Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lenovo x240 vs lenovo x1 carbon 3  (Přečteno 2231 krát)

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
lenovo x240 vs lenovo x1 carbon 3
« kdy: 20 Června 2015, 11:53:24 »
Dobrý den,
zvažuji koupi nového notebooku a vím, že jej ihned po koupi překlopím na linux. Nemáte někdo informace o podpoře a funkčnosti ubuntu, či i jiných distribucí, na lenovo x1 carbon 3?

Pro x240 jsem našel vlákno, které podporuje 100% funkčnost.

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=71153.msg512406#msg512406

Pro x1 carbon jsem ale žádné pořádné vlákno nenašel. Pokud již máte někdo zkušenost, prosím o sdílení informací... :-)  Obávám se, že by mohl být problém s přepínatelnými grafickými tlačítky nahoře, mezi něž patří  i f1-f12 nebo ovládání jasu, hlasitosti, atd.
« Poslední změna: 20 Června 2015, 11:56:39 od Mr Shaman »

punjab

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:lenovo x240 vs lenovo x1 carbon 3
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2015, 18:45:25 »
zdravim mnel jsem asi vsetky distribuce linux podle daného  hw  bych třeba skusil  kubuntu ma  slušne KDE rozhrani  , a programove tlačítka tipu F1-12 budou určite funkčni . ve vasem pripade bych spise resil  optimalizaci  a konfiguraci  ssd pro co nejlepší chod. ja mam atoma  s ssd  pod xubuntu  a vykon  je  v dane  hw  desivý start  skype  video audio mozila chce  neake  to nastaveni zatím  také  zesim  na foru . ja mam ssd kingston v300ssdnow.

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re:lenovo x240 vs lenovo x1 carbon 3
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2015, 00:25:02 »
Tak jsem nakonec poridil x1 carbon 3. generace, nainstaloval nejnovejsi ubuntu 15.04 z obavy ovladacu na novem stroji a vsechno slape bez problemu.

Netestoval jsem akorat ctectu otisku prstu, kterou nepouzivam.

Pres LiveUSB jsem testoval i Fedoru 22, zdala se taky bez problemu, ale pri prepnuti do konzole napr pres Ctrl+Alt+F2 obraz zacal zmatene preblikavat a pokousel se mi spustit epilepticky zachvat.

Koupil jsem si k tomu i OneLink Dock Pro na dockování a krabička taky funguje celá bez závažnějších komplikací. Dokonce jsem nemusel doinstalovat ani ovladač na USB 3.0 ethernet, který jsem četl po forech, že dělá problémy. Zatím jediná chyba na kráse je, že musím manuálně přepínat na 3.5 jack výstup krabičky, pokud chci zvuk poslouchat odtamtud. Ale věřím, že to se vyladí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.