Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: phpMyAdmin  (Přečteno 5001 krát)

alfik.borec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
phpMyAdmin
« kdy: 21 Března 2013, 17:09:57 »
Tak jsem si na serverovým Ubuntu nainstaloval phpMyAdmin, a když se chci přihlásit, tak mi to píše: #2002 Nepodařilo se přihlášení k MySQL serveru a pod tím ještě: Nepodařilo se připojit jako controluser, který je nadefinován v nastaveních.
Googlil jsem, kde může být zakopaná fena, a zjistil jsem, že se cosi musí nakonfigurovat v souboru: /var/run/mysqld/mysqld.sock - jenže chyba lávky, to se mi tam ani nevytvořilo, ve složce run ani nemám složku mysqld...
Předpokládám, že bude chyba někde u tvorby uživatele pro PMA, ale nějak jsem v tom zabředl. Díky za rady.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:phpMyAdmin
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2013, 22:17:51 »
phpMyAdmin vyžaduje ke běhu přístup do MySQL databáze. Podle chybového hlášení jej nemá.
Zkus pomocí tohoto příkazu vyvolat znovu průvodce konfigurací
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure -plow phpmyadminNejsem si ale jist, zda to nabídne i nastavení mysql, kdyby ne, tak phpmyadmina odinstaluj a znovu nainstaluj(postupuj dle pokynů, vše by se mělo správně nakonfigurovat). Nabízí tuším i možnost automatického vytvoření uživatele pro MySQL.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re:phpMyAdmin
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2013, 07:57:06 »
Rada nerada, ale uz par let prefereuju http://www.adminer.org/ , kde se krome jinejch vyhodi instaluje pomoci nakopirovani jednoho souboru. Zkus.
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.