Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Svátky - applet na panel pro GNOME  (Přečteno 123455 krát)

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #150 kdy: 17 Července 2012, 15:20:04 »
..
tady bych, že já rád mám na očích, kdo má dnes svátek -> ááá, svátek má Lukáš, super, napíšu mu sms (email, na FB, ...); když tak toto může být volba v nastavení, jestli zobrazovat vše nebo jen nastavené data, atd...

Jasně že by to bylo volitelné, ten nápad se týká toho, aby bylo jednoduché vytvářet si seznamy vlastní a když je program najde v určeném adresáři, tak je zobrazí v menu, kde si je uživatel bude moct kliknutím aktivovat místo seznamu výchozího.

Další: nejen svátky a narozky, ale třeba i úmrtí a ručně nastavitelné "typ události" krom pevně nastavených (svátek, nározky, úmrtí, ...)

S tím úmrtím jsem si vzpoměl na Červeného trpaslíka a Rimmerovy smrtozeniny, proto ta první reakce :)
Jinak už jsem přemýšlel o tom, udělat položky přidávané dynamicky a každé by se přiřadila kategorie...

+1 - to vypadá dobře :)

jj, reakce kolem trpaslíka je v poho... :)
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #151 kdy: 28 Října 2012, 16:38:06 »
V indikátoru svátků jsem zatím nepokročil, jen upzornění:
Stávající svátky stále fungují i v U12.10, jen vývojáři podělali knihovnu appindicator a tak nefunguje jeden směr procházení svátky při otáčení kolečkem nad indikátorem, resp. oba směry se chovají stejně. Bug je hlášen, můžete se případně jedním kliknutím přidat k postiženým (tedy pokud jste registrovaní na launchpadu):
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/libappindicator/+bug/1071738

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #152 kdy: 11 Srpna 2013, 15:43:24 »
Pokud by uživatele svátkového indikátoru zajímala nová verze s drobným vylepšením, která žere daleko méně paměti, může se mrknout sem.


nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #153 kdy: 11 Srpna 2013, 22:11:29 »
pecka. palec hore za pěkný počin.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #154 kdy: 17 Srpna 2013, 10:26:33 »
Jo je to parádní...
Až bude PPA tak nahodíme i banner aby se o tom víc vědělo, považuji to za velice užitečnou věc. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #155 kdy: 17 Srpna 2013, 15:27:52 »
Program na svátky a narozeniny se taky řešil tady: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=82833
Přesněji tady: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=79061#p79061
linky nefungujou, téma mě zaujalo, ale bez možnosti přidat své (přátel) narozeniny (třeba 5/den) je to takové polosváteční.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #156 kdy: 13 Dubna 2014, 22:11:45 »
Píšu zrovna v pythonu indikátor, který by měl sloužit našim obchodníkům ke kontrole připojení k firemní VPN (po ukončení podpory WXP přešla celá naše firma na Linux), hledám jak se dá ovlivnit umístění indikátoru konkrétního vůči ostatním, a ke svému nemalému překvapení jsem narazil na - mimochodem vynikající - blog GdH, s odkazem na povědomé téma - svátkový applet. Kliknu, a mé překvapení je ještě větší - drobné, nepatrné udělátko, které jsem kdysi napsal pro svoji ženu, žije dál vlastním životem a díky GdH se z něj stal solidní indikátor se spoustou užitečných featur.

Tímto chci GdH coby původní autor poděkovat za kus dobré práce; applet/indikátor se tímto po letech kruhem vrací tam, kde svoji cestu započal - na počítač mé ženy. Kéž to není jeho poslední zastávka a dobře poslouží ještě mnoha lidem. :)

Na českém Ubuntu fóru jsem už léta nebyl, teď vidím, že jsem o leccos zajímavého přišel. Asi začnu zdejší dění zase trochu sledovat...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #157 kdy: 14 Dubna 2014, 11:06:24 »
Ahoj autore! :) Zrovna jsem se tu chtěl pochlubit, že jsem se o víkendu konečně pořádně podíval na  automake a do týdne doufám bude konečně funkční to léta slibované ppa. Už mi to kompiluje a instaluje binárku, teď už jen data. Fakt mi to ale dává zabrat, stále ještě přesně nevím, co dělám :)

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #158 kdy: 14 Dubna 2014, 16:37:40 »
Ahoj autore! :) Zrovna jsem se tu chtěl pochlubit, že jsem se o víkendu konečně pořádně podíval na  automake a do týdne doufám bude konečně funkční to léta slibované ppa. Už mi to kompiluje a instaluje binárku, teď už jen data. Fakt mi to ale dává zabrat, stále ještě přesně nevím, co dělám :)

Držím palce, ať se "operace" zdaří! :)
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #159 kdy: 19 Dubna 2014, 15:03:32 »
Držím palce, ať se "operace" zdaří! :)

Vypadá to, že držíš dobře, už mi to instaluje celé a dokonce vím proč :) Jen ještě přepíšu cesty v programu na generické a bude to přinejmenším fungovat. Takže verze bez hnusné ikony se blíží...

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #160 kdy: 19 Dubna 2014, 17:43:51 »
Držím palce, ať se "operace" zdaří! :)

Vypadá to, že držíš dobře, už mi to instaluje celé a dokonce vím proč :) Jen ještě přepíšu cesty v programu na generické a bude to přinejmenším fungovat. Takže verze bez hnusné ikony se blíží...

Super! To víš, dávám si záležet v tom držení palců... :D
Je fajn, že to "funguje" a hlavně je skvělé, že víš proč! :)
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #161 kdy: 20 Dubna 2014, 23:35:48 »
Porodil jsem u toho ježka, ale zvítězil jsem. Sice jsem v posledním kroku zapomněl prohnat autogen, tak momentálně nesedí verze balíku a to co ukazuje About okno, ale na to kálí alík, to se spraví dalším updatem. Každopádně zájemci používající Unity, nebo classic/flashback, mohou otestovat poslední verzi svátkového apletu, který přináší především eliminaci hnusné ikony v panelu. Přepsal jsem toho víc, takže se lokalizace aplikace je řešena systémově a seznamy jmen a svátků jsem vyhodil do vlastních souborů, které se tak dají i přidávat a modifikovat, zatím ale pouze v /usr/share/indicator-nameday/db, podporu $HOME musím ještě dopsat. Samozřejmě jsou lokalizace, i svátky, jak české, tak slovenské. Ikony se případně také dají měnit, jak aplikační, tak ta panelová (která je nyní 2px široká a průhledná).

Takže po dlouhých letech instalace z ppa:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:georgdh/gdh
sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-nameday

Zatím je tam Trusty, Saucy a Precise. S rozšířením Appindicator support je možno použít i v GNOME Shell.

To větší místo vlevo vedle jména je daň za maskování ikony. Pokud by tam někdo nějakou ikonku chtěl, může být.
« Poslední změna: 21 Května 2014, 22:52:28 od GdH »

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #162 kdy: 22 Dubna 2014, 06:57:35 »
Tak jsem si to nainstaloval na Ubuntu 14.04, restartoval, ale nikde se nic neobjevilo. Jak to mám zaktivovat?  :o
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #163 kdy: 22 Dubna 2014, 08:13:28 »
Tak jsem si to nainstaloval na Ubuntu 14.04, restartoval, ale nikde se nic neobjevilo. Jak to mám zaktivovat?  :o

Což takhle jako každou jinou aplikaci? ;) Jmenuje se Indicator NameDay a spuštění po přihlášení si zaškrtneš v menu indikátoru.

geofre

Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #164 kdy: 22 Dubna 2014, 08:30:52 »
Díky GdH :-) Je až neuvěřitelná, jak si člověk u sličných slečen šplhne, když jim neočekávaně popřeje k svátku  8) Navíc to dobře vypadá a já už ani v rodině nebudu za ignoranta  ;D K+
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #165 kdy: 22 Dubna 2014, 08:53:21 »
+K  :) Fakt moc pěkné a hlavně praktické. Díky. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #166 kdy: 22 Dubna 2014, 09:25:03 »
Taky K+!
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #167 kdy: 22 Dubna 2014, 09:30:42 »
Dik, ale teď koukám, že pro 12.04 je to rozbité, za to se omlouvám, opravím..

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #168 kdy: 22 Dubna 2014, 12:07:38 »
Tak jsem si to nainstaloval na Ubuntu 14.04, restartoval, ale nikde se nic neobjevilo. Jak to mám zaktivovat?  :o

Což takhle jako každou jinou aplikaci? ;) Jmenuje se Indicator NameDay a spuštění po přihlášení si zaškrtneš v menu indikátoru.

Díky, už to fičí! :)
Já jsem si instaloval indikátor CPU a ten se právě objevil, aniž bych jej spouštěl... ;)
Měl jsem za to, že indikátor se "integruje" do najíždění panelu... ;)
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #169 kdy: 22 Dubna 2014, 12:25:52 »
Díky, už to fičí! :)
Já jsem si instaloval indikátor CPU a ten se právě objevil, aniž bych jej spouštěl... ;)
Měl jsem za to, že indikátor se "integruje" do najíždění panelu... ;)

Indikátory fungují jinak, než applety do starého panelu, jsou to normální aplikace, které jen využívají patřičné knihovny pro zobrazení indikátoru. Některé indikátory jen při instalaci automaticky zaregistrují spouštěč pro automatické spouštění při přihlášení do prostředí a nenabízí možnost změny, ani ukončení v menu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #170 kdy: 22 Dubna 2014, 23:39:10 »
Tak už je to funkční i v 12.04, snad jsem i lokalizoval spouštěč, takže by to zas mohl být Svátkový indikátor v českém prostředí.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #171 kdy: 13 Října 2014, 14:35:36 »
Renáta?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #173 kdy: 13 Října 2014, 16:10:00 »
Aha, ještě že není Rádek  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.