Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: $HOME  (Přečteno 11286 krát)

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
$HOME
« kdy: 25 Srpna 2008, 20:30:25 »
ahoj,nevim jak,ale objevila se mi po vypnuti pc tato hlaska:Uživatelský soubor $HOME/.dmrc má nesprávná oprávnění a je ignorován. To brání uložení výchozího sezení a jazyka. Soubor by........,nevim co s tim jsem zacatecnik,mam ubuntu 3 tydny,diky moc

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2008, 20:34:52 »
Nedělal si něco s diskem ? Nepřerozděloval nebo tak ??

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2008, 20:36:51 »
no akorat jsem pridal disk 160gb a mam tam data z ext3 a win,ktere budu obnovovat po padu win xp

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2008, 20:37:50 »
Teď nějak nechápu, řekni přesně co jsi udělal ?  :)

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2008, 20:39:35 »
mam disk 160gb,sata,na nem mam soubory z win xp,data,mp3,atd,zasunul jsem ho do radice a zapnul pc a od te doby to dela

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2008, 20:45:05 »
K tomu bych si potřeboval sednout sakra  ;D. Napadá mě si nabootovat LiveCD Ubuntu a zkusit si projet pomocí fsck ten /home oddíl pak výpis
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l a taky možná si připojit oddíl s Linuxem a obsah souboru /etc/fstab a zjistit UUID toho oddílu /home pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo blkid /dev/sdxy to dosadíš podle výpisu z Fdisku. Asi sem to napsal celkem zmateně tak napiš čemu nerozumíš nebo nevíš jak na to.

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2008, 20:57:01 »
musis trochu polopate,prosim,dam tam cd,co mam pak vybrat v menu?

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2008, 21:03:31 »
Vložíš si CD a dáš hned to první a naběhne ti Ubuntu pak si zapneš terminál a spustíš tam tento příkaz a výpis mi hodíš sem
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l a řekneš mi, kterej oddíl z toho je tvůj pro /home. Pak si ten oddíl připojíš do nějakého adresáře pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /dev/disk a
Kód: [Vybrat]
sudo mount /dev/sdxy /dev/disk jako další spustíš a výpis mi dáš sem
Kód: [Vybrat]
sudo cat /dev/disk/etc/fstab a ješte výpis příkazu
Kód: [Vybrat]
sudo blkid /dev/sdxy
PS: To /dev/sdxy tam dosadíš tvůj oddíl s tím /home takže to bude třeba /dev/sda2 a podobně.

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2008, 21:30:36 »
nejak mi blbne dvd vypalovacka,muzu to na bootovat z flashky?

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2008, 21:36:55 »
To si budeš muset najít návod tady někde na foru nebo na internetu nebo na wiki já s tím zkušenost nemám. Pokud tvůj BIOS podporuje bootovaní z USB tak by to mělo jít  :). Ješte mě napadlo, že to nemusíš dělat z LiveCD, ale jak ti naběhne GDM tak si otevřít záchraný terminál a tam odsud ty příkazy vyzkoušet kromě toho 2. a 3. ho. a ten 4. bude jen 
Kód: [Vybrat]
sudo cat /etc/fstab a můžeš zkusit otevřít zněj i Firefox a pak mi to sem poslat.

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpna 2008, 21:39:44 »
no ted jsem koukal na tu zachranou obrazovku,je tam nejakej recovey mod a pak jsou tam asi 4 nabidky,tak kterou,jako root?

slamozrout

Re: $HOME
« Odpověď #11 kdy: 25 Srpna 2008, 21:40:28 »
Podle me to nesouvisi s diskama,ale jenom ma nespravne opravneni souboru a sveho domovskeho adresare.Zkus se mrknout tady popř. se zeptej strycka google :
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22024.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=20114.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17718.0
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2008, 21:49:41 »
Podle mě to může být to co si myslím já. Měl jsem ten stejný problém, když sem měl špatný UUID v fstabu  ;) nebo to po projetí toho disku pomocí fsck.

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2008, 21:52:08 »
Nemyslel jsem Recovery mod. Myslel jsem až ti naběhne GDM (správce přihlášení) tam kde si vybíráš sezení a přihlašuješ a tam kde se ti ukazuje ta hláška.

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #14 kdy: 25 Srpna 2008, 21:53:47 »
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l
<< nac pouzivat sudo ??
cat /proc/partitions // kdyz to vypise jako partitions sda, das
mount | grep sda // z toho poznas, co mas kde pripojeno

Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /dev/disk a
Kód: [Vybrat]
sudo mount /dev/sdxy /dev/disk
<< hmm. tady se premet opravdu spletl. Nedelat :D .. adresar /dev rozhodne neni dobre misto na pripojovani disku .. i kdyz ho tam pripojis, tak jako uzivatel nebudes moci s daty nijak manipulovat .. doporucuji najit prislusny clanek na wiki a nebo zaguglit

Kód: [Vybrat]
sudo cat /dev/disk/etc/fstab
<< zde premet patrne myslel vypis z /etc/fstab

a ješte výpis příkazu
Kód: [Vybrat]
sudo blkid /dev/sdxy
<< neni treba .. v tomto pripade je vypis z tohoto prikazu premetovi naprosto na prd

<< ps. mel jsi velke stesti. nesmis vsemu verit a doporucuji drive pouzit wiki, nez se spolehnout na rady nekterych zdejsich expertu, pac timto stylem ti mohl treba uhoret pocitac ;D

pps. bravo premet !! nic podobneho jsem nikdy nevidel .. ty jsi si z nej delal legraci ze?

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #15 kdy: 25 Srpna 2008, 21:56:44 »
ad.x) uz to chapu .. premet se te z nejakych nepochopitelnych duvodu snazi donutit nabootovat kvuli jinemu disku z cd ;D

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #16 kdy: 25 Srpna 2008, 21:58:46 »
ad.y) kdyz zadas do guglu $HOME/.dmrc a nasledne kliknes na prvni odkaz, tak se dozvis, ze spravna prava pro tento soubor jsou "644" a nastavis je aka ::
chmod 644 ~/.dmrc // ;D

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #17 kdy: 25 Srpna 2008, 22:04:59 »
prosim VAS,tak co vlastne mam udelat,mam ubuntu 3 tydny,diky

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #18 kdy: 25 Srpna 2008, 22:09:49 »
prosim VAS,tak co vlastne mam udelat,mam ubuntu 3 tydny,diky
<< no, takze ::

a) uklidni se
b) priste zkus sam nejdriv trocha zaguglit, pac odpoved je v prvnim vysledku guglovskeho hledani
c) chmod 644 ~/.dmrc // tento prikaz proved jako uzivatel, jemuz ma tento soubor patrit

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #19 kdy: 25 Srpna 2008, 22:12:45 »
ja jsem prave klidnej,takze do terminalu zadam co jsi napsal,/home/franni a toto do toho nabastlim?

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #20 kdy: 25 Srpna 2008, 22:19:56 »
ja jsem prave klidnej,takze do terminalu zadam co jsi napsal,/home/franni a toto do toho nabastlim?
do terminalu zadas ::
chmod 644 $HOME/.dmrc // pokud mas $HOME na svem miste

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #21 kdy: 25 Srpna 2008, 22:26:19 »
takze kdyz to ted restartnu ctrl,alt,back tak uz tam nebude ta zajebana tabulka z tou hlaskou?

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #22 kdy: 25 Srpna 2008, 22:28:21 »
takze kdyz to ted restartnu ctrl,alt,back tak uz tam nebude ta zajebana tabulka z tou hlaskou?
<< nevim .. to se me ptas moc. zkus a uvidis ;) (predpokladam, ze jsi prikaz provedl)

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #23 kdy: 25 Srpna 2008, 22:33:25 »
zadna zmena

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #24 kdy: 25 Srpna 2008, 22:39:42 »
zadna zmena
ok. ukaz mi vypis z ::

ls -la $HOME/.dmrc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.