Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS N56JR – problém s bootováním Windowsu  (Přečteno 1492 krát)

Paullik74

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
ASUS N56JR – problém s bootováním Windowsu
« kdy: 25 Ledna 2014, 21:41:09 »
Zdravím,
mám notebook ASUS N56JR na kterým provozuju Triple Boot Win8Pro x64, Ubuntu 12.04.3 a ArchLinux + rEFInd Boot Manager. Všechno šlape jak má, až na jednu drobnost.

Když zapnu počítač a zvolím Windows, systém naběhne. Restartuju počítač, zvolím Ubuntu, naběhne. (Teď to příjde) Restartuju počítač, zvolím Windows a při startup logu (jak tam běhá to bílé tečkované kolečko a je zobrazený Windows logo) se to kousne a nic se neděje, můžu čekat jak dlouho chci.

Když zapnu počítač, zvolím Ubuntu, systém naběhne, potom restartuju a zvolím Windows, tak opět systém naběhne bez problému. Vypadá to, že problém nastává v moment, kdy nabootuju Windows, pak Ubuntu, a poté se snažím nabootovat opět Windows. V tuto chvíli se to freezne.

Napadá někoho, v čem může být problém? Zkoušel jsem opravit bootování Windowsu podle návodu, přes příkazový řádek v Oprava systému Windows.

Ubuntu jsem zprovoznil podle návodu z místní recenze (http://blog.ubuntu.cz/clanek/recenze-notebooku-asus-n56jr).

Nikde jinde problém není, ani s Archem nebo podobně. Prostě jen tohle jediný. Zkusím ještě bootovat jednotlivý systémy pomocí UEFI a né rEFInd ale nečekám změnu, dám vědět.

Budu rád za jakoukoli radu, typ, cokoli. Jestli potřebujete víc info, stačí říct.

edit: Jen bych doplnil, že FAST BOOT sem na Windowsu vypnul.
(Použil jsem příkazy powercfg /hibernate off a powercfg /h off, nejspíš dělají jedno a to samé ale to je jedno :D)

edit2: Bootování přes UEFI místo rEFInd nepřineslo žádnou změnu.
« Poslední změna: 25 Ledna 2014, 22:29:16 od Paullik74 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:ASUS N56JR – problém s bootováním Windowsu
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2014, 14:29:11 »
W8+ se nevypínají, ale "hluboce spí" - ubuntu tenhle jejich stav v CPU+RAM zruší, a tak jsou widle při příštím startu zmatené (bootloader očekává spící systém, ale on nespí) a tak místo "nejde to, nabootujem normálně" prostě vytuhnou. Při přístím startu už ale nabíhá recovery boot (protože jsi to předtím vypnul natvrdo), který na hiberfil nespoléhá a proto widle naběhnou normálně.

Řešení - vynajdi jak vypínat widle "natvrdo" nikoliv do hluboké hibernace. Čímž se mimojiné dostáváme z působnosti tohoto fóra...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS N56JR – problém s bootováním Windowsu
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2014, 14:43:57 »
Stačí namísto vypínání W8 je restartovat a pak vybrat třeba Ubuntu.
Opravdu je to tak že W8 namísto vypnutí hybernují aby pak mohli machrovat jak mají rychlý start systému. ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:ASUS N56JR – problém s bootováním Windowsu
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2014, 15:46:37 »
@RRadek: bingo, vdaka za informaciu  ;) velmi mi bolo divne ako w8 rychlo startuju a tu ho mas, oni chrnia!
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.