Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lokální distribuce CD s Ubuntu  (Přečteno 6909 krát)

Matyáš G.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Lokální distribuce CD s Ubuntu
« kdy: 06 Června 2011, 19:29:38 »
Zdravím,
narazil jsem na stránku na wiki (http://wiki.ubuntu.cz/Lokální%20distributoři%20CD) s lokálními distributory CD. Přemýšlel jsem a v tomto by nebyl jediný problém se zapojit, ale...
Ale poté mě napadla ještě jedna otázka, jaké je opravdové využití. Kontaktoval vás už někdo, kdo měl zájem?
S očekáváním čekám na vaše zkušenosti :)

Pavel Půlpán

Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2011, 19:33:35 »
Též jsem byl nějaký čas lokálním distributorem a popravdě řečeno... nebyl nikterak velký zájem, dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky. Dnes - v době rychlého Internetu - si to ISO prostě stáhne každý sám.

Matyáš G.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2011, 21:13:42 »
Děkuji za odpověď  ;) - potvrzuje to můj původní předpoklad.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2011, 21:18:17 »
Jen bych dodal -- pokud jsi odněkud, kde nikdo jiný distributor není, tak to cenu má, ale třeba v Praze asi vážně moc ne.

Matyáš G.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2011, 21:42:53 »
Taky děkuji  ;) . Zkusím to, pro oblast kolem Rudné u Prahy, za to nic nedám a uvidím sám.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 07 Června 2011, 09:05:50 »
Kontaktoval vás už někdo, kdo měl zájem?

Rozdal jsem jich docela dost, ale zájem v posledním roce je už dost malý -- všichni stahují z netu.

Možná, že by se seznam lokálních distributorů měl proměnit na seznam lidí, kteří zodpoví nejběžnější otázky a nainstalují systém. Je to pro sice víc práce, ale půlhodina debaty se znalým uživatelem vydá za několik večerů hledání v návodech.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2011, 19:39:49 »
Kontaktoval vás už někdo, kdo měl zájem?

Rozdal jsem jich docela dost, ale zájem v posledním roce je už dost malý -- všichni stahují z netu.

Možná, že by se seznam lokálních distributorů měl proměnit na seznam lidí, kteří zodpoví nejběžnější otázky a nainstalují systém. Je to pro sice víc práce, ale půlhodina debaty se znalým uživatelem vydá za několik večerů hledání v návodech.

To zní docela dobře. Ze začátku, když jsem přecházel z windows, bych uvítal někoho zkušeného poblíž, kdo by poradil a popřípadě nainstaloval Systém. Na druhou stranu, ale musím říct, že bych asi nechtěl být v kůži někoho, kdo jede zadarmo někomu nainstalovat systém a něco se třeba pokazí, popřípadě smažou data. Jde taky o slušnou zodpovědnost. ;) Takhle si to každej dělá sám, a sám si může za případné nezdary.

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Lokální distribuce CD s Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2011, 20:26:03 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.