Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: -dev a -dbg balíčky [vyřešeno]  (Přečteno 944 krát)

Tron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
-dev a -dbg balíčky [vyřešeno]
« kdy: 03 Března 2013, 11:44:55 »
K čemu slouží balíčky -dev (development support files) a -dbg (debugging symbols) a můžu je odstranit?
« Poslední změna: 10 Března 2013, 08:45:29 od Tron »

Matesax

  • Host
Re:-dev a -dbg balíčky
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2013, 13:03:54 »
Co takhle GoogleTranslate? :) Už jen názvy vypovídají o všem... Development == vývoj. Tedy vývojové balíky... A dbg je pro ladění, kompilaci, pomáhá s vykreslováním, atd...

Odstranit můžeš vše, co nemá závislosti. Ovšem pokud tomu rozumíš... Jinak to nemá smysl - protože pak budeš akorát zmatený - většina výpisů je nejasných i pro zkušené... Tedy neprohlížet zdrojové kódy, z mnoha situací bych se nevyhrabal. Protože většinou to napíše, že chybí tato a tato knihovna a ejhle - ona chybí úplně jiná... :)
« Poslední změna: 03 Března 2013, 13:06:59 od Matesax »

Tron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:-dev a -dbg balíčky
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2013, 15:51:39 »
No mě jde o to jestli této balíčky potřebuji pro chod systému nebo ne. Ja rozumím co znamená -dev a -dbg i bez translátoru, ale čemu nerozumím je k čemu v systému jsou a na co a to jestli je můžu bezpečně odstranit aniž by to poškodilo systém.

Matesax

  • Host
Re:-dev a -dbg balíčky
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2013, 16:34:57 »
To je pak těžké - psal jsem - dbg je pro ladění, výpis chyb, atd... Dev je pro kompilaci atd... Tedy třeba už víš, že nebudeš to a to kompilovat, tak proč by jsi to nepročistil... Poškodit můžeš cokoliv čímkoliv... Když odinstaluješ X11 tak ti nepůjde grafika - no a je to snad dev/dbg? Proto jak jsem psal - musíš vědět k čemu to je - obecně to víš - tak co řešíš? Dokud si neodstraníš internet, tak stačí projet historii synapticsu a můžeš vracet... Konfiguráky nech až po potvrzení, že je vše v pořádku - no a budeš v klidu...

Tron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:-dev a -dbg balíčky [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2013, 08:48:02 »
Jó, tak sem je smáznul všechny a kupodivu zatím jde všechno. Uvolnilo se mi docela dost místa.   :D
Použil jsem Smart Package Manager. V něm si to pěkně samo vyřešilo závislosti a ještě se mi ním podařilo opravit LibreOffice který po aktualizaci nefungoval (jako vždy po aktualizaci něco nefunguje, asi je zakážu a bude klid).  ;D
« Poslední změna: 10 Března 2013, 08:52:04 od Tron »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.