Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladac nVidia  (Přečteno 4584 krát)

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
ovladac nVidia
« kdy: 19 Ledna 2008, 19:38:37 »
Zdravim
Mam problem s ovladacem k nVidii. Nemohu spustit 3D akceleraci. V navodu na ubuntu.cz je psano ze mam pouzit system-sprava-spravce nesvobodnych ovladacu. Bohuzel toto v menu nemam. Mam nainstalovano Kubuntu a krome KDE jsem si nainstaloval i Gnome. Nejspise mi chybi doinstalovany nejaky balicek (spravce nesvobodnych ovladacu), ktery Kubuntu automaticky neinstaluje.
Predem dik za vsechny napady a rady.
TeeVee

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2008, 20:06:21 »
Dobrý večer,

zkuste  v instalaci ovladačů postupovat podle tohoto návodu - http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0

gargy2002

  • Host
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 20:38:01 »
Ten manager restricted drivers je v Synaptiku, takze by nemel byt problem ho nainstalovat a ovladace taky. Pokud ale chcete, muzete vyzkouset program ENVY...

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2008, 20:39:58 »
Ahoj,
Já používám oficiální NVidia ovladače z www.nvidia.com a nemám s nimi žádné problémy, naopak je to ještě lepší než s ovladačemi z repozitáře.
Akorát je musíš nainstalovat s vypnutým X serverem, to znamená, že musíš nabootovat v recovery módu, v příkazové řádce se dostat až tam, kde je máš a napsat sh název. Dál už jen odklikáš to, co ti to vypíše a máš ovladače nainstalované. Když nabootuješ, tak v menu -> systémové nástroje máš NVIDIA x server settings , kde si můžeš nastavit rozlišení a další věci.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2008, 12:38:24 »
Zkousel sem doporucovany postup z http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0 a stala se mi takova nepekna vec a to ze gnome nema fonty. Misto textu se mi zobrazuji ctverecky (stejne tak gnome aplikace spustene v KDE). KDE jede bez problemu. V Gnome jsem zkousel zmenit font. V nabidce je fontu spoustu ale opet samy ctverecky. Nevite v cem muze byt problem?

Manager restricted drivers jsem taky zkousel najit ale v synapticu neni, nevite ve kterem zdroji by mel byt?

Dik moc za dalsi rady.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2008, 13:05:27 »
To se mi stalo také a ani nevím přesně, jak jsem to dal dohromady. Nejspíš jsem zkusil přeinstalovat ty ovladače anebo jsem si spustil NVidia x server settings a tam něco nastavil.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

gargy2002

  • Host
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2008, 13:47:35 »

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2008, 18:02:32 »
Urcite zkusim, jen co se poperu se ctverecka misto fontu u Gnome. Nebo tomu pomuze i to Envy? Myslim si, ze ted je problem spis v nejake ceste nebo nastaveni fontu a ne v grafickem ovladaci.

gargy2002

  • Host
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2008, 20:28:54 »
Urcite zkusim, jen co se poperu se ctverecka misto fontu u Gnome. Nebo tomu pomuze i to Envy? Myslim si, ze ted je problem spis v nejake ceste nebo nastaveni fontu a ne v grafickem ovladaci.
Nevim, zda to pomuze, ale napred je potreba nainstalovat driver na grafiku jak se patri, coz zrovna ENVY umi. Pak bych se trapil se ctvereckama. Mozna potrebuje jenom reinstalovat linux-headers, nebo aktualizovat, nevim, ale grafiky zrovna s timto balikem maji problem. Napred bych nainstaloval ENVY, kdyz ten spravce nesvobodnych ovladacu neni a pak to treba pujde. Ja sam pouzivam ten nesvobodny ovladac a funguje..

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2008, 20:55:44 »
Čtverečky jsou chybou grafiky a závisí na grafickém ovladači. Už se mi to také stalo, zkus udělat to, co jsem psal předtím - přeinstaluj znovu ty NVidia ovladače v recovery módu, co jsi si stáhnul.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: ovladac nVidia
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2008, 17:57:48 »
Tak se mi podarilo nainstalovat envy - chtelo to novejsi verze nekterych balicku tak jsem si musel aktualizovat system. Zkousel jsem nainstalovat nVidia drivery coz se povedlo, 3D nema problemy, ale vyskytla se chybka v balickach. Synaptic hlasi kolize u balicku nvidia-glx NVIDIA binary XFree86 4.x/X.Org driver. Konkretne konflikt s nvidia-glx-src, nvidia-settings, nvidia-xconfig, nvidia-glx-legacy, nvidia-glx-new.
Navrzene nvidia-kernel-source (>=96.43.01)
Nahrazuje nvidia-glx-src
Pokud jsem nechal balicek odebrat tak mi spadl XServer a nejel ani po restartu....
Nevite nejake mozne reseni?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.