Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi  (Přečteno 1461 krát)

longer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
(Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« kdy: 03 Září 2009, 17:12:59 »
Zdravím,

mám notebook Acer Extensa 5620. Před pár měsíci jsem na něj přes Wubi nainstaloval Ubuntu 8.10 a vše šlo naprosto v pohodě, dokonce nebyly problémy s internetem, což mě trochu překvapilo:-) Nicméně, pak vyšla nová verze, tak jsem dal aktualizovat, ale pak mi to při pokusu naběhnout do nový verze hodila hlášku cosi se Swapovacím místem. No, ohledně Linuxu jsem začátečník, tak jsem to nechtěl nějak řešit a raději Ubuntu odinstaloval. Později jsem zkusil přes Wubi nainstalovat přímo verzi 9.04. Mám v notebooku jeden harddisk rozdělenej na 2 oddíly a tak jsem označil, aby se mi Ubuntu nainstalovalo na oddíl, kde neni Windows XP, tam bylo místo cca 16 GB, instalaci jsem zvolil nějak 8 GB. Tak se všechno stahovalo a pak mi instalace zamrzla (ale samotnej počítač šel dál v pohodě) a to skoro u konce, konkrétně při vytváření diskových oddílů. Po hodině kdy se nic nedělo jsem to teda zrušil a po restartu mi to nabídlo OS, tak jsem jako OS zvolil Ubuntu, tady to chtělo pokračovat v instalaci, ale nešlo to (teďka jsem zrovna zapomněl proč:-D). Tak další restart a z Win XP odinstalace Wubi... Jenže při startu mi notebook furt jako OS nabízí i to odinstalovaný Ubuntu, když ho zkusim zvolit tak to na mě hodí hlášku, že chybí knihovna. Tak jsem se chtěl zeptat jak zrušit při startu PC ten dotaz, kterej chci OS, aby mi rovnou naběhl Win XP (to Ubuntu už tam stejně neni).

Díky (možná někdy zkusim Ubuntu 9.10 nebo slovenskej Greenie)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2009, 19:38:37 »
Jestlis' měl buntu na zvláštním oddíle, tak je třeba "opravit" MBR tak, aby neobsahoval Grub zavaděč, viz wiki.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

longer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2009, 00:08:46 »
No, já měl ty Windowsy nainstalováný už od výrobce, takže CD s nima jsem k notebooku nedostal... To je udělaný tak, že když se něco stane s OS tak abych to zanesl k nim do prodejny, oni mi to opravili a vyinkasovaly prachy za to:-(
A pozor, jak je napsaná ta cesta k vypnutí hesla: (Start → Ovládací panely → Nástroje pro správu → Místní zásady zabezpečení → Místní zásady → Možnosti zabezpečení → Konzola pro zotavení: Umožnit automatické přihlášení správce) tak u mě to bylo takto:
Start → Ovládací panely → Výkon a údržba → Nástroje pro správu → Místní zásady zabezpečení → Konzola pro zotavení: Umožnit automatické přihlášení správce

Martin - ViPEr*CZ*

Re: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2009, 07:55:43 »
Pokud máte legální windows měl by jste mít i médium. Vím, že s notebookama je to těžký. Doporučuji si klidně někde stáhnout instalaci. Od známehé nebo na internetu. Pokud má notebook dole samolepku legálních windows nic tím neporušíte. Licenční číslo je uvedeno na té samolepce ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2009, 10:29:17 »
Doporučuju mrknout na https://wiki.ubuntu.com/WubiGuide hlavně ta část "How do I manually uninstall Wubi?" kdysi jsem to taky řešil a pomohlo mi to. Ale je to už nějakej čas, tak si to nepamatuju přesně. Pak bys nemusel reinstalovat celej systém nebo opravovat mbr přes cd...

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: (Od)instalace Ubuntu 9.04 přes Wubi
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2009, 10:58:24 »
pokial viem tak wubi do mbr nezasahuje, pomoct by mala jednoduch editacia boot.ini: [staci nastavit timeout na 0, popripade vymazat riadok s ubuntu, pred upravou radsej boot.ini zalohujte!]
Citace: http://support.microsoft.com/kb/289022/sk
Upraviť súbor Boot.ini
Prezeranie a úprava súboru Boot.ini:

   1. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Tento počítač a potom kliknite na položku Vlastnosti.
      -alebo-
      Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na príkaz Spustiť, zadajte príkaz sysdm.cpl a potom kliknite na tlačidlo OK.
   2. Na karte Spresnenie kliknite na tlačidlo Nastavenie v poli Spúšťanie a obnovovanie.
   3. V poli Spustenie systému kliknite na tlačidlo Upraviť.
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.