Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Free Rapid Downloader  (Přečteno 15256 krát)

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Free Rapid Downloader
« kdy: 26 Listopadu 2015, 22:58:23 »
Ahoj,
prosím mohl by mi někdo poradit....
Mám teď nově Ubuntu 14.04, předtím 12.10. V tom 12.10 mi Free Rapid šel v pohodě spustit.
Teď na 14.04 to nejde. Řídím se podle návodu na Wiki Ubuntu, ale soubor který má fungovat jako spouštěcí (frd.sh),
tak nefunguje, přesto že má nastavený spouštěcí příznak. Mám nainstalovanou Javu, jen tu kterou jsem našla v Centru softwaru. Zřejmě je potřeba sun-java6-jre a sun-java6-plugin. Mohl by mi prosím někdo poradit - polopaticky, jak to nainstalovat, abych si v systému něco nepodělala?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2015, 23:18:06 »
Ahoj, nejsem teď na Ubuntu, takže program nemůžu otestovat, ale jestli nemáš problém s angličtinou, tohle ti snad pomůže.
http://askubuntu.com/questions/521145/how-to-install-oracle-java-on-ubuntu-14-04


takže ve zkratce tyhle tři příkazy

Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java8-installer

První přidá zdroj
Druhý updatuje balíky
Třetí ho nainstaluje

na wiki je taky instalace balíků, přidávání zdrojů atd.
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20program%C5%AF?redirect=1id=nainstalujte

edit : doplnění

kdyby to ani tak, nešlo, tak hlavně napsat, co to hlásí atd.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2015, 00:48:58 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2015, 09:50:31 »
Je fakt ze si to dobre napamatuju, ale mam zato ze na spusteni FreeRapidu nic ani instalovat netreba, jeste sem to ted zkousel pod kubuntu 15.10 ktere momentalne testuju ve virtualboxu a taky stacilo vlastne jen vybalit, davam to do domaci slozky.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2015, 14:29:08 »
Je fakt ze si to dobre napamatuju, ale mam zato ze na spusteni FreeRapidu nic ani instalovat netreba, jeste sem to ted zkousel pod kubuntu 15.10 ktere momentalne testuju ve virtualboxu a taky stacilo vlastne jen vybalit, davam to do domaci slozky.

Tak když máš Javu, tak to asi fungovat bude.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2015, 23:01:13 »
Ahoj,
moc díky za odpovědi...
Zkusila jsem podle toho co píše martyj, přes terminál.  Při tom třetím příkazu - na instalaci Javy Oracle to napsalo nějaké
chyby : 

W: Selhalo stažení http://ppa.launchpad.net/webbupd8team/java/ubuntu/dists/trusty/main/source/Sources  404  Not Found

E: Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout. Jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

Stále to nejde, a jak říkáte, také mi to vždy šlo jen  na - rozbalení balíčku do složky a pak jednoduše spustit souborem frd.sh. Pokud by to řeklo více, přikládám snímek obrazovky zdroje softwaru a pak adresáře usr/lib/jvm

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2015, 11:19:52 »
skus nainstalovat openjdk-7-jre

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2015, 00:15:11 »
Tak teď jsem to zkoušel a funguje to. Akorát ten zdroj je nefunkční (to jsem nevěděl). Já mám přidaný tento :

https://launchpad.net/~noobslab/+archive/ubuntu/apps/+index?batch=75&memo=75&start=75

co to píše v teminálu ? viz obr.

edit : chyba


« Poslední změna: 29 Listopadu 2015, 00:54:07 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2015, 13:01:54 »
Tak když jsem to spustila terminálem, tak to funguje  :) ! Když to zkouším spustit jen poklepáním na frd.sh, tak to nejde.
Ten odkaz , který tam máš si můžu přidat normální cestou přes Seznamu zdroků ? Zatím mi to při aktualizaci píše stále
tohle:

W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/webbupd8team/java/ubuntu/dists/trusty/main/source/Sources  404  Not Found
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Jinak moc děkuji, jsem ráda že to jde aspoň přes terminál  ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2015, 13:07:41 »
Tak když jsem to spustila terminálem, tak to funguje  :) ! Když to zkouším spustit jen poklepáním na frd.sh, tak to nejde.
Ten odkaz , který tam máš si můžu přidat normální cestou přes Seznamu zdroků ? Zatím mi to při aktualizaci píše stále
tohle:

W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/webbupd8team/java/ubuntu/dists/trusty/main/source/Sources  404  Not Found
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Jinak moc děkuji, jsem ráda že to jde aspoň přes terminál  ;)

Ten zdroj ppa.launchpad.net/webbupd8team klidně odeber. Nový už přidávat nemusíš, když to funguje. Zřejmě tomu stačí Java verze, kterou už máš.

Teď ještě vyřešit to spouštění.  Máš to v domovské složce ? Já měl třeba problém, když to bylo na ploše. Nebo by to mělo jít nastavit v Nautilu (správce souborů)

edit : klasicky by to mělo dát na výběr viz obr.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2015, 13:16:08 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2015, 13:43:17 »
No mám ho na ploše, teď  jsem ho zkusila dát do domovské složky, ale chová se to pořád stejně.
Nevím, jestli si systém nepamatuje nějakou tu chybu a dělá to pořád stejně.
Můžeš prosím když tak napsat, co by se tam ještě dalo nastavit ?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2015, 13:47:00 »
No mám ho na ploše, teď  jsem ho zkusila dát do domovské složky, ale chová se to pořád stejně.
Nevím, jestli si systém nepamatuje nějakou tu chybu a dělá to pořád stejně.
Můžeš prosím když tak napsat, co by se tam ještě dalo nastavit ?

No vzhledem k tomu, že používáme stejný systém a snažíme se spustit stejný script a jednomu to jde, druhému ne, mě momentálně nic nenapadá. Zkusím pohledat, případně se k tomu vyjádří někdo zkušenější.

Nezoufej, řešení určitě je.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2015, 13:57:45 »
Ok a moc díky a také všem ostatním  :) Je super, že to jde aspoň přes terminál.
Zkusím také ještě hledat. Děkuji  ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2015, 14:09:38 »
Spustitelný příznak to tedy má.  Možná by ještě stálo za pokus tomu vytvořit spouštěč viz.
http://wiki.ubuntu.cz/Spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D

ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2015, 21:55:29 »
Tak spouštěč jsem vyzkoušela a nefungoval... Přes terminál v pohodě...
Nakonec jsem 14.04. nainstalovala znova, dala tam zase všechny ty Javy, aby to šlo alespoň přes terminál. Což se povedlo. Pak mě napadlo, když FreeRapid běžel a jeho ikona se zobrazila na Launcheru,
dát pravým tlač. myši - přidat na Launcher. No a teď se to dá spustit z Launcheru i bez terminálu ;) .
Ale když jsem to zkoušela spustit tím souborem frd.sh, tak to stále nejde. Až budu mít chvíli, tak ještě znova vyzkouším ten spouštěč.... Každopádně je super, že to vůbec funguje  :)
Moc děkuji za pomoc !  :)
« Poslední změna: 02 Prosince 2015, 11:51:46 od Tea »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #14 kdy: 01 Prosince 2015, 22:53:52 »
Mimochodem ta hláška o spouštění se objevuje pokud je skript na filesystému, který neumí plně vyjádřit klasická unixová práva (třeba NTFS). Možná by pomohlo přesunout adresář z FreeRapidem do domovského adresáře.
Já to obvykle frd instaluji tak, že na stránce http://wordrider.net/freerapid/ najdu download a stáhnu si archiv pro všechny platformy. Tern rozbalím na vhodné místo v domovské složce, upravím práva u skriptu frd.sh, je-li to potřeba a spustím ten skript. Skript si sám vytvoří spouštěč.
No FreeRapid downloader celkem funguje, ale má své drobné nedostatky. čas od času s zasekne na konci stahování a při posouvání okna to okno nějak divně poskakuje.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
FreeRapid Downloader
« Odpověď #15 kdy: 29 Srpna 2018, 14:57:52 »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #16 kdy: 29 Října 2019, 16:23:06 »
Ahoj, moc zdravím všechny... Mám zase problém s Free Rapid Downloaderem. Dala jsem do PC Ubuntu 18.04 a vůbec se mi FreeRapid nespustí.
Použila jsem všechny instalace Javy - viz výše. Posledně se mi to podařilo spustit přes Terminál. Nyní se ale nezobrazuje při poklepání na soubor frd.sh, původní nabídka - co udělat se souborem. Tam bývalo i spustit v Terminálu. Prosím, poradili by jste mi, jaký příkaz dát do Terminálu
na spuštění tohoto programu ? Případně, pokud by byla jiná rada co s tím. Už jsem si ze zoufalství nainstalovala zpět Ubuntu 14.04 , ale situace je stejná. Zatím děkuji.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #17 kdy: 29 Října 2019, 19:00:49 »
Co se má dít se souborem frd.sh po poklepání na něj se nastavuje v nastavení správce souborů (Nautilus). Na výběr jsou tam 3 možnosti:
1. Zobrazit
2. Spustit
3. Zeptat se

Jinak libovolný spustitelný soubor také spustíš z terminálu příkazem:
Kód: [Vybrat]
/cesta/k/souboru/název_souboru.sh
FRD ke svému běhu potřebuje funkční javu verze 8 (aktuálně 8u231). S vyššími verzemi javy nejde spustit/nefunguje.

Takže v prvé řadě zjisti, jakou verzi javy vůbec máš. Zjistíš to příkazem:
Kód: [Vybrat]
java -version
Až to zjistíš, povím ti jak tam tu javu 8 dostaneš...
« Poslední změna: 29 Října 2019, 19:26:28 od juwa2 »

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #18 kdy: 29 Října 2019, 21:54:01 »
Moc děkuji za odpověď. V Nautillu jsem si opravila to chování souboru při poklepání. Dala jsem spustit v Terminálu a hned se to rozeběhlo  :).
Potom přidat na Launcher a jde to spustit odtud. Tu Javu jsem zjišťovala, a napsalo mi to toto :

java version "1.7.0_201"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea 2.6.17) (7u211-2.6.17-0ubuntu0.1)
OpenJDK Server VM (build 24.201-b00, mixed mode)



Pokud je smysluplnější ta Java 8, tak to zkusím. A díky i za info o tom příkazu do Terminálu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #19 kdy: 29 Října 2019, 22:22:01 »
Javu máš sice starou (sedmičkovou), nicméně ta FreeRapidu k funkčnosti plně stačí...
Pokud bys chtěla osmičkovou, musíš ji z webu Oracle stáhnout (Linux x64) ručně, stažený archiv rozbalit a obsah rozbalené složky nakopírovat do složky (/usr/lib/jvm/java-7-oracle). Její původní obsah napřed smazat.

Z důvodu změny licenčních podmínek to od letoška už bohužel nejde udělat jinak (jednoduše jako dříve).
« Poslední změna: 29 Října 2019, 22:27:42 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #20 kdy: 30 Října 2019, 14:29:24 »
Omlouvám se za OT, ale nebylo by lepší místo FRD používat JDownloader? Používám ho už roky (dříve FRD) a JD mi přijde podstatně lepší (kromě toho že neumí škálovat na 4k rozlišení, ale to neumí i jiné aplikace, takže to neberu za tak vážnou chybu). Doporučuji alespoň zkusit.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #21 kdy: 30 Října 2019, 15:31:56 »
Omlouvám se za OT, ale nebylo by lepší místo FRD používat JDownloader? Používám ho už roky (dříve FRD) a JD mi přijde podstatně lepší (kromě toho že neumí škálovat na 4k rozlišení, ale to neumí i jiné aplikace, takže to neberu za tak vážnou chybu). Doporučuji alespoň zkusit.

Doufám, že máš na mysli JD2.
Ano, má více možností, na druhou stranu nastavení je o něco složitější...
Rovněž vyžaduje javu.
Nic nebrání používat oba (tak jako já)
--------------------
FRD existuje ve verzi 1.0beta která umí jet na javě9

Tea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #22 kdy: 30 Října 2019, 16:21:33 »
Já moc děkuji za radu o Javě 8. Ještě to zvážím jestli ji tam dám. Každopádně návod si uschovám :).
Co se týká JD2, už jsem se o tom také dopátrala na netu. Připadala mi u toho trochu složitější instalace, ale úplně detailně jsem to nezkoumala. Určitě by to stálo za to JD2 zkusit. Moc moc děkuji za rady :) :)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Free Rapid Downloader
« Odpověď #23 kdy: 30 Října 2019, 16:38:45 »
Ano, má více možností, na druhou stranu nastavení je o něco složitější...

V čem? :-O Spustí se soubor install.sh (dvakrát kliknout), prokliká se klasické next next finish a pak se spustí z nabídky start. A pak se jen klikne na Nastavení a tam si nastavíš co potřebuješ. Instalátor je anglicky, program jako takový je česky. Není na tom nic složitého. Naopak FRD je složitý, protože nemá ten instalátor, který to udělá za tebe.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.