Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Toshiba Satellite X200-24V  (Přečteno 1245 krát)

D.K

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Toshiba Satellite X200-24V
« kdy: 19 Srpna 2009, 17:04:52 »
Dobry den
Jiz delsi dobu posilhavam po moznosti nainstalovat si na svuj notas Ubuntu - laka me to a parkrat jsem ho na notasu mel ale ...
nejsem si jisty, ze mi Ubuntu umoznuje 'dostat z neho maximum' Intel Core 2 Duo CPU T9300 @ 2.50 GHz, 4GB RAM, 2x NVIDIA GeForce 8600M GT, cca 500GB HDD
Napr (upozornuji, ze jsem opravdu zacatecnik ::) ) zvuk Pokud mi bezi Vista, mam moznost nastaveni Dolby, ten rozdil je opr. znatelny Nebo si nejsem jisty, jak je to s ovladacemi (Irda aj) Jedine co mi Ubuntu nabidl ke stazeni byla NVIDIA takze mi nektere vychytavky proste nefunguji (modre podsviceni dotekoveho panelu, dalkove ovladani atd)
Take jako spravna Lama nemam ani paru jak funguji prikazy 'sudo' a jak je pouzivat a vubec nevim, jak se dostat k Firewall Ve Windows mam oblibene Comodo a to mi umoznuje hodne dobre nastavit co je potreba
Jaky je Vas nazor ?
« Poslední změna: 19 Srpna 2009, 23:20:26 od D.K »

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Toshiba Satellite X200-24V
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2010, 02:27:52 »
Pokud jsi normální uživatel (neprovozuješ webový server) tak firewall vypusť z hlavy. Jinak na začátek bych ti doporučil (dle mně by si to měl projít každý, protože je to výborně zpracované) si přečíst wiki.ubuntu.cz
OS: Fedora 25

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.