Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s GL desktopem  (Přečteno 5952 krát)

e-nomad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém s GL desktopem
« kdy: 17 Prosince 2007, 08:47:08 »
Po pravidelných aktualizacích a spokojeném provozu GL desktopu na Ubuntu ver.7.10 (rotujicí krychle) se objevila zvláštní chyba. Některá okna, která mají svou startovací pozici při horním okraji desktopu mají nedosažitelné záhlaví okna s titulkem a kontrol boxy. Tato okna nelze ovládat, posunovat, připadně vypnout (křížkem v pravém horním rohu okna). Zkrátka horní část okna je jaksi mimo desktop a nedosažitelná. Zajímavé je, že dříve vše fungovalo OK. Pokud GL desktop vypnu, je vše v naprostém pořádku. Možná určitou roli hraje i to že mám v PC 2 grafické karty. Jedna je ale v BIOSu zakázaná (ta integrovaná na matherboardu) a nyní jedu na GeForce MX 4000 se 128 MB RAM. Nesetkal se prosím někdo z vás s podobným problémem a nenalezl řešení. Nebo nezná někdo nějaký link, kde se již někdo s podobným problémem zabýval? Já jsem ten problém vyřešil vypnutím GL desktopu. Zbavil jsem se pěkné ale nepříliš užitečné efektní parádičky, rotující krychle. Přesto mě to trochu mrzí. Dříve to šlo a teď ne. Nic se nezměnilo ani hardware ani konfigurace. Mám ještě jeden počítač (notebook s graf.kartou Intel 82852/82555 GM/GME), se starší verzí Ubuntu a tam vše jede výborně.
Díky za případnou radu Pavel.

e-nomad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém s GL desktopem - vyřešeno
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2007, 18:30:34 »
Stačilo GL desktop vypnout a korektním způsobem vypnout nebo restartovat Ubuntu. Po restartu a přihlášení znovu aktivovat GL Desktop a startující okna se již zobrazují správně.
Pavel

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.