Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Start systému Ubuntu - Linux Mint [vyřešeno]  (Přečteno 5012 krát)

ameriko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Start systému Ubuntu - Linux Mint [vyřešeno]
« kdy: 08 Ledna 2008, 22:33:22 »
Dobrý večer
 Prosím o radu,spíš pomoc.Používám a učím se na Ubuntu a k tomu jsem nainstaloval i Linux Mint.Vše funguje v pořádku,ale hrál jsem si v Mintu s nastavením startu (obrazovky a atd) a teď mi systém nastartuje jen do textové příkazové řádky.Jméno i heslo mi to vezme dobře,ale nenastartuji do grafického prostředí.Zůstane to na mě civět z příkazové řádky.Nevíte jak to vrátit do původního stavu?...-) Děkuji a nebite mě..
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:08:47 od Anna Taliánová »

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Start systému Ubuntu- Mint
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2008, 23:00:26 »
Zkusil bych sudo /etc/init.d/gdm start - tj. pokud vám nenaběhlo grafické rozhraní. Jinak "do původního stavu" to lze vrátit tak, že obnovíš zálohu souboru /etc/X11/xorg.conf, ale tu jste jistě neudělal. Pak tedy zbývá rekonfigurace xserveru - znovu vytvoření xorg.conf příkazem sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg.
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:09:51 od Anna Taliánová »
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

ameriko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: Start systému Ubuntu- Mint
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2008, 23:36:20 »
Děkuji,zkusil jsem,ale nepomohlo.
Ještě to trochu upřesním:Mám 3partion,na jednom winXP,na jednom Ubuntu i kubuntu a na třetí linuxMint.Vše mi fungovalo ke spokojenosti,kdybych se v tom nevrtal.Vrtal jsem se v Mintu v nastavení startu...vypnul jsem přihlašovací heslo,chtěl změnit obrazovku,zkrátka hračička..Po restartu mi funguje (výběr v GRUB) winXP bez problému,funguje Ubuntu a kubuntu (výběr sezení),ale při výběru v GRUB LinuxMint,se mi ukáže logo a jak nabíhá systém,ale naběhne jen do toho textového režimu.Když dám Ctrl,Alt,Del tak to píše,že končí GNOME display manažer a restartuje se.Po Vaší radě na první příkaz to píše: "Starting GNOME display manažer" a za chvilku naskočí...jméno@jméno:vlnovka a dolar a blikající kurzor a nic.Po tom druhém příkazu to napíše něco,že nezná dkpg- 
Nechci hned přeinstalovávat,i chybama a řešením se člověk učí.
Děkuji za snahu
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:12:50 od Anna Taliánová »

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Start systému Ubuntu- Mint
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2008, 23:36:02 »
Linux Mint asi nemá příkaz dpkg. Navrhuji přejmenovat soubor /etc/X11/xorg.conf. Výsledkem bude, že by X server měl detekovat výchozí hodnoty.

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.zaloha
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:13:35 od Anna Taliánová »

ameriko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: Start systému Ubuntu- Mint
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2008, 17:28:44 »
Děkuji už je to vyřešeno.Byla to špatně nadetekovaná grafická karta v tom Vámi uváděném souboru.Teď mám na jednom disku vlastně 4 OS..(win XP,LinuxMint,a Ubuntu plus Kubuntu.) Opravdu po deseti letech zjišťuji,že Linux je sice jiný,ale teď snad i jednodušší,než win,aspoň na opravy a instalaci,samozřejmě,že o internetové bezpečnosti ani nemluvím.Ještě jednou děkuji.
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:14:46 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.