Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook jaké značky s kterým procesorem pořídit jako záložní?  (Přečteno 3636 krát)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Mám už asi 2 roky notebook ASUS s procesorem Intel® Core™ i3-5010U CPU @ 2.10GHz × 4. Protože se objevila reálná potřeba záložního, který by podle okolností plnil na střídačku hned několik dalších úkolů, (práce, manželka, cestování), začínám se rozhlížet po nějaké starší repasi se zárukou.

Můj současný notebook jsem pořídil za necelých 14 tisíc. Do toho rezervního bych byl ochoten dát tak necelou polovinu, tak mezi 5 až 8 tisíci. Na paměti bych při tom nešetřil, mívám permanentně otevřené desítky oken. Po stránce disku dávám přednost spíše HDD, stačí mi i pomalejší reakce. Jen mi jde o to, aby za 3-4 roky byla sestava ještě funkční. Nemyslím fyzicky, každý, i nový stroj si může kdykoliv kleknout, a starší dvojnásob, ale zkušenost, když mi tehdy některé služby vypovídaly spolupráci pro moji zastaralou techniku je dosud příliš živá.

V inteláckých procesorech se pokouším orientovat, ale spíše tomu moc nerozumím. V AMD jsem zcela ztracen.
Pamatuji se, že před delším časem jsem musel přecházet na novější stroj, protože nové systémy si se starým, který byl naprosto v pořádku, už nerozuměly.

Chápu, že samotný procesor není jediné hledisko, ale z něčeho potřebuji při porovnání nabídek vycházet, něčím začít.

Jedná se mi o dvě věci. Jednak chci něco u čeho je v současné době naděje, že to půjde používat i za 5 - 10 let. Nechci žádné světlo, ale při výběru bych byl rád schopen rozlišit který ze dvou porovnávaných je na tom po stránce procesoru lépe. Občas narážím na různé tabulky, ale závěr si z nich udělat nejsem schopen.
Druhá věc je, že se pamatuji, že na ubunťáckých stránkách kdesi byly značky těch notebooků, které si s Ubuntu dobře rozumějí. Tam šlo ale o nové stroje. Pochopitelně bych byl radši, kdyby i u nově pořízené repase si notebook s Ubuntu co nejlépe rozuměl.

Notebook používám především na internet, ale rád si obzory rozšiřuji, a zkouším při tom všechno možné.
« Poslední změna: 07 Května 2018, 17:59:13 od K.Procházka »
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Notebook jaké značky s kterým procesorem pořídit jako záložní?
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2018, 20:36:12 »
Co manazersky ultrabook HP Elitebook 840, Core i5-4xxxU, 8GB RAM, 32GB SSD, 500GB HDD - perfektni spolehliva masina za 7500,- ? Po kompletni repasy a otestovan. Xubuntu 14.04 - vse maka. Ve Win vydrz baterie do 2 hod pri bezne cinnosti. V Lin s tlp bude o ctvrt nizsi pocitam ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Notebook jaké značky s kterým procesorem pořídit jako záložní?
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2018, 04:08:26 »
Mám zájem. Více v SZ. Co je to tlp?
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Notebook jaké značky s kterým procesorem pořídit jako záložní?
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2018, 18:07:18 »
Díky! Zatím vše co jsem zkoušel funguje tak, jak má. Faktem je ale naopak, že zatím používám jen internet a Open Office.  Vidle jsem zatím ještě vůbec nezkoušel pustit. Myslím si, že v současné době je mi jasné, že přinejmenším částečně jsi moje problémy vyřešil. V následujících měsících postupně projdu všechny možnosti HW i SW.
Ještě jednou díky!

Myslím, že je možné zařadit jako VYŘEŠENO!
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.