Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 1  (Přečteno 10893 krát)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Beta 1
« Odpověď #25 kdy: 03 Dubna 2011, 20:20:33 »
...
...
...
... konec hledání ikony v nabídkách - zmáčknu super a napíšu pár písmen a enter spouští aplikaci.
Přesně tak, je to tak jednoduchý a úžasný zároveň. Strašně rychle jsem si zvykl! ;D
Je by bylo fajn udělat jakési "skryté" otagování.
Pokud budu hledat Brasero, tak jako BFU budu psát "vypal.." a Braser by mělo tagy jako: "CD", "vypalovat" atd.
Našlo by to případně i to Brasero pokud bych hledal soft na pálení.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Beta 1
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2011, 20:40:32 »
...
...
...
... konec hledání ikony v nabídkách - zmáčknu super a napíšu pár písmen a enter spouští aplikaci.
Přesně tak, je to tak jednoduchý a úžasný zároveň. Strašně rychle jsem si zvykl! ;D
Je by bylo fajn udělat jakési "skryté" otagování.
Pokud budu hledat Brasero, tak jako BFU budu psát "vypal.." a Braser by mělo tagy jako: "CD", "vypalovat" atd.
Našlo by to případně i to Brasero pokud bych hledal soft na pálení.
Naprostý souhlas. Už jsem si říkal že to sem také napíšu. Né vždy si totiž vzpomenu jak se daná aplikace jmenuje ale vím co by měla dělat  :D. A ještě by to nemělo bazírovat na diakritice.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Hilda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
  • Nekrič hop, kým ti nepreskočí...
Re: Beta 1
« Odpověď #27 kdy: 05 Dubna 2011, 16:32:52 »
už som na to prišla, len to Unity aj tak nejde  >:( (čo už s ním)

To máš nainstalované normálně na PC? Já jsem to zatím zkoušel jen ve virtualu a počkám si na finální verzi, abych udělal tvrdý install místo 10.10.. Už se těším jak se mi to zde uklidí.. :-)

Na notebooku, ale mám v ňom asi len 8GB dát (dobre sa to zálohuje) už boli zo 4 preinštalácie OS...  :D
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitejšího.
Existuje jiná teorie která tvrdí, že už se stalo.
Douglas Adams

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Beta 1
« Odpověď #28 kdy: 05 Dubna 2011, 18:42:38 »
Hildo, já to mám na netbooku, dat asi 1 GB, takže, za březen cca 20 přeinstalací (vyzkoušel jsem snad všechny linux distro), nakonec zůstanu u ubuntu 11.04 :)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

andrew16

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Beta 1
« Odpověď #29 kdy: 07 Dubna 2011, 13:42:08 »
Pekný den prajem. Ja som sa bol tiež zvedavý na unity, tak som urobil nerozvážny krok a upragradol som na betu 1. Zatiať mám s unity zmiešane pocity. Najviac mi vadí že čo kolvek vyhládam v unity (okrem aplikácii) otvori mi vsetko iba v jednej aplikacii konkretne v nautiluse. Ci ze je cele vyhladávanie na nic ked dani subor nemozes otvorit. A takto sa to asi nema spravat aj ked je to beta (ved unity uz davnejsie slo ne netbookoch). Tak chcel by som sa spytať ci to roby ete niekomu a hlavne ze kdeby mohol byt problem. Mimo unity vsetko otvara tak ako má.

Hilda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
  • Nekrič hop, kým ti nepreskočí...
Re: Beta 1
« Odpověď #30 kdy: 07 Dubna 2011, 19:36:04 »
Hildo, já to mám na netbooku, dat asi 1 GB, takže, za březen cca 20 přeinstalací (vyzkoušel jsem snad všechny linux distro), nakonec zůstanu u ubuntu 11.04 :)

Prekristapána! A to na ňom aj pracuješ?
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitejšího.
Existuje jiná teorie která tvrdí, že už se stalo.
Douglas Adams

Skirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Beta 1
« Odpověď #31 kdy: 07 Dubna 2011, 19:39:25 »
Pekný den prajem. Ja som sa bol tiež zvedavý na unity, tak som urobil nerozvážny krok a upragradol som na betu 1. Zatiať mám s unity zmiešane pocity. Najviac mi vadí že čo kolvek vyhládam v unity (okrem aplikácii) otvori mi vsetko iba v jednej aplikacii konkretne v nautiluse. Ci ze je cele vyhladávanie na nic ked dani subor nemozes otvorit. A takto sa to asi nema spravat aj ked je to beta (ved unity uz davnejsie slo ne netbookoch). Tak chcel by som sa spytať ci to roby ete niekomu a hlavne ze kdeby mohol byt problem. Mimo unity vsetko otvara tak ako má.
Zdravim, nejsem si jistej zda jsem dobre pochopil problem, ale pokud je tim mysleno napriklad to, ze vyhledam nejaky soubor (napriklad pdf) pomoci unity a dam enter, tak se vam to otevre v nautilu??? Pokud jo, tak stejny problem nemam, pdf se otevre v prohlizeci pdf dokumentu, serial v nastavenem vychozim prehravaci...

Jinak muj nazor na unity je narozdil od vetsiny celkem kladny, chvili mi trvalo si zvyknout, ale nyni se mi celkem zamlouva... Napriklad jsem byl zvykli spoustet aplikace pomoci GNome-do a nyni je to vlastne nastaveno automacky v systemu, pride mi to o dost rychlejsi...dale mi prijdou zajimavy ty takzvany unity lenses (napriklad integrace gwibberu do unity, ktery pote zobrazuje prispevky primo v okne unity...jedina skoda je, ze zatim stale neni podpora ati catalyst v unity, ale to by se melo snad co nejdrive napravit...

andrew16

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Beta 1
« Odpověď #32 kdy: 07 Dubna 2011, 21:33:54 »
Pekný den prajem. Ja som sa bol tiež zvedavý na unity, tak som urobil nerozvážny krok a upragradol som na betu 1. Zatiať mám s unity zmiešane pocity. Najviac mi vadí že čo kolvek vyhládam v unity (okrem aplikácii) otvori mi vsetko iba v jednej aplikacii konkretne v nautiluse. Ci ze je cele vyhladávanie na nic ked dani subor nemozes otvorit. A takto sa to asi nema spravat aj ked je to beta (ved unity uz davnejsie slo ne netbookoch). Tak chcel by som sa spytať ci to roby ete niekomu a hlavne ze kdeby mohol byt problem. Mimo unity vsetko otvara tak ako má.

Problem vyrieseny. Mal som totizto nainstalovane aj xubunto-desktop a to mu zjavne vadilo aj ked neviem preco.

Skirr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Beta 1
« Odpověď #33 kdy: 08 Dubna 2011, 17:49:38 »
Pro uzivatele s grafickou kartou ati: Konecne jedou ati catalysty s unity :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Beta 1
« Odpověď #34 kdy: 20 Dubna 2011, 19:46:48 »
Hildo, já to mám na netbooku, dat asi 1 GB, takže, za březen cca 20 přeinstalací (vyzkoušel jsem snad všechny linux distro), nakonec zůstanu u ubuntu 11.04 :)

Prekristapána! A to na ňom aj pracuješ?
J, zápisky ze školy :D, mám to zazálohované, takže okej :D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.