedostatky, že každá instance konverzace se otevírá postupně a ne najednou. Hodilo by se, aby se všechny najednou zobrazily v jednom záložkovém okně (konverzace do záložek mam zapnuto, ale při otevřené jedné konverzaci se nezobrazí v záhlaví další záložka nové konverzace, což by bylo ideální).
- s tím souvisí i otevírání konverzace, zavírání je esc, to je super, ale když nechci na ikonku najíždět myší ale chtěl bych nějakou klávesovou zkratku, ušetřilo by to celkově vzato hromadu času.. :-)
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:37:26 od Anna Taliánová »

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #28 kdy: 01 Dubna 2009, 15:28:38 »
A když mám ubuntu 8.10 a pidgin 2.5.5 a přesto se nemůžu přihlásit? je to ten samej bug,nebo je chyba v něčem jiném?

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #29 kdy: 01 Dubna 2009, 18:00:10 »
aha ta kted čtu jeden odkaz od kiklhorna, asi už vím proč mi ten pidgin nejde .-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #30 kdy: 01 Dubna 2009, 18:10:36 »
No nevím, mám pičin 2.5.5 a google normálně přidám -- akorát nevybírám jabber, ale "google talk"...

Mimochodem, neví někdo kdy už konečně součástí Pidginu bude nějakej ten kecálek ať už v rámci icq, nebo gtalku? To čekání na takovoudle základní věc mě už ubíjí..

Pokud tím myslíš audio a video hovory, tak to pak Empathy, pičin to asi nikdy umět nebude...



http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/pidgin-video-release-0.1

--> ale já bych tomu v vzhledem k datu zase tolik nevěřil :)

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #31 kdy: 02 Dubna 2009, 13:56:54 »
TO KIKLHORN:ahoj, čet sem ten odkaz na tu licenci icq a napadá mě jedná otázka: gnome ICU je software od icq? ten mě totiž do jejich sítě pustí,a můžu normálně kecat,jen prej se ostatním zobrazujou některý písmena jinak,nebo špatně. A taky nevim proč mi nejde licq,to taky není jejich software?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #32 kdy: 02 Dubna 2009, 17:46:07 »
Žádný oficiální software pro Linux od ICQ neexistuje. Jestli autoři alternativních klientů mají povolení od ICQ na používání protokolu je věc mezi těmito autory a ICQ.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #33 kdy: 03 Dubna 2009, 11:44:57 »
dnes sem objevil další kecálek který asi funguje v icq a jmenuje se sim-im,podporuje více protokolů,kromě jiných taky psaní sms,osobně ale radši používám GnomeICU znaková sada iso-8859-2(středoevropský).-))
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:40:56 od Anna Taliánová »

radič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
    • Internetová poradna
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #34 kdy: 29 Července 2009, 09:02:00 »
SIM-im, licq a další, všechno to máš na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Komunikátory

sopik2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
  • jsem proste ztucnakovel
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #35 kdy: 11 Srpna 2009, 15:54:57 »
jon jo, Pidgin nejede ani v9,04:   ale Kopete z Kubuntu šlape v pohode. tak vo co de??? ???

murriik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #36 kdy: 06 Června 2010, 19:19:38 »
ahoj, existuje nejaká možnosť aktualizovať Pidgin 2.6.6 na 2.7.1 v Ubuntu 10.04? na oficiálnej stránke som našiel jedine zdrojový kód, s ktorým sa nejak nemôžem pohnúť ďalej. Ď.

pivik

  • Host
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #37 kdy: 06 Června 2010, 19:41:04 »
Použij ppa.lunchpad.net repozitář.
« Poslední změna: 06 Června 2010, 19:42:40 od otas.pe »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.