Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ThinkPad T420si s ovladačem nvidia systém nenaběhne [vyřešeno]  (Přečteno 1264 krát)

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Zdravím,
mám notebook ThinkPad T420si, který má dvě grafiky:
Intel® HD Graphics 3000
NVIDIA® Optimus™ technology – NVIDIA NVS™ Gefroce 4200M 1GB

Používám Ubuntu Gnome 14.04, po instalaci kterýchkoli ovladačů nvidie (311.38, 304.117, i updates) se po restartu systém zasekne na splash screen. Nouveau běží běží, ale na baterii jede jen polovinu doby, kterou jel na windows.

Zkoušel jsem postupovat podle návodu http://blog.ubuntu.cz/clanek/prvni-krucky-vii, protože je notebook podobný. Nainstaloval jsem bumblebee, bez problému a i v dodatečných ovladačích mi to zobrazuje, že používám ovladač nvidia, ale dostal jsem se do stavu, kdy mi příkaz:
Kód: [Vybrat]
optirun glxspheresvypisuje stejnou chybu, jako v návodě:
Kód: [Vybrat]
[ 3156.478533] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0.  Please

[ 3156.478633] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.
Zkusil jsem další postup z návodu, kdy jsem se dostal po příkaz s chybou:
Kód: [Vybrat]
$ dkms add acpi-handle-hack/0.0.1

Kernel preparation unnecessary for this kernel.  Skipping...

Building module:
cleaning build area....
make KERNELRELEASE=3.13.0-24-generic KVERSION=3.13.0-24-generic modname=acpi-handle-hack....(bad exit status: 2)
ERROR (dkms apport): binary package for acpi-handle-hack: 0.0.1 not found
Error! Bad return status for module build on kernel: 3.13.0-24-generic (x86_64)
Consult /var/lib/dkms/acpi-handle-hack/0.0.1/build/make.log for more information.

A pořád nemůžu rozběhnout optirun glxspheres, stále vyhazuje stejnou chybu. Máte s tím někdo zkušenosti?
« Poslední změna: 04 Května 2014, 01:17:45 od Kentril »
Březen, ještě tam budem :)

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:ThinkPad T420si s ovladačem nvidia systém nenaběhne
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2014, 01:17:18 »
Po dvou dnech zkoušení a testování, jsem to nakonec rozchodil.
Zkusil jsem plno návodů na internetu, několikrát jsem přeinstaloval ubuntu, ale nakonec mi zafungovalo tohle:

Z návodu http://blog.ubuntu.cz/clanek/prvni-krucky-vii, jsem se dostal až k chybě:

Kód: [Vybrat]
$optirun glxspheres

[ 3156.478533] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0.  Please

[ 3156.478633] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.

Následně jsem v dodatečných ovladačích změnil nainstalovaný ovladač na Nouveau (z 304.317), restartoval a opět v dodatečných ovladačích přepnul z Nouveau na tentokrát novější ovladač nvidia 331.38.

Pak jsem upravil soubor /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia
Kde jsem zakomentoval BusID, některé návody uváděli odkomentování tohoto řádku, ale já jsem ho už odkomentovaný měl.
Takže řádek vypadal takto:
Kód: [Vybrat]
#    BusID "PCI:01:00:0"
A nakonec jsem podle návodu https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee#Installation změnil v souboru /etc/bumblebee/bumblebee.conf tyto řádky:
Kód: [Vybrat]
Driver=nvidia
KernelDriver=nvidia-331
Module=nvidia  # tento řádek jsem přidal za předchozí řádek KernelDriver=nvidia-331
LibraryPath=/usr/lib/nvidia-331:/usr/lib32/nvidia-331
XorgModulePath=/usr/lib/nvidia-331/xorg,/usr/lib/xorg/modules

Pak restart a optirun glxspheres už funguje bezproblému.
« Poslední změna: 04 Května 2014, 01:18:54 od Kentril »
Březen, ještě tam budem :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.