Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk na notebooku v Kubuntu 7.10 & podržení neaktuálního balíku  (Přečteno 1018 krát)

vojtaeus

  • Host
Hezký den,
po čisté instalaci Kubuntu 7.10 na Acer Extensa i po upgrade ze 7.04 na 7.10 na Acer Aspire (oba s integrovanou zvukovou kartou Intel) nefunguje ovládání hlasotosti pomocí klávesové zkratky Fn + šipky nahoru / dolu. V (K)ubuntu 7.04 vše jelo bez potíží. Při použítí těch kláves to jen skáče mezi 0 a 11 % (a nic mezi tím), bez odezvy na reálném zvuku. Ovládání přes KMix nebo Alsamixer funguje dobře.
Problém se podařilo vyřešit downgradem balíku kmilo (ovládání klávesových zkratek a spešl kláves notebooků) na verzi z Kubuntu 7.04 (ta ze 7.10 je zjevně vadná), ale nevím, jak mám donutit Adept, aby se mi ten balík furt nesnažil zaktualizovat na novou (nefunkční) verzi. Zkoušel jsem Aptitude i Synaptic a tvářili se, že to pochopili, jen ten Adept ne...
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo nevíte, co s tím. Buď jak to vyřešit jinak (bez downgrade) anebo jak podržet ten balík ve starší verzi aniž by neustále toužil po upgrade...
Předem moc děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.