Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Setkání na InstallFestu 2019  (Přečteno 19041 krát)

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Setkání na InstallFestu 2019
« kdy: 25 Února 2019, 20:40:37 »
Ahoj.

V návaznosti na nový web a pokus o restart Ubuntu.cz jsem naplánovat setkání v sobotu 2. 3. na InstallFestu. Podle mých informací tam bude volná místnost, přesný čas ještě upřesním tady a na Telegramu. Druhá šance bude večer na párty.

Program? Podáme si ruce, povíme se malinko o sobě a budeme kout pikle, co s novým Ubuntu.cz, dokud je ještě žhavé. Svoje by si zasloužila taky wiki a fórum (zatím WIP).

Vytáhněte tedy ze skříní trička nebo jiné suvenýry s Ubuntu, ať se dobře poznáme, a dokažme, že Ubuntu.cz mrtvé není a nebude!

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2019, 19:01:32 »
Místo: InstallFest, Praha, Karlovo náměstí (kudy tam), otevřená místnost
Datum: sobota 2. 3. 2019
Čas: 16:00

CyberCodeDroid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2019, 18:11:36 »
Škoda že jsem mimo ČR. Jinak bych se ukázal ihned.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2019, 22:14:04 »
Škoda, že máme ostatky (fašank, karneval, cojávímco...). Tedy bohužel. Ale jsem za! Pojďme s tím zase něco udělat.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2019, 03:49:46 »
Projednejte tam prosím možnosti e-konference pro příští srazy. Rád bych se přidal jako nepražák. Jde mi především o "výkladovou" část, pivo transmitovat netřeba.

Užijte si to a "Dobro došli ... !".
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2019, 08:46:02 »
Hlášení:
  • Sešli jsme se jenom čtyři, uživatel Ubuntu jeden.
  • Prvním zdrojem lidí, které mobilizovat, může být přímo toto fórum. Pokud jste na něm mezi těmi nejaktivnějšími, očekávejte ode mě brzy zprávu (a nebo mi napište sami rovnou ;) ).
  • Obnovíme srazy v hospodě, možnâ i ve stejné, kde to bylo dřïve. Osobně bych to klidně směřoval nejen na Ubuntu, ale cokoliv s Ubuntu nebo Debianem jako základ.
  • Když bude dost lidí, můžeme zkusit hackathon, ale Ubuntu Global Jam.
  • Po hospodě můžeme udělat i release párty pro 19.04. Bude to chtít ale někoho z řad uživatelů Ubuntu (to já nejsem), ideálně i čistého s GNOME, kdo může popovídat o novinkách. Klidně za víc verzí zpátky.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2019, 08:48:46 »
Žádná vykladocá "část" nebyla, ani jsem ji neměl v plánu. Shrnul jsem situaci, co jsem udêlal a přešli jsme k debatě co je potřeba udělat. Záznamy nejsou v našich silách a kromě nějaké větší akce typu release párty, asi ani nebudou. Spíš ani tam ne.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #7 kdy: 03 Března 2019, 10:54:51 »
Nizka ucast nevadi, urcite to chce len vytrvalost na zaciatku, par tyzdnov ci mesiacov. A najma pokracovat s o zmenami vo fore, predovsetkym uvolnit fixovane veci na zaciatku tem, aby forum ziskal na aktualnosti a neodradzal hned po prichode, ze sa tu nic nedeje. Napr. Organy zdruzeni su tam fixne bez zmeny a neaktualne od r.2007, este od V.Trefneho, atd. A fixovat len tych par najnutnejsich tem. Urcite sa to rozbehne, viem o com hovorim a dokazom je vlakno SR-Nitra, teda, co sa tyka stretnuti. Trebars Obecna podpora aj tie dalsie pod nou su zive x rokov aj bez nejakeho riadenia adminmi a moderatormi, chce to pevne nervy a zatatost aspon par ludi.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #8 kdy: 03 Března 2019, 12:45:47 »
Žádná vykladocá "část" nebyla, ani jsem ji neměl v plánu. Shrnul jsem situaci, co jsem udêlal a přešli jsme k debatě co je potřeba udělat. Záznamy nejsou v našich silách a kromě nějaké větší akce typu release párty, asi ani nebudou. Spíš ani tam ne.

vykladová "část" = Shrnul jsem situaci, co jsem udêlal a přešli jsme k debatě ...
Takto to bylo myšleno, za nepřesnost se omlouvám.

Záznamy nejsou v našich silách => ale jsou: https://support.google.com/youtube/answer/2474026?hl=cs

Prostě a jednoduše:
Z Ostravska je to i v 21. století do Prahy daleko, nemá smysl jezdit na takový sraz. Zároveň ale možností jak zážitek zprostředkovat (zprostředkovaně přenést) je dostatek. Ať již se jedná o Youtube kanál, nebo využití programu typu Skype, a možná i jinak. Každopádně mobil s kamerou má dnes skoro každý člověk a napojit ho na i-vysílání není problém.
  Rád bych se takových akcí účastnil. Nelze-li fyzicky, tedy takto.
  Také oznámení o srazu ze dne 25.2. s vyhlášením data srazu na 2.3. je málo. Chápu, že tentokrát to nebyla standardní situace, mluvím o příštích srazech.

Mám zájem, alespoň zatím, nějak se v komunitě angažovat. Bez informací to ale nelze.

... uvolnit fixovane veci na zaciatku tem, aby forum ziskal na aktualnosti a neodradzal hned po prichode, ze sa tu nic nedeje.

Souhlasím. Na tyhle srandy je přece WIKI.

---

Abych se pokusil o konstruktivní příspěvek, dám do placu návrh: Kopírovat některé příspěvky z fóra do WIKI. Momentálně je to takový kočkopes, kdy příkladně JUWA2 má poslední dobou zvláště kvalitní návodné příspěvky, které by snesly čistou kopii do WIKI naprosto bez hanby, přesto jsou ve fóru. Napadla mne možnost, zřídit ve WIKI kartový systém záložek, výrazně viditelný i pro prvonávštěvníka, s otevřenou 1. kartou jako ofiko návod. V případě, že by někdo ve fóru vytvořil v uvozovkách dublovaný, každopádně ale aktuální návod, moderátor by založil ve WIKI 2. kartu s nakopírovaným textem (návodem). Případně sprosťárna typu iframe, aby v tom ten blbeček gůgl neměl double bordel (to byla srandička, sorry programátoři).
 V souvislosti s tím zrušit vnitřní hledání a použít gůgl (nebo jiný), neb vnitřní vyhledávač je úžasně neschopný. ... Rozumím, že námitka zní: "No tak hledej přes Google!", pak zazní protinámitky: "1.) Dělám to. 2.) Ubunťácký vyhledávač Vám/Nám dělá příšernou ostudu = zrušme jej.".
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #9 kdy: 03 Března 2019, 12:55:14 »
Věřte mi, záznam by neměl smysl, když tam stojí 4 lidi kolem jedné lavice a brainstormují. Možná příště, třeba z release párty. :)

Nápad s wiki dobrý, připravím nějakou stránku, kam se mohou dávat návody pro opakující se dotazy do podstránek.

Ad. vyhledávač - Google wiki indexuje, takže bude fungovat vždycky. Pokud jde o vyhledávací pole na wiki, na to se podívám. Osobně jsem s tím neměl nikdy moc dobrou zkušenost, ale vyhledávač MediaWiki si např. s jinými tvary skutečně slov neporadí.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2019, 13:06:36 »
Ano, ano.
Tvarosloví v češtině je průšvih všech typů databází, potažmo je za hranicí možností SQL dotazů.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #11 kdy: 03 Března 2019, 17:42:42 »
Vnitrni vyhledavac fora je opravdu katastrofa a nejde jen o tvary slov - neni schopen vyhledat snad ani presne spojeni a neuznava retezec pod tri nebo ctyry znaky. Relevance vysledku vyhledavani vypada, ze je postaven na generatoru nahodnych cisel a ne na algoritmu ... Dobre by mohly byt moznosti uvozovek a hvezdicky - jiste nemusim vysvetlovat.

Co se tyce wiki, tak to zminuji od zacatku, co jsem se sem coby ucho pridal, ze je na foru spousta veci, ktere by tam sikly shrnute prenest a spoustu veci aktualizovat ci rozvetvit dle zmen v ruznych verzich ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Setkání na InstallFestu 2019
« Odpověď #12 kdy: 03 Března 2019, 20:22:05 »
Ventero: Generátor náhodných čísel  ;D ;D ;D

Pokud je fórum psáno v PHP, pak u sebe realizuji tento princip, který by se dal okopírovat:
1) Přidám do DB další sloupec (kolonku), takže mám vedle sebe sloupec `description` a sloupec `description_search`.
2) do description se zapíše text příspěvku, do description_search se zapíše PHP rutinou upravený text, kde jsou všechna slova v prvotvarech = Jednotné číslo, 1. pád, 1. osoba atd. Je to taková spotvořenina infinitivů.
3) Vyhledávací dotaz se "zinfinitivuje" a pak se použije k hledání v description_search.
4) používám procentuální přepočet, kdy hledaná fráze je na např. 33.7% od začátku, pak obdobnou procentuální část vyberu z kolonky description, aby se zobrazila, pokud je třeba ji vůbec zobrazovat.

Není to všelék, zvláště závěrečné zobrazení "příbuzné" části textu je občas mimo. Úspěšnost vyhledávání slov a frází v infinitivech je ovšem diametrálně úspěšnější a mám osobní dojem, že je relevance mnohem vyšší.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.