Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity  (Přečteno 8689 krát)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« kdy: 22 Dubna 2011, 07:50:09 »
Tenhle človíček nám zas na root.cz pomlouvá unity :D

http://www.root.cz/clanky/prohlidka-unity-s-cim-vlastne-prichazi/

Nepsal jen v negativním duchu, ale přeci se do Unity opřel :D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2011, 08:05:46 »
Ale tak ale nepíše nic, co by nebyla pravda. Co se stylu týče, tak to už je prostě Root -- pomalu, ale jistě se bulvarizuje už dost dlouho...

Po tom, co jsem ho za minulou recenzi Unity dosti "zjebal" (měl tu smůlu, že ji napsal zrovna chvíli před LinuxAltem, kde jsme oba byli) mi to dokonce dal napřed k připomínkování :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2011, 08:19:14 »
Nj, náš root.cz , lidé přestanou kupovat Blesk :D :D :D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

BSG - Sharon

  • Host
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2011, 09:57:17 »
Nejsem takový znalec Linuxu,ale Root sem přestal čist.  Spíše sem začal chodit na www.abclinux.cz , www.linuxexpres.cz . Nepotřebuji  kritizovat,ale učit se.  

Pavel Půlpán

Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2011, 11:04:25 »
Adam není zlej, jenom je hrozně pravdomluvnej... :D

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2011, 11:34:24 »
Pisat co sa uzivatelom bude pacit a co nie je dost odvazne. Ja som si mylel ze "Centrum softveru" je ta najhorsia aplikacia aku mam v systeme a ked som aktualizoval Ubuntu jednemu panovy (mozno 40 rokov) jedine co ho zaujimalo je, ci tam to centrum softveru ostalo, pretoze ho ma velmi rad...

Jedine co mi na unity vadi je, ze ked stlacim super objavi sa dash, viac by mi vyhovovalo iba zobrazenie samotnej listy, predsa len ju asi bude clovek pouzivat castejsie ako dash....

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2011, 13:26:19 »
Práve to Centum SW je na ubuntu asi to najlepšie. Všetko pekne po hromade s peknými tlačítkami...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2011, 13:43:02 »
Práve to Centum SW je na ubuntu asi to najlepšie. Všetko pekne po hromade s peknými tlačítkami...

Me se treba nelibi. Vsechno je na nekolik (mnoho) kliknuti a je to udelane tak, aby clovek nemel prehled o zavislostech (a o dalsich vecech pod kapotou)
Pro BFU mozna vyhoda, me to trochu mrzi. prijde mi, ze stejna aplikace obsahovala v ubuntu 9.04 vice funkci nez ted
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2011, 14:05:28 »
Práve to Centum SW je na ubuntu asi to najlepšie. Všetko pekne po hromade s peknými tlačítkami...

Me se treba nelibi. Vsechno je na nekolik (mnoho) kliknuti a je to udelane tak, aby clovek nemel prehled o zavislostech (a o dalsich vecech pod kapotou)
Pro BFU mozna vyhoda, me to trochu mrzi. prijde mi, ze stejna aplikace obsahovala v ubuntu 9.04 vice funkci nez ted
Nehovorím, že mi táto app vyhovuje, iba hovorím, že pre cielovú skupinu Ubuntu je to IMHO najlepšia app tohto druhu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

BSG - Sharon

  • Host
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2011, 21:20:50 »
Pěkný večer.  Zrovna si hraji s s Ubuntu 11.O4 . Musím přiznat že se mě  nechce učit nové Unity,ale budu muset. Jinak Gnome 3 vypadá velmi slušně.  Jen to učení mučení  ::) .

Rád bych se zeptal v knižní příručce bude popis nových Unit - Ubuntu 11.04 ? Případně jestli někdo zkušenějších uživatelů neví jestli vyjde příručka Gnome 3 ? Děkuji za odpovědi.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2011, 22:41:33 »
Tiež mám Unity teraz a zdá sa mi to byť máličko také obmedzujúce ale inak je to fajn.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #11 kdy: 23 Dubna 2011, 16:16:31 »
Tiež mám Unity teraz a zdá sa mi to byť máličko také obmedzujúce ale inak je to fajn.
Kritiky Unity se vyvaruj pokud ti záleží na počtu pískacích bodů ;D Já kterému Unity nebo GS zcela nevyhovuje protože pro normální desktop je to návrat o jeno nebo dvě desetiletí nazpět jsem po tomto sdělení nasbíral pískacích bodů hned 10 ;D Zdejšímu publiku vyhovuje pouze opěvování kdejakých nepoužitelných kravin :(

pivik

  • Host
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #12 kdy: 23 Dubna 2011, 17:21:42 »
Důležitý je, že ty kraviny vymyslí Canonical, páč pokud by s tím přišel někdo jiný, nedej bože Microsoft, tak to by bylo sprostejch slov...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2011, 17:50:01 »
Důležitý je, že ty kraviny vymyslí Canonical, páč pokud by s tím přišel někdo jiný, nedej bože Microsoft, tak to by bylo sprostejch slov...
Microsoft bych do toho netahal, tato firma je někde úplně jinde. Canonical který nemůže za G3 místo aby dál podporoval hlavně GP tak se dal do vývoje Unity které je určitě vhodné stejně jako GS na mobilní zařízení s dotykáčema. Klidně mohlo vzniknout Unibuntu, nebo Shellbuntu pro pár lidí kteří to využijí. Takhle je po skončení podpory Gnome-panelu bude oficiální G3 mrtvá záležitost >:( Ještě mi hlava nebere proč Canonical tedy nepřispěl k vývoji GS namísto truc-podniku Unity které je skoro to samé. Vím veliký Mark Shuttleworth demokraticky rozhodl co je pro uživatele nejlepší!

pivik

  • Host
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2011, 18:31:59 »
Unity nebudu hodnotit, nepoužívám ho a nebudu používat. Pouze jsem ho krátce zkoušel. Gnome Shell je podle mě použitelný, jde jen o pár hodin, než si uživatel zvykne. Pokud někomu vyhovuje Gnome Panel, nemusí zoufat. Jednak bude nějakou dobu ještě v některých distribucích (minimálně v Debianu ještě nějaký pátek ano) a druhak je možnost přejít na XFCE, které se jen tak nezmění po vzoru Gnome, Kde nebo Unity. Takže bych nenadával, ale pouze prostě používal to, co mi vyhovuje.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #15 kdy: 24 Dubna 2011, 21:21:40 »
Ako to Unity mi nepríde až také zlé. Kebyže sa to zaužíva a vyladí tak je to pre masy.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #16 kdy: 26 Dubna 2011, 20:30:31 »
Nááááhodou, já mam Unity moc rád :-[ Jediný proč pro mě bylo nepoužitelný, byla naprostá nefunkčnost s ATI ovladačema ???.

Všichni na Unity nadávaj, ale neuvědomujou si, že Apple má něco velmi podobného (na OMG! Ubuntu! se kdysi dokonce objevila citace, že Canonical chce z Ubuntu udělat takový MacOS) a jak všichni víme, je to v současnosti největší firma produkující hardware ;) A každý kdo dělal s OS X déle než tři dny ví, že je uživatelsky extrémně přívětivý a použitelný i na velkých 24" LCD panelech (třeba instalace applikací je lahůdka ;D).
Linux potřebuje lidi víc než cokoliv jiného. Hodně lidí = podpora ze strany výrobců HW a SW = úspěch.

Takže, jen tak dál Canonical :). Konečně se někdo odvážil rozvířit vody ošklivých gnome desktopů 8) (Proti tomu co mam tady na 10.04 jsou i XPčka moderní. A nezachrání to ani laciné pozlátko gumových oken. :-\).
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2011, 20:59:03 »
Ako sa hovorí, všetko je o zvyku. Alebo zvyk je železná košela. Mne sa páči prístup, ktorý je v Arch linuxe. Ako len tak letmo som kukal a v AURe je aj Unity :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Adam Štrauch nám zas pomlouvá Unity
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2011, 22:05:32 »
Ako sa hovorí, všetko je o zvyku. Alebo zvyk je železná košela. Mne sa páči prístup, ktorý je v Arch linuxe. Ako len tak letmo som kukal a v AURe je aj Unity :D

To sice je, ale je tam stará verze Unity - 3.4. a aktuální je 3.8...
Ale jinak ten přístup v Archu se mi taky líbí.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.