Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: České účetnictví pro Linux  (Přečteno 16383 krát)

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
České účetnictví pro Linux
« kdy: 11 Července 2007, 14:35:10 »
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 02:28:32 od Anna Taliánová »

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
České učetnictví
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2007, 23:05:31 »
Pokud nevadí placené - našel jsem jedno zajímavě vyhlížející. Ale jen jsem o tom četl na webu tvůrce: www.abra.cz ..nikde to nemají nijak vypsáno, ale u SW požadavků mají Windows® 2000/2003 nebo Linux (jádro 2.4 a vyšší), 32-bit ...předpokládám, že by to tedy mělo být ok :)
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
České učetnictví
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2007, 23:22:32 »
Citace: BAD-28
.... nebo Linux (jádro 2.4 a vyšší), 32-bit ...předpokládám, že by to tedy mělo být ok :)
Jo ale pro server, nikoliv pro pracovní stanici .. only win :(
Aj dont spíík ííngliš :)

Petr Ferschmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • WinStrom s.r.o.
Re: České účetnictví pro Linux
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2008, 17:15:29 »
A zkoušeli jste WinStrom 10? Má i DEB balíčky.

http://www.winstrom.cz/
WinStrom FlexiBee - účetnictví i pro Ubuntu

LiborJelinek

Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2012, 23:20:35 »
Též hlasuji pro Flexibee (dříve WinStorm). Klient i server běhá i pod nový Ubuntu 11.10 perfektně. Používáme

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2012, 23:30:39 »
Též hlasuji pro Flexibee (dříve WinStorm). Klient i server běhá i pod nový Ubuntu 11.10 perfektně. Používáme

Btw, to byla reakce na 4 roky starý příspěvek  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

LiborJelinek

Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2012, 23:35:45 »
No já vím. Všiml jsem si toho až po odeslání :-D Každopádně má odpověď pořád platí a jistě se ptají i další.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2012, 23:42:00 »
Účetnictví je určitě přetřásané téma, ale dnes už je to celkem ok. Máte nějaké praktické zkušenosti? Nějaký námět na případovou studii? Že bychom upozornili naše kamarády z Liberixu... předem dík.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

LiborJelinek

Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2012, 11:50:18 »
Na case study by to u mě asi nebylo, ale mohou být užitečné moje tipy http://devblog.virtage.com/2012/01/cs-ucetnictvi-flexibee-tipy-pro-provoz-v-ubuntu/

Flexibee používám jako živnostník, takže žádný velký "load" nemám. Jen jsem chtěl pro ostatní "čestně prohlásit", že je to asi jediné co opravdu v Linuxu (Ubuntu) dobře funguje.

sekyt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2012, 12:28:42 »
Flexibee používám jako živnostník, takže žádný velký "load" nemám. Jen jsem chtěl pro ostatní "čestně prohlásit", že je to asi jediné co opravdu v Linuxu (Ubuntu) dobře funguje.

Ano, FlexiBee opravdu funguje nativně i v Linuxu, ale ...
- je dost těžkopádný a na starších strojích pomalejší
- je to hodně o klikání
- primárně je cíleno na účetnictví, DE je jen přílepek, zadá se mi vzhledem k nastavování a následné práci s programem (sestavy a p.)
- dobrý je taky porovnat cenu licence + násl.aktualizací/rok s ostatními účetními programy + co v základu obsahuje (pokud nechcete připlácet za další moduly nebo jinou verzi), bo účetní program se pravděpodobně nemění každý rok, že

Dobrou zkušenost mám například s Abrou přes Wine (v nouzi přes VirtualBox), hlavně co tam udělám za 2-3h, ve FlexiBee mi trvá min. 6-8 a ještě je to porod.
A neřekl bych, že je to neznalostí toho programu (sleduju ho delší dobu a vždycky v něm alespoň 3 měsíce zkouším účtovat souběžně s Abrou). Vůbec mi jako nesedí, nehledě na cenové srovnání třebas za 5 let provozu.
Mandrake (od 2003) → Kubuntu 08.04 → Xubuntu 12.04 → 14.04 → 16.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2012, 15:09:55 »
Existuje vůbec nějaký soft pro živnostníka, který dělá daňovou evidenci a má 1 účet v bance, 1 pokladnu a max 100 dokladů za rok?

Musí tvůrci (asi omámeni vidinou zisku) do všeho nastrkat mzdy, personalistiku, knihy jízd, majetek, leasingy, sklady, ešopy atd?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2012, 15:12:51 »
Tak už jsem našel účetnictví pro Linux. http://www.honeycalc.com.

Lze důvěřovat firmě na účetní software, která uvádí na webu v roce 2012 DPH 19%? :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2012, 16:39:09 »
Tak už jsem našel účetnictví pro Linux. http://www.honeycalc.com.

Lze důvěřovat firmě na účetní software, která uvádí na webu v roce 2012 DPH 19%? :-)

Kde přesně to uvádí?
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2012, 16:47:30 »
Tak už jsem našel účetnictví pro Linux. http://www.honeycalc.com.

Lze důvěřovat firmě na účetní software, která uvádí na webu v roce 2012 DPH 19%? :-)

Kde přesně to uvádí?

Na svém webu u cen svých produktů...

Pro tvůrce účetních softwarů: Až zjistí Google, že jsme tu 100 let za opicema a je tu taková díra na trhu, tak udělá účetnictví zdarma na webu a můžete to zabalit!

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2012, 17:52:28 »
Fakt 19% :o, ale jeví se mně, že jde spíše o prohřešek správce webu, než předpokládat takovou chybu ve vlastním účtu. Ale kdo ví  ;D

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #15 kdy: 19 Ledna 2012, 23:05:33 »
S Abrou mám zkušenosti na woknech, je to docela moloch (multiclient-server installation) ale vykouzlit se tam dá dost věcí :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #16 kdy: 20 Ledna 2012, 08:00:19 »
Fakt 19% :o, ale jeví se mně, že jde spíše o prohřešek správce webu, než předpokládat takovou chybu ve vlastním účtu. Ale kdo ví  ;D

A majitel, který se tři roky nekoukl na vlastní web...
Už to, že jsou produkty a ceny 3 roky stejné je mi podezřelé...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sekyt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #17 kdy: 20 Ledna 2012, 09:27:07 »
Existuje vůbec nějaký soft pro živnostníka, který dělá daňovou evidenci a má 1 účet v bance, 1 pokladnu a max 100 dokladů za rok?

Ano, třebas :
- FlexiBee Start : po registraci na 100 dokladů, nativně v Linuxu
- ABRA G1 : když dotyčný dělá DE 1x ročně (což přiznejme si bude většina živnostníků, pokud nejsou plátci), stáhnout 1x za rok (funguje 3 měsíce), přes Wine
- ABRA Classic Free : když dotyčný není plátce (dá se ještě potáhnout i když už není podporovaná, jen je potřeba doinstalovat modul na platby OSSZ a VZP), bez registrace (která už stejně nejde) má tuším omezení asi na 200-300 dokladů, pouze VirtualBox
- asi bude víc, nemám zase tolik zkušeností, ale myslím Pohoda má taky ve start verzi nějakých 100 dokladů (a asi i další účta)

Pak jsou tady on-line služby, pro ty kdo nemají předsudky a nebojí se  ;) :
- http://uctujte.podnikatel.cz/produkty/uctujte/cenik/ : funguje na FlexiBee
- http://www.sucto.cz/ : z principu tarifů nutnost účtování každý měsíc (svého času jsem zkoušel, nebylo špatné, přidávají nové funkce ... jen je holt nutná ta pravidelnost a ne to tam mlátit nárazově)


Musí tvůrci (asi omámeni vidinou zisku) do všeho nastrkat mzdy, personalistiku, knihy jízd, majetek, leasingy, sklady, ešopy atd?

No, ono jde o to, že ve start verzích bývá všechno kvůli vyzkoušení právě těch jednotlivých modulů a funkcí - a po zaregistrování tam ty funkce (s omezením) většinou všechny zůstanou.
Ovšem v základních verzích placeného programu bývá z uvedeného maximálně tak kniha jízd a majetek.


S Abrou mám zkušenosti na woknech, je to docela moloch (multiclient-server installation) ale vykouzlit se tam dá dost věcí :)

Jj, dneska už moloch, ale dost ohebnej  :) .
Stejně, zlatá Abra Classic - ta se vejde do 12MB a co udělá práce (sestavy jde exportovat do PS, takže není problém). Škoda, že už nejde od letoška používat pro plátce, kteří uplatňují fakturaci reverse-charge  >:( .
Mandrake (od 2003) → Kubuntu 08.04 → Xubuntu 12.04 → 14.04 → 16.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #18 kdy: 20 Ledna 2012, 09:36:48 »

Ano, třebas :
- FlexiBee Start : po registraci na 100 dokladů, nativně v Linuxu


Testoval jsem to měsíc, komunikoval s tvůrci, líbí se mi, ale nevyhovuje.

Je tam mnoho nepotřebných věcí, nejisté fungování databáze v nové verzi OS, zbytečné klient - server, data těžko přenosná na flešce domů, pro víkendové dodělávky, nedořešený import ze starých win systémů... atd.

Výsledek?

Když chcete vystavit paragon (zjednodušený daňový doklad s položkami) na prodej pár věcí, strávíte s tím 3-5 minut. Čekal bych 15 sekund.

Stejné je to s vystavením faktury (ale to na vás alespoň nekouká zákazník s otevřenou kešení jak na blba, co tiskne 5 minut paragon).

Problém většiny vývojářů účetního softwaru je v tom, že nikdy nebyli v účtárně, nebo v jiném ostrém provozu a vše tvoří jen ve svém smrdutém IT kutlochu.

A další problém je, že když už se naučí s relační databází, tak jim to nedá a už to jede. Máte účet v bance? Nestačí zadat číslo účtu a kód banky, ale už to doplňuje název banky, už můžete mít účtů víc, už je můžete řadit do skupin, už různým skupinám můžete přiřazovat různá odlišná nastavení na homebanking. Pro různé kategorie dokladů můžete vybírat a přednastavovat různé účky a různé šablony... mazec... nevědí, kdy s tou databází skončit...
« Poslední změna: 20 Ledna 2012, 09:40:11 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sekyt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #19 kdy: 20 Ledna 2012, 10:34:55 »
Problém většiny vývojářů účetního softwaru je v tom, že nikdy nebyli v účtárně, nebo v jiném ostrém provozu a vše tvoří jen ve svém smrdutém IT kutlochu.

A další problém je, že když už se naučí s relační databází, tak jim to nedá a už to jede. Máte účet v bance? Nestačí zadat číslo účtu a kód banky, ale už to doplňuje název banky, už můžete mít účtů víc, už je můžete řadit do skupin, už různým skupinám můžete přiřazovat různá odlišná nastavení na homebanking. Pro různé kategorie dokladů můžete vybírat a přednastavovat různé účky a různé šablony... mazec... nevědí, kdy s tou databází skončit...

No ten současný trend databází, to je problém  :-[ .
Chápu, že tím pádem je program robustní, odolný a zvládne toho fakt hodně, ale za cenu molocha, přenositelnosti, mnohdy zbytečností a rychlosti.

K ovladatelnosti ... asi čím víc pruhů, tím víc Adidas , jinak nevím, co si o tom mám myslet.
Proto jsem jestě loni používal "zastaralou" Abru Classic - malá, rychlá, jednoduchá, PS exporty, záloha do souboru, bez instalace (stačí rozbalit).

Taky ještě nevím, do čeho od letoška jít.
FlefiBee Mini by se mi líbilo, už z důvody podpory v Linuxu - jenže je to tam všechno na dlouhý lokte, primární zacílení je spíš na podvojné účto (tím pádem moc nabídek všeho), a cenově s Abrou G1 prohrává (za 10 let provozu rozdíl cca 5.500 bez DPH a ty na stromě nerostou) ... takže to vypadá nejspíš na tu Abru (bo jako jedna z mála funguje celkem korektně ve Wine, když jsem jiné programy zkoušel před cca rokem).
Mandrake (od 2003) → Kubuntu 08.04 → Xubuntu 12.04 → 14.04 → 16.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #20 kdy: 20 Ledna 2012, 11:05:43 »
Já používám od roku 2000 Cígler Money 2000.

Docela mi to vyhovuje. Dokonce jsem si koupil i novější verzi, ale ta už je přebujelá a tak mi leží v krabici ve skříni. Navíc pan Cígler už si připadá jako poloviční Gates a montuje tam MS Office a logo se víc a víc podobá a vůbec, softwary vypadají víc a víc jako MS Outlook...



V mých očích se pomátli...

Je to znouzecnost, nevím do čeho jít a nejít z bláta do louže. Nejraději bych byl, kdyby nějakou evidenci zadarmo udělal na webu Google. Myslím, že to umí dobře a kdyby to fungovalo alespoň tak spolehlivě jako gmail...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sekyt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #21 kdy: 20 Ledna 2012, 12:49:39 »
Já používám od roku 2000 Cígler Money 2000.

Docela mi to vyhovuje. Dokonce jsem si koupil i novější verzi, ale ta už je přebujelá a tak mi leží v krabici ve skříni. Navíc pan Cígler už si připadá jako poloviční Gates a montuje tam MS Office a logo se víc a víc podobá a vůbec, softwary vypadají víc a víc jako MS Outlook...

Je to znouzecnost, nevím do čeho jít a nejít z bláta do louže. Nejraději bych byl, kdyby nějakou evidenci zadarmo udělal na webu Google. Myslím, že to umí dobře a kdyby to fungovalo alespoň tak spolehlivě jako gmail...

No já nejspíš udělám (jako každoročně) kolečko po softech, který jsou k dispozici (nedá mi to) ... jak šlapou pod Wine ... a stejně asi skončím u tý Abry, no.

S tím Googlem by to bylo pěkný, ale to asi nekalpne.
Navíc, to už by pak věděl úplně všechno  :-\ (což by jistě rád, ale já bych byl nerad).
Mandrake (od 2003) → Kubuntu 08.04 → Xubuntu 12.04 → 14.04 → 16.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #22 kdy: 20 Ledna 2012, 14:02:15 »
S tím Googlem by to bylo pěkný, ale to asi nekalpne.
Navíc, to už by pak věděl úplně všechno  :-\ (což by jistě rád, ale já bych byl nerad).

Rozhodně budu rači, když do mého účetnictví uvidí Google, než FÚ nebo dokonce Brusel!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Hardziro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
  • Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.
Re:České účetnictví pro Linux
« Odpověď #23 kdy: 07 Března 2012, 20:27:00 »
Děkuju  ;D
HP COMPAQ MINI
hw: Pamět: 2GB DDR3 0.Intel Atom Cpu N455@1.66GHz
1.Intel Atom Cpu N455@1.66GHz HDD: 750GB sw: UBUNTU 10.04 LTS JÁDRO: 2.6.32-39-generic GNOME 2.30.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.