Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LAMP server přes router a kabelový modem  (Přečteno 3315 krát)

Akille

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
LAMP server přes router a kabelový modem
« kdy: 25 Října 2010, 15:38:23 »
Zdravím,

rád bych se zeptal jak rozchodit LAMP server aby byl přístupný z netu. vše jse nainstaloval dle instrukcí a vše jede na lokální síti ale z venku nic. předpokládám že je problém v ip adrese. Může te mi prosím poradit jak vše nastavit tak aby mi to fungovalo. měl by to být fileserver pro sdílení dat.

postupoval jsem podle tohoto navodu:http://profiweb.net/blog/jak-na-linuxovy-server-kompletni-navod-krok-za-krokem.a73.html

a nevim co mám kde zmenit: (toto je v návodu)

address 192.168.0.1
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.0.255
gateway 192.168.0.1 
dns-server 208.67.222.222

Toto mám ja na routeru:

Router linksys cisco WRT160Nv3:
                                                          Router Information   
      Firmware Version:    v3.0.02 build 004Nov 29, 2009
      Firmware Verification:    083f3e3c508abeb265c99b15da60344b
      Current Time:    Mon, 25 Oct 2010 15:24:19
      Internet MAC Address:    xxxxxxxxxxxxxxxxx
      Host Name:    
      Domain Name:    
      
Internet Connection   
      Connection Type:    Automatic Configuration - DHCP
      Internet IP Address:    yyyyyyyyyyyyyy
      Subnet Mask:    255.255.255.0
      Default Gateway:    193.85.180.1
      DNS1:    193.179.245.19
      DNS2:    212.47.0.4
      DNS3:    193.179.245.18
      MTU:    1500
      DHCP Lease Time:    2 Hour 30 Min

předem děkuji za rady.

Ps: jsem nováček a tak bych prosil vysvětlení jako pro troubu děkuji Akille
« Poslední změna: 25 Října 2010, 15:44:01 od Akille »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2010, 15:52:51 »
Nic ve zlým, ale nováček nemá do internetu co sdílet, ještě na veřejné adrese. Jestli si seš vědom toho co děláš a znáš možné důsledky tak si najdi jak se na routeru nastavuje port forwarding. Cílová adresa bude adresa serveru v NATu, tedy adresa na lokální síti.

Akille

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2010, 18:30:15 »
Díky za vyčerpávající vysvětlení. To abych se vrátil zase k Windows nebo vyhodil comp a začal chodit do knihovny.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2010, 18:42:05 »
Nemáš zač, rád jsem ti věnoval pět minut svého volného času, abych to poradil.
Jestli moje rada způsobí tvůj přechod k windows, to snad abych tu už neradil, kdyby se tady ukázal někdo podobný.
Knihovna určitě pomůže, doporučim knížku TLDP od Cpressu, dá se získat i jako pdf lokalizovaný překlad.

Akille

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2010, 18:47:06 »
Citace
Tomáš Břinčil (snouman)
23. 10. 2010 20:46  |  Linux Chrome 6.0.472.62

Máte naprostou pravdu, pro naprosté začátečníky kniha není, ale nechá se na ní navázat ze spousty jiných knih...

Dále...

Citace
Ubuntu je buď pro naprosté začátečníky, kterým stačí prohlížeč, nebo pro hodně pokročilé administrátory, kteří mají skill na správu systému a dokážou případné probléme řešit "on-air". Takový ten střed, který si myslí jaký jsou hackeři, že umí PHP a bůhvíco ještě, prostě většina živě by Ubuntu neměla zkoušet, při zkoušce se budou v systému zbytečně vrtat (což by ten prohlížečoví uživatel nikdy neudělal) a kvůli nedostatku jejich skillu na řešení drobnostní klesne jejich sebevědomí v tom důsledku pak nadávají na celou komunitu. Pokud se někdo chce Linuxu opravdu věnovat měl by začít literaturou, doporučuji TLDP - kde je opravdu vše o systému.


Tak nevím no... Předpokládal jsem že komunita Linuxu se snaží vyjít nováčkům vstříc (alespoň se to tvrdí) ale s tvou pomocí a tvými názory mám pocit že je to spíše naopak. (předpokládám že hovoříš ve jménu celé komunity). Takže díky a přeji hodně zdaru.
« Poslední změna: 27 Října 2010, 19:07:29 od Akille »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2010, 19:32:37 »
Díky za vyčerpávající vysvětlení. To abych se vrátil zase k Windows nebo vyhodil comp a začal chodit do knihovny.
Ten druhej nápad je o 100% lepší... to že mi nikdo neporadí jak programovat či napsat aplikaci v C++, to ještě naznamená, že C++ je naprd. Hledal bych spíše chybu v sobě. Nikdo za Vás práci dělat nebude... nikdy! Zvykejte si.
Navíc nevím co se čílíte, když Vám tu kolega poradil: port forwarding. Takže bych vůbec moc nenadával na komunitu. Ovšem ten skill je tu potřeba mnohem vyšší chtěli kluci říci. Když si nainstalujete server podle jednoho howto, tak tím internetu spíše uškodíte :-) Pokud tam pustíte třeba špatně nakonfigurovaný email server... ráj spamerů.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2010, 19:47:42 »
Bohužel patříš přesně do toho středu ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2010, 19:51:10 »
Díky za vyčerpávající vysvětlení. To abych se vrátil zase k Windows nebo vyhodil comp a začal chodit do knihovny.
Ten druhej nápad je o 100% lepší... to že mi nikdo neporadí jak programovat či napsat aplikaci v C++, to ještě naznamená, že C++ je naprd. Hledal bych spíše chybu v sobě. Nikdo za Vás práci dělat nebude... nikdy! Zvykejte si.
Navíc nevím co se čílíte, když Vám tu kolega poradil: port forwarding. Takže bych vůbec moc nenadával na komunitu. Ovšem ten skill je tu potřeba mnohem vyšší chtěli kluci říci. Když si nainstalujete server podle jednoho howto, tak tím internetu spíše uškodíte :-) Pokud tam pustíte třeba špatně nakonfigurovaný email server... ráj spamerů.
Martine hlavně tu poslední pasáž jsem měl na srdci, ale už mi bylo líto ztrácet čas a psát to.
Není nic horšího, než server amatéra (kterej neumí ani nakonfit síť) na veřejné adrese v internetu.
Spam server, zombie server pro DOS, spam, proxy aj. Prostě to je něco jako vyject s náklaďákem o řízení nic nevědět a ptát se jak se dostanu na dálnici...

BTW: všechno to jsou vlastní zkušenosti, taky jsem musel providerovi vysvětlovat spam server na maily, když jsem si dostatečně neohlídal jeden účet :)

Akille

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2010, 19:57:18 »
Právě proto jsem chtěl poradit, chci si vyzkoušet to a ono a probrat to s lidmi co o tom něco ví. Pokud někdo napíše tohle se udělá tak a tak protože..... ok ale pokud ti někdo napíše kup si knížku, tak na co to forum je? A na komunitu nenadávám, jen jsem citoval něčí slova které ve mě vzbudila pocit " vy blbečci co nevíte nic o Linuxu se k tomu ani nepřibližujte" to je vše.

Tímto bych toto téma uzavřel.

jmp

  • Host
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2010, 20:13:58 »
mno - ono zacit si to zkouset v ustrani (v oddelene siti) neni zdaleka takove riziko, jako to bez znalosti soupnout na verejnou adresu a myslet si, ze to obstoji
na nase weby, ftp a dalsi sluzby v praci utoci prakticky denne - je videt, ze se snazi zneuzit skripty php, pythonu a dalsich z defaultnich instalaci - to je riziko, ktere se Vas pak bezprostredne tyka... (a pokud se jim zadari, tak se nasledky budou obvykle tykat i mnoha dalsich)

neberte to jako snahu odradit Vas od vyzkouseni techto veci, ale jako snahu potlacit rizikove chovani

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2010, 20:17:03 »
Právě proto jsem chtěl poradit, chci si vyzkoušet to a ono a probrat to s lidmi co o tom něco ví. Pokud někdo napíše tohle se udělá tak a tak protože..... ok ale pokud ti někdo napíše kup si knížku, tak na co to forum je? A na komunitu nenadávám, jen jsem citoval něčí slova které ve mě vzbudila pocit " vy blbečci co nevíte nic o Linuxu se k tomu ani nepřibližujte" to je vše.

Tímto bych toto téma uzavřel.

A co se ti teda nelíbí, že chceš být administrátor webového serveru, ale nikdo ti nechce dát step-by-step návod? Já jsem ti poradil uplně normálně. A fórum rozhodně není od řešení témat, jako je toto. Fórum je od řešení problémů, které nastanou nestandardně. Probrat to můžeš ale tys chtěl radu kterých je fórum plné a jsme u toho stačí hledat.

Pokud budeš mít vše správně nastavené a něco ti někde nebude fungovat tak jak by mělo, tak to sem přijď vyřešit, od toho tu jsme...

Akille

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2010, 21:05:58 »
Citace
mno - ono zacit si to zkouset v ustrani (v oddelene siti) neni zdaleka takove riziko, jako to bez znalosti soupnout na verejnou adresu a myslet si, ze to obstoji
na nase weby, ftp a dalsi sluzby v praci utoci prakticky denne - je videt, ze se snazi zneuzit skripty php, pythonu a dalsich z defaultnich instalaci - to je riziko, ktere se Vas pak bezprostredne tyka... (a pokud se jim zadari, tak se nasledky budou obvykle tykat i mnoha dalsich)

neberte to jako snahu odradit Vas od vyzkouseni techto veci, ale jako snahu potlacit rizikove chovani

Tomuhle říkám rozumný přístup. Děkuji

Martin - ViPEr*CZ*

Re: LAMP server přes router a kabelový modem
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2010, 22:42:21 »
Jak jsem už psal... doporučuji najít si o port forwarding
A pak knihy o konkrétních serverech... ty Vás naučí jak se k danému serveru chovat.... mnohdy je stejně vývoj o kousek dále než kniha... proto je dobrý strýček google... a ještě ke knihám o konkrétních serverech co chcete provozovat doporučuji třeba knihu http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/bezpecnost/bezpecnost-v-linuxu-prevence-a-odvraceni-napadeni-systemu/?DisShop=Y
Pak se dá se zdejšími kolegy smysluplně hloubat více do problému... protože mnozí z nich hovoří úplně jiným jazykem než jste (i já) schopen chápat... a je to o tom již zmíněném skillu :-) Berte to jako agitaci a nikoliv jako odrazení, i když je to opět to nepříjemné směřování k dokumentaci... ale bohužel chci-li něco umět musím se stále učit (bohužel sám, i když díky internetu jsou informace mnohem dostupnější než kdykoliv před tím).  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.