Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přepínání desktopových prostředí  (Přečteno 4628 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Přepínání desktopových prostředí
« kdy: 13 Dubna 2015, 17:34:50 »
Zdravím komunitu.

Chtěl bych si zkusit instalovat Gnome-Flashback k čemuž by mi mělo údajně stačit tento příkaz:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-session-flashbackPotřebuji ale vědět jak si ho na začátku zvolit a jak jednotlivá prostředí přepínat. Používám Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu 14.04 (to by mohlo být stejné) a taky Mint 17.1.

Je to kvůli tomu, co jsem dotazoval v jiném tématu ohledně korektního vykreslování obrazu videa.   
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2015, 18:12:30 »
V prihlasovaci obrazovce by melo jit zvolit ktere prostredi se ma spustit.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2015, 19:28:28 »
OK - díky.

Ještě se zeptám: Je ohledně tohoto něco na co si dávat pozor? Jako, jestli si to nepředstavuji a-lá Hurvajs, že prostě doinstaluji prostředí a pojedu po výběru / přepnutí v něm ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2015, 20:47:14 »
Neměl by být žádný podstatný zádrhel, jedině, že v obou prostředích uvidíš aplikace i z druhého prostředí a bude to trochu (vlastně nejen trochu ;) ) maglajz. Mít nainstalovaná dvě prostředí je IMHO dobré pouze pro odzkoušení si funkcí jednotlivých prostředí. Pak si oblíbíš jedno a to budeš používat. Takže pak bych doporučoval úplné odstranění nevyhovujícího prostředí, což není až tak jednoduché. Případně přeinstalaci systému, pokud tam ještě nemáš moc ostrých dat.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2015, 21:57:57 »
Uplne nejlepsi je si nove prostredi (obecne velke zmeny) nejdriv osahat ve virtualu a pak instalovat uz nacisto...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2015, 23:14:18 »
Mám tu asi 5 starých HDD s kapacitou 10 a 15 GB, tak se na nich učím. Na jednom mám teď Xubuntu a na druhém Mint. Hledám optimální OS pro starší stroje přelom 478 a 775 a adekvátní u AMD platforem s GK kolem Radeon 9200 a adekvátních GeForce.  Xubuntu je výborné akorát tam zlobí ten tearing při videu. A tuším, že Savalas mi radil G-Flashback s compizem. Tak jsem nainstaloval Mint 17.1 s Mate, ale je to už na takový stroj docela prda, tak chci zkusit ten flashback.

Nicméně bych si zkusil s tím Mate ještě pohrát. Akorát jsem narazil na problém, že nemůžu najít nastavení Vsync a Compiz manager obsahuje snad stovku nastavitelných položek a podpoložek a vůbec se v tom nedokáži orientovat. Taky mě udivilo, že tam je úplně vše vypnuté. 
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2015, 09:35:44 »
Ještě mě napadlo. Jak potom odliším aplikace vázané k původnímu prostředí od aplikací k novému prostředí. Musím si vypsat seznam?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2015, 10:07:50 »
Ještě mě napadlo. Jak potom odliším aplikace vázané k původnímu prostředí od aplikací k novému prostředí. Musím si vypsat seznam?

NIjak jednoduse.

Pokud ale nebudes instalovat cely metabalik s prostredim, ale jenom to "graficke pozlatko", tak by se dalsi programy instalovat nemely. Taky pomuze parametr --no-install-recommends
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2015, 14:59:55 »
V Synaptiku jde instalovat programy dle použitého uživ. prostředí. Jinak v helpu(O programu) každého programu je napsáno, co používá. Qt, Gtk,...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2015, 17:23:45 »
Takže tvar bude takto ?
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-session-flashback --no-install-recommends Všechny aplikace určitě nepotřebuji - budu příp. zkoušet jen video.
« Poslední změna: 14 Dubna 2015, 17:25:34 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

milos.kop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #10 kdy: 15 Dubna 2015, 15:37:40 »
nějak tak.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2015, 10:31:42 »
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-session-flashback --no-install-recommendsTakže se mi skutečně v úvodní nabídce objevily možnosti výběru prostředí. Jenže jakékoliv jiné prostředí, než MATE mi naběhne jen do černé obrazovky s bílou šipkou - nic víc. Musím se přepnout do konzole a restartovat - není náhodou příkaz pouze pro odhlášení a návrat do úvodní obrazovky?

Je divné, že stejně skončí i sezení Xclient, které je nastavené jako výchozí a pod kterým jsem se celou dobu přihlašoval.

Dále jsem v MATE najel do terminálu a zadal jen čisté
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-session-flashbacka výpis zněl, že vše je již nainstalováno - usuzuji z toho, že přidaný parametr byl v tomto případě ignorován a neměl vliv.

Proč mi jiná prostředí nenaběhnou do použitelného stavu a co s tím mohu udělat ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2015, 23:07:33 »
Zkus odebrat a nainstalovat znova.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #13 kdy: 20 Dubna 2015, 16:29:58 »
Stále stejné. Jen u Xclient se nově objeví hlášení, že sezení trvalo 10s a failed. Jako možná příčina je uveden nedostatek místa na disku, ale je tam ještě 3 - 4 GB. Zkusím to pak někdy v Xubuntu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #14 kdy: 21 Dubna 2015, 07:57:22 »
A kde je oněch 3-4 GB? Určitě na systémovém disku?

Kód: [Vybrat]
df -Th

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2015, 14:06:35 »
jen jestli ty 3-4GB nejsou rezervované pro roota ;)
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

petrvanik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2015, 17:59:01 »
V prihlasovaci obrazovce by melo jit zvolit ktere prostredi se ma spustit.
přesně

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #17 kdy: 21 Dubna 2015, 21:51:16 »
Sysdisk to bude - jiný tam nemám. To s tou rezervací by mohlo být. Zkusím zítra ten příkaz. Zatím dík
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Přepínání desktopových prostředí
« Odpověď #18 kdy: 30 Dubna 2015, 21:05:40 »
Kód: [Vybrat]
Souborový systém Typ      Velikost Užito Volno Uži% Připojeno do
/dev/sda1        ext4         8,9G  5,4G  3,0G  65% /
none             tmpfs        4,0K     0  4,0K   0% /sys/fs/cgroup
udev             devtmpfs     234M  4,0K  234M   1% /dev
tmpfs            tmpfs         50M  1,1M   49M   3% /run
none             tmpfs        5,0M     0  5,0M   0% /run/lock
none             tmpfs        248M   80K  248M   1% /run/shm
none             tmpfs        100M   40K  100M   1% /run/user

Tak tím to asi nebude ... Nějaké nápady?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.