Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci nejde obraz  (Přečteno 1888 krát)

conpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Po aktualizaci nejde obraz
« kdy: 17 Února 2018, 18:10:18 »
Zdravím , po aktualizaci xubuntu 16.04.3  se mě po restartu rozbije obraz.  Po startu musim přes shift najet ze starého jádra , myslím že má číslo 28 nebo tak nějak , to nový který nejde 32.  Je to netbook Bédy Trávníčka Acer  aspire one zg5 1.5gb ram  cpu atom n270.
https://ulozto.cz/!JehfolWqS5Mv/20180217-172818-jpg

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2018, 18:30:43 »
Já bych nastavil boot rovnou do funkčního jádra v GRUB a neřešil bych to...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

conpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2018, 18:47:48 »
aha , tak to ale neumím  ;D  asi jde o  problém že ten atom je jen 32bit.  Když jsem zkoušel betu 18.04 tak to najelo stejně blbě, tak jsem myslel asi nějaký bug. Ale asi už ten netbook nebude stačit na dnešní systém . Kde nastavím start z funkčního jádra ? . Nebo reinstal a zakázat aktualizace ?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2018, 19:00:22 »
aha , tak to ale neumím  ;D  asi jde o  problém že ten atom je jen 32bit.  Když jsem zkoušel betu 18.04 tak to najelo stejně blbě, tak jsem myslel asi nějaký bug. Ale asi už ten netbook nebude stačit na dnešní systém . Kde nastavím start z funkčního jádra ? . Nebo reinstal a zakázat aktualizace ?

Nová instalace mi přijde zbytečná. Notebook stačí, když to na minulém jádru jede.
Já bych nabootil do funkčního jádra a přiinstaloval nějaký nastavovátko GRUBu a nastavil to tam. Třeba:
https://www.linux-mint-czech.cz/2013/04/vylepseni-zavadece-grub-pomoci-nastroje-grub-customizer/

Jde to i manuálně, ale do toho bych se nepouštěl, neumím to z hlavy.
Není to složité, návod najdeš tady:
http://wiki.ubuntu.cz/grub2
« Poslední změna: 17 Února 2018, 19:04:23 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

conpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2018, 20:45:32 »
Děkuji za radu , vyzkouším  ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2018, 21:24:07 »
Tak urcite je nesmysl na to davat 64bit a 16.04 s tolika bugy bych si taky rozmyslel. Bez potizi slapal na tomhle stroji Xubu 14.04 a jedina pruda bylo caste vypinani a spinani hdd. To by se ale melo dat nastavit v hdparm ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

conpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Po aktualizaci nejde obraz
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2018, 23:16:30 »
64bit na to ani nejde , ted jsem udělal čístou instalaci a nebudu asi aktualizovat, 18.04 na to asi už nepujde jelikož 32bit už asi končí  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.