Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M  (Přečteno 2609 krát)

ZikMAMON

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M
« kdy: 13 Prosince 2009, 17:39:48 »
Vše jde v rámci možností docela dobře, ale neustále se grafika lehce zasekává... Sem tam se něco kousne atd.. Chtěl bych se toho zbavit. Bohužel jediné ovladače, které mám, jsou ty, které ubuntu nainstalovalo samo. Myslíte že jsou i nějaké jiné? Ovladače pro tento tip grafiky jsou svobodné, tak proč nefungují v ubuntu na 100%? Přijde mi to nelogické, když má ubuntu problém s podporou mnoha věcí, tak proč alespoň nevyužije těch svobodných věcí k tomu aby něco dotáhla k opravdové 100% funkčnosti? Přijde mi to strašně moc laxní... To si jako vývojáři řeknou, tohle jakž-takž funguje, tak už na to serem? Kdyby tomu dali trochu víc času a vyladili všechny problémy, mohli by se zase věnovat dalším chybám u jiných věcí... Ale dělat všechno takhle na půl mi přijde opravdu na nic! To jsem se trochu rozpovídal. Omlouvám se. Takže otázka znovu: Nějaký nápad jak odstranit kousání grfiky?

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2009, 10:16:25 »
Jake mas pozapinane efekty? Nejde jen o to, jake jsou ovladace na grafiku, problem je jeste v tom, ze se objevuji nove verze X.org a ty mivaji s ovladacemi ze zacatku problemy. Takze asi povypinat, co se da, a potom cekat na auktualizace, ktere by mohly pomoct.
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

ZikMAMON

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2009, 20:01:12 »
No mám zapnuté extra efekty vzhledu. Hlavní problém je pro mě v tom, že když třeba minimalizuji okno poprvé, tak se to na začátku trošku kousne. Když ho minimalizuji chvilku poté znovu, tak už to jede v pohodě... Nevím no co s tím... :-(

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2009, 20:13:41 »
To mas jeste dobre, znam pripady, kde se takhle seka minimalizace a maximalizace okna pokazde. Kazdopadne to neni o tom, ze by meli vyvojari Ubuntu laxni pristup k ovladacum. Kazdy prechod na novou verzi X.org je vzdycky doprovazen podobnymi problemy. Bude to chvilku  trvat, nez se zase sladi ovladace a Xka.
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

ZikMAMON

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: integrovaná grafika INTEL Int. GMA 4500M
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2009, 21:19:20 »
Tak snad to nebude nějak moc dlouho :-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.