Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Registrujete stejny problem?

Ano
3 (100%)
Ne, poklepani na touchpadu u mne primo po pouziti klavesnice funguje normalne
0 (0%)

Celkem hlasů: 3

Autor Téma: tyka se muj problem s touchpadem pouze mne nebo ho registrujete take ? viz popis  (Přečteno 1959 krát)

DoubyCz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
  • Douby.cz
    • Douby.cz
zkuste prosim nasledujici postup

1. otevrte program gedit, ten tusim automaticky skryva kurzor kdyz je nad textovou oblasti a vy neco pisete, v tomto programu bude problem nejlepe patrny i kdyz je v mem pripade zcela nezavisly na aplikaci a projevuje se naprosto vsude.

2. kurzorem najedte nad textovou oblast a zacnete neco psat ....

3. kurzor zrejme zmizel ze ano, dokud s nim nepohnete, tak s nim nehybejte prosim a zkuste poklikat na fyzicke tlacitko leve mysi pod vasim touchpadem (dvojjklik) ... zda se vse v poradku, kurzor se objevil a je zrejme vybrano nejblizsi cele slovo

4. a ted k problemu .... zkuste totez udelat ne s fyzickym levym tlacitkem pod touchpadem ale poklepejte prstem na plose touchpadu ... toto bezne funguje uplne stejne, nebo resp. melo by. Ne vsak ihned po praci s klavesnici pokud jste pred poklepanim na touchpadu skutecne jen psali na klavesnici a kurzorem nehybali, pak pravdepodobne prvni poklepani na plose touchpadu nejen ze neprobudi kurzor ale ani neoznaci nejblizsi slovo, .... teprve az to udelate znovu, bude to fungovat normalne. Pripadne pokud po psani kurzorem treba jen o pixel pohnete bude poklepani na plose touchpadu rovnez fungovat normalne ...

tento bug je prakticky neznatelny, ale jakmile si ho vsimnete zacne vas neskutecne stvat :-) projevuje se to u vas stejne nebo je to jen muj problem s mym specifickym hardwarem ?

Dekuji.

Pro uplnost jen doplnim ze pouzivam UBUNTUGNOME 15.04 a notebook Lenovo Z50-70 je ale mozne ze na tom nezalezi a problem je obecneji platny, ... mozna to ani neni problem ale velmi nechutna featura se kterou se budu muset smirit :-)
« Poslední změna: 06 Října 2015, 12:48:46 od ge0rgecz »
Douby.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Touchpad nemám, tak ti to neověřím, jen zmíním zkratku, kterou používám já. Má výhodu i v tom, že je možné označit slov více za sebou.
Ctrl + Shift + ←

Edit: Navíc jsem se teď koukal, že v 15.04 je stále starý gedit 3.10 a na mém 3.12 (který už je také starý) to poklepání funguje jinak (jen přeskočí kurzor před slovo, nic neoznačí), takže asi není moc praktické si na to zvykat ;)
« Poslední změna: 06 Října 2015, 23:02:37 od GdH »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Potvrzuji > Ubuntu 14.04 GNOME flashback > gedit 3.10.4
Ale přiznám se, že jsem si toho nikdy nevšiml a ani to nehodlám řešit.  :D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

DoubyCz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
  • Douby.cz
    • Douby.cz
vazeni spolutrpitelé, problém je v tom, že na tenhle problém narazíte všude, ve všech aplikacích, je jedno jestli je to gedit, najýkoliv inputbox, nebo zrovna prohlížite web liškou bystrouškou, kdykoliv stisknete třeba klávesu esc tak prostě vyřadíte z provozu následný double tap pokud mezitím nehnete kurzorem , přijde mi to jako hloupý bug který by se řešit měl :-) zkusím to nějak srozumitelně nahlásit, ale vzhledem k tomu že je to nejspíš problém na úrovni ovladače touchpadu nevím teď zrovna v rámci kterého projektu chybu hlásit.
« Poslední změna: 07 Října 2015, 08:23:51 od ge0rgecz »
Douby.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.