Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak vzkřísit starý PC ?  (Přečteno 2647 krát)

Gloria

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
jak vzkřísit starý PC ?
« kdy: 06 Srpna 2014, 21:41:21 »
Ahoj, mám doma dva starý počítače které nechci vyhodit (procesory mají slabší jak 2 GHZ, RAM je 1,5 GB na jednom a 120 MB na druhem-pokud se nemýlím) které bych chtěla zprovoznit k používaní internetu (email ) a skypu. Může mi prosím někdo poradit jaké nevýhody/problémy můžou naskytnout u starých nepodporovaných verzí? Zaslechla jsem něco o tom že šifrování hesel na internetu na starých browserech je slabší a každý může se přes nějaké servery jednoduše rozlousknout moje hesla. K tomu se mi stránky na netu nebudou plnohodnotně zobrazovat. Je na tom něco pravda? Existovala by nějaká vychytralá alternativa jak tyto problémy obejít? Je možné používat starý browser a mít plnohodnotní přístup k internetu, popřípadě neznáte nějaký browser který by plnil úlohu nového a přitom by měl nízké nároky na operační systém/RAM paměť/výkon PC?
Děkuji

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re: jak vzkřísit starý PC ?
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2014, 08:35:07 »
Proč instalovat starší a nepodporovanou verzi OS? Určitě ti tam pojede podporovaná verze odlehčeného systému. V případě ubuntu to bude Lxde.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
jak vzkřísit starý PC ?
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2014, 11:02:28 »
Citace
procesory mají slabší jak 2 GHZ, RAM je 1,5 GB na jednom
Skús si vytvoriť LiveDVD (LiveUSB) distra Lubuntu 14.04 ako radil Cuore. Tak najlepšie otestuješ HW. RAM je ok.
Citace
120 MB na druhem-pokud se nemýlím
Na tomto možno rozchodíš systém ale Internet ho zabije. Skús rozšíriť RAM.  ;)
 
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: jak vzkřísit starý PC ?
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2014, 11:39:07 »
Ako pisali vyssie 120MB ram je strasne malo, ten vyhod. Druhy ak ma 1.5GB RAM a je 2GHz by mohol este chvilu fungovat. Ja mam xubuntu na ntbk 1.5GHz dual core s 2.5GB ram a celkom spokojnost. Otcovi som dal xubuntu na single core 1.5GHz s 1.25GB a uz je obcas citit ze by to mohlo ist aj rychlejsie.

Posledna poznamka, ze stare veci sa zacnu kazit a bude s nimi len ostara. Napr. ja uz zasa zvazujem, ze otcovi kupim nejaky z najlacnejsich intel i3 ntbk a bude tam mat rezervu a bude bezproblemovy chod.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Gloria

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: jak vzkřísit starý PC ?
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2014, 14:00:47 »
tady jsem našla řešení !
http://www.linuxexpres.cz/praxe/linux-na-starem-zeleze
nebo
http://www.root.cz/clanky/puppy-linux-rychle-a-univerzalni-stene/

Můžete mi prosím potvrdit jak je to se šifrováním hesel/bezpečností/celkovými nevýhody u nepodporovaných distribucích?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re: jak vzkřísit starý PC ?
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2014, 16:47:19 »
Můžete mi prosím potvrdit jak je to se šifrováním hesel/bezpečností/celkovými nevýhody u nepodporovaných distribucích?
Potvrzuji  :)
To co bylo k tomu psáno vesměs sedí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.