Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky  (Přečteno 11217 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« kdy: 05 Května 2010, 09:49:17 »
"Heslo, které používáte k přihlášení k tomuto počítači, již nadále neodpovídá tomu, které používáte pro přihlašovací klíčenku". Co tohle zase má znamenat? Jak to že to vůbec připustí? Jak to, že když změním heslo pro přihlášení on automaticky nezmění všechna související? Co to sakra udělali s tím zabezpečením 10.04? Jak se toho mám zbavit?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2010, 10:17:38 »
Zdravím fórum,

mám takový problém a chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi nepomohli. Nedávno jsem si změnil heslo pomocí O mně v nastavení systému. Všechno fungovalo, ale dnes po otevření Evolution na mě vyskočilo okno Heslo, které používáte k přihlášení k tomuto počítači, již nadále neodpovídá tomu, které používáte pro přihlašovací klíčenku. Jak to? To se to heslo automaticky nezměnilo také i pro klíčenku?

Hledal jsem na internetu, ale nikdo se s ničím podobným nesetkal. Klíčenku zrušit nechci, potřebuji ji pro uchovávání hesel.

Děkuji za pomoc.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2010, 10:36:21 »
Už jsem to odstranil pomocí změny hesla login přímo v klíčence. Ale tohle je neuvěřitelný, opravdu co s tím zabezpečením udělali. Změním si heslo pro přihlášení a ono se nezmění v klíčence. To není správné. Správné je toto:
Změním si heslo pro přihlášení a on nahlásí, že bude měnit i heslo v klíčence s automatickým nastavením na tlačítko OK. Tzn. výchozí situace je, měním obě najednou. Pokud user zvolí No, tak se změní pouze heslo usera ale nikoliv klíčenky.
Tak jak je to nyní v 10.04 tomu říkám "bezduchá paranoya".
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2010, 10:39:54 »
Zdravím fórum,

mám takový problém a chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi nepomohli. Nedávno jsem si změnil heslo pomocí O mně v nastavení systému. Všechno fungovalo, ale dnes po otevření Evolution na mě vyskočilo okno Heslo, které používáte k přihlášení k tomuto počítači, již nadále neodpovídá tomu, které používáte pro přihlašovací klíčenku. Jak to? To se to heslo automaticky nezměnilo také i pro klíčenku?

Hledal jsem na internetu, ale nikdo se s ničím podobným nesetkal. Klíčenku zrušit nechci, potřebuji ji pro uchovávání hesel.

Děkuji za pomoc.
arrange ale to si odněkud skopíroval, tuším že zrovna tohle jsem četl  :) Tohle by si ty přece nikdy takto neformuloval  ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2010, 10:45:15 »
Změním si heslo pro přihlášení a on nahlásí, že bude měnit i heslo v klíčence s automatickým nastavením na tlačítko OK.
I ve Firefoxu? I v Thunderbirdu? I v mém ftp klientovi? I v nastavení šifrování souborů? Kde všude to má změnit a kde ne? Podle čeho se rozhodne?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2010, 11:04:22 »
Já nechci nijak zbytečně tuhle diskusi prodlužovat. Ale mícháš hrušky s jabkama. Samozřejmě, že já mluvím pouze o heslu ke klíčence, a tím pádem i o jejím obsahu. Páč pokud si heslo zapíše user do klíčenky tak se odemykají i další hesla třeba pro ftp, sambu apod. Firefox jsem nepatří, ten má vlastní správu hesel.
Jinými slovy řečeno, v klíčence mám hesel "tri ritě" a každé jiné pro to konkrétní připojení. A klíčenka přece dělá nejenom úschovu, ale také vykonává automatické přihlášení tam, kam má podle seznamu hesel přístup. Takže když změním heslo do klíčenky, neměním tím přece ta hesla ostatní. A to ani user nechce. On jenom chce změnit heslo pro přihlášení a zároveň jej mít ve shodě s klíčenkou pro jednoduchý přístup. Pokud však user chce opravdu mít rozdílná hesla, tak potom proč ne. A o tom jsem psal výše.
Prosím tebe už to nemíchej. Podle mne jak to pozoruji, berou to u Ubuntu za špatný konec. Přívětivější přístup je na místě. Příkladem je MacOSX a myslím, že zrovna tento příklad si od něj mohli vzít jako vzor.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2010, 11:23:12 »
A ještě poznámka na dopřesnění. To oznámení, že má rozdílné heslo klíčenky a usera na mne vyskakovalo poslední dva dny. A já se ptám, proč nevyskočí až když se chci někam přihlásit a on to má v seznamu hesel klíčenky a tudíž po mne chce schválení, zdali to může použít? Co tedy dělá hned po naběhnutí desktopu tak důležitého, že po mne chce napsat heslo klíčenky? K čemu to potřebuje nyní, když jsem ještě ani neklofnul?
A to jsou zkrátka zbytečné otázky, které si může user klást a zhoršují zbytečně důvěru v práci systému. Teda u mne určitě. Kdyby shoda hesel byla defaultně nastavena tak useři nebudou klást podezíravé otázky.
Nač to potřebuje hned po přihlášení?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

toncekk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #7 kdy: 06 Července 2010, 10:47:01 »
Taky na me to okno po kazdem startu vyskakovalo. Opravil sem to podle navodu tady:
http://karuppuswamy.com/wordpress/2010/06/18/enter-password-to-unlock-your-keyring-prompt-in-ubuntu/
Konkretne smazanim souboru ~/.gnome2/keyrings/login.keyring
Pri dalsim startu chtel autorizovat Facebook ucet v Gwibberu, takze to bude asi ten, ktery po startu tyhle hesla kontroluje..
P8B75-M LX | Intel Core i3 3220 | Radeon HD7750 | 8GB DDR3 : Ubuntu 16.04

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Zadejte heslo k odemčení přihlašovací klíčenky
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2010, 13:40:05 »
Zdravím tiež som mal tento problém po prihlásení a stačilo zmazať ten login. keyring. Pri ďalšom prihlásení si systém vypýtal heslo na wifi a už sa nič nezobrazuje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.