Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: upgrade na 9.04 - černá obrazovka [ČÁSTEČNĚ VYŘEŠENO]  (Přečteno 1303 krát)

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
Zdar,
upgradoval jsem na 9.04 a týden fungoval, ale teď jsem z getdeb.net nainstalil nejnovější program hardinfo a v Ubuntu neslo spustit zadny program- hned se totiz ukoncil. Dal sem restart X-serveru a porad se to nechtelo prihlasit. Dal jsem tedy natvrdo restart (celkem az petkrat) a nemohu se prihlasit, resp. skoncim na cerne obrazovce   :( Zkusil bych to vickrat ale pokazdy jsem otravovan (?) testem disku: unclean shutdown, checking drives. (pisu z dual bootu- mam dva OS)

Ještě doplním, že mi př instlaci upgradu vyskočil error:

ale říkám týden v poho, pouze, když jsem chtěl připojit NTFS partišnu:

V 8.04, které jsem nainstaloval na 120 GB disk (20GB Linux, 100 GB Winy čili dual boot) a v poho se dostával do NTFS přes Místa -> Médium 100GB i při upgrade na Ubuntu 8.10, ale jak jsem se přehoupl do 9.04 tak to házelo při kliku na Místa-> ...
tento error:

naštěstí pomohlo to co ten error psal: přidat záznam (resp. upravit stávající) do etc/fstab

tady na diskuzi mi jinde ale radíte, nepoužívat -force, myslíte si, že když nemohu nalogovat do Ubuntu (recovery mode jde) je to tím -force?
« Poslední změna: 01 Května 2009, 19:35:43 od zacatecnik »

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
Re: upgrade na 9.04 - černá obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2009, 11:20:47 »
tak já si to přeinstaluju znova na 8.10, ale prosím o radu jak zálohovat data v Linuxu. Z NTFS Linux partišnu neuvidím...

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
Re: upgrade na 9.04 - černá obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2009, 19:35:13 »
tak já si to přeinstaluju znova na 8.10, ale prosím o radu jak zálohovat data v Linuxu. Z NTFS Linux partišnu neuvidím...


http://www.fs-driver.org/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.