Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: velmi pomalé kopírovanie súboru  (Přečteno 3264 krát)

Andrej0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
velmi pomalé kopírovanie súboru
« kdy: 18 Srpna 2017, 21:52:52 »
Mám kubuntu 16.04 a keď chcem niečo skopírovať na externý disk 500GB cez USB3 (usb3 aj na počítači aj na disku) tak najskôr je rýchlosť  cca 60MB/s a začne klesať rýchle na 1 MB/s a postupne na 50kB/ s  a aj menej. Kedysi  mi to chodilo tak, že mi nejaký súbor (cca 800MB) prehodilo za 6 sekund a niekedy sa ku koncu kopírovania rýchlosť spomalila takže to zabralo aj  5 minut, no teraz kopírujem podobný súbor hodinu. Problém je už pri zapojení disku a jeho rozpoznávaní systémom, čo zaberie aj 10 minút a zamrzá pritom akoby celý počítač. Čím by som to mohol vyriešit prosím?   
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 21:54:31 od Andrej0 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2017, 22:03:24 »
Vyskusaj to v live systeme, tym zistis ci mas chybu v nainstalovanom OS. Vyskusaj disk s inym pc, zistis ci je chyba v disku. Pri kopirovani pozri ci ti to nekopiruje cez swap, mne sa to spravalo podobne odvtedy mam swap vypnuty. Ovsem mne to robilo iba pri kopirovani zo siete na USB, je jedno ake rychle usb bolo.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2017, 22:15:16 »
Zkontroluj filesystem na tom disku.
Zkontroluj ten disk (s.m.a.r.t.)
Udělej si jeho rychlý test (aplikace "Disky")
--------------
Nic netrvá věčně, jednou odejde každý disk. A dopředu ti to hlásit rozhodně nebude - takže pokud máš rád svoje data, zálohuj!
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 22:17:38 od juwa2 »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472

Andrej0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2017, 19:46:20 »
Myslim, že pomohlo to so swapom, vypol som ho. Mal som ho asi malý, zväčším ho. Koľko by mala byť veľkosť SWAP disku ?

Andrej0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2017, 13:10:03 »
Po čase som zistil, že predsa len odchádzal ten harddisk - externý ADATA 500GB - asi po 3-4 rokoch - pekný šmejd myslím. Najskôr sa to prejavovalo len pri pripájaní na počítač, neskôr aj na satelitnom prijímači, kde som ho bežne pripájal.

Kvôli nemu som si pošahal partície na disku a vypol SWAP a teraz sa mi pri štarte spomaluje rozbeh systému o 1.5 minuty.
Neviem čo stým, keď dám SWAP v Gparted zapnúť - je zapnutá no po reštarte zase OFF!  :-(


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.