Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: IP kamera, problem so spustenim na wifi. [Ukoncene/Nevyriesene]  (Přečteno 4557 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Zdravim.
Toto sa netyka celkom linuxu ale skusim ci niekto neporadi.
Kupil som na skusku tuto kameru UNIVIEW IPC2122SR3-F40W-D
specifikacia:
https://www.uniview.com/Products/Cameras/Easy/IPC2122SR3-F40W-D/#~Product%20specification

Kamera funguje ale mam problem ze ak kameru zapnem iba s pripojenym na wifi tak sa nespusti ziadna sluzba.
Ak spustim kameru s pripojenym do lan a zaroven sa pripoji cez wifi na rovnaky router tak na ip pre wifi bezi
Kód: [Vybrat]
nmap 192.168.1.20
Starting Nmap 7.80 ( https://nmap.org ) at 2020-10-03 17:09 CEST
Nmap scan report for 192.168.1.20
Host is up (0.012s latency).
Not shown: 995 closed ports
PORT      STATE SERVICE
80/tcp    open  http
81/tcp    open  hosts2-ns
85/tcp    open  mit-ml-dev
554/tcp   open  rtsp
49152/tcp open  unknown

Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 1.71 seconds
na ip lan
Kód: [Vybrat]
nmap 192.168.1.10
Starting Nmap 7.80 ( https://nmap.org ) at 2020-10-03 17:10 CEST
Nmap scan report for 192.168.1.10
Host is up (0.017s latency).
Not shown: 995 closed ports
PORT      STATE SERVICE
80/tcp    open  http
81/tcp    open  hosts2-ns
85/tcp    open  mit-ml-dev
554/tcp   open  rtsp
49152/tcp open  unknown

Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 0.41 seconds
Ak v tomto bode odpojim lan tak sluzby na wifi dalej bezia. Ovsem ak spustim kameru bez pripojenia do lan portu tak sa kamera pripoji do routru(vidim ju v routri) ale ziadna sluzba sa nespusti.(asi)
Kód: [Vybrat]
nmap 192.168.1.20
Starting Nmap 7.80 ( https://nmap.org ) at 2020-10-03 17:14 CEST
Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -Pn
Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.04 seconds
V kamere je nastavene wifi na rezim wifi(tak je pomenovana a pripaja sa do routru) a v rezime DHCP. V routri mam nastavene aby dostavala rovnaku IP.
Nevie niekto ci to je vlastnost alebo chyba, pripadne ci treba este nieco nastavit.

Skusal som aj na win. ich aplikaciu EZtools ale nic ine na nastavenia som nenasiel oproti nastaveniu cez prehliadac v ubuntu.
« Poslední změna: 07 Října 2020, 19:44:56 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2020, 18:01:33 »
Zkusil bych jí přidělit/rezervovat IP napevno podle MAC (v nastavení routeru).
Ber v potaz, že MAC kamery pro LAN a WLAN jsou rozdílné.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #2 kdy: 03 Října 2020, 18:23:28 »
Tu ip v routri mam nastavenu, pisal som to tam. Ja nastavena podla MAC ina pre LAN a ina pre wifi.(wlan)
Ide len o to ze pokial nemam do kamery pripojeny lan, tak sa nespustia sluzby v kamere.(asi)
Jednoducho, do routru sa kamera pripoji(vidim ju v routri) ale nemozem sa do nej dostat, citat rtsp stream a nmap mi tam nenajde otvorene porty(vypis vyssie), nejde pingnut.

Nemam s kamerami ziadne skusenosti, tak neviem ci by to malo fungovat tak ako si to predstavujem. Ovsem predpokladam ze ak ma kamera wifi tak by mala fungovat aj bez pripojenia do LAN  cez rj-45.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2020, 19:49:26 »
Skusil som wifi v kamere prepnut do rezimu hotspot a to funguje. Kamera vytvori novu siet, po pripojeni na nu mam vsetky funkcie dostupne aj bez pripojenia lan kabla. Len, samozrejme sa s ntb nedostanem na net lebo som na uzavretej wifi od kamery.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

shox

  • Host
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2020, 10:41:50 »
Pokud ji v tom routeru vidíš jako připojenou, ale vůbec ji nepingneš, tak kamera nedostala IP adresu (+ zbytek), akorát proběhla výměna klíčů přes WiFi. Zkusil bych připojení k jinému routeru nebo i telefonu přes WiFi tethering, případně bych zkusil na chvíli vypnout šifrování, jestli se to nechytne.
V tom odkazu jsem se díval, jestli tam není novější firmware, ale ke stažení tam není žádný.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2020, 11:56:54 »
Prave sa s tym hrajem a zistil som ze ich softver pre mobil EZView mi normalne prehrava stream z tej kamery aj ked je pripojena iba cez wifi.(rezim wifi) Pritom nmap mi tam nevidi ziadny otvoreny port.
Hladam na nete ako zistit aky format to vysiela aj bez specialnych nastrojov. Namam router kde by som spustil wireshark.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

shox

  • Host
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2020, 13:14:52 »
Tohle logiku nemá, ještě by kameru mohl EZView hledat podle názvu, ale ten se musí přeložit na IP. Zkus ještě sken celého subnetu 192.168.1.0/24, jestli kamera nemá jinou IP. Mohlo se stát, že to obešlo přiřazenou IP k MAC.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2020, 14:29:27 »
Skusil som to a nie nepouziva inu IP.
Medzitym som spravil pokus kde som ntb pripojil kablom k routru, vytvoril som na nom hotspot a nainstaloval wireshark. Vysledok vid. obrazok. Je to po pripojeni telefonu.
Zaroven som zistil ze problem nieje v kamere ale niekde inde.
Pri pripojeni
kamera-wifi-router-wifi-ntb stream nejde ale pri pripojeni
kamera-wifi-router-LAN-ntb stream ide. Cize problem je ak sa stream prenasa 2x cez wifi. Do routru aj z routru. Je to dajake obmedzenie rtsp streamu?
Pravdepodobne nie lebo pri mobile to nevadi tam moze byt
kamera-wifi-router-wifi-mobil
Skusal som hladat dajake pravidla vo firewalloch routru aj ntb, nic co by mohlo vadit som nenasiel.

P.s. Este doplnim ze ten stream na ntb sledujem vo VLC, ak by mohol byt problem aj tam.

P.s. Zrejme som mal na zaciatku spomenut aj switch co je v ceste. Vid. obrazok. :( Ten by tam mohol zohravat ulohu.
« Poslední změna: 04 Října 2020, 15:44:13 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

shox

  • Host
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2020, 14:24:55 »
Asi to zkoušíš na stole a kamera i NB jsou blízko routeru. Kdyby náhodou ne, tak i když má kamera jen 2MP a umí H265, tak by se mohlo stát, že by to přes WiFi nemuselo stíhat kamera->router->NB. Chtělo by zjistit, jakou rychlostí je kamera slinkovaná. Sice umí eNkovou WiFi 150 Mbps obousměrně, ale WiFi je halfduplex, takže 75 Mbps jednosměrně. Mělo by to stačit, ale nepředpokládám v ní drahý WiFi chipset a určitá nekompatibilita s chipsetem v routeru by se mohla vyskytnout. Ale úplná tma by asi nebyla, určitě by to aspoň kostičkovalo.
Ale je to jenom mé přemýšlení nahlas.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2020, 14:45:29 »
Kamera ma aktivovane h.264 s obmedzenim na max. 8Mb/s, takze stihat to musi. To dokazuje aj to ze mobil ide na wifi. Problem je len pri pripripojeni na ntb. Predpokladam ze problem bude skor v tej komunikacii ntb wifi ovladaca kedze na mobile to ide.

P.s Tu na fore uz nemozu neregistrovany prispievat a nevidia obrazky? Dnes som sa nahodou prihlasil z ineho prehliadaca a bol som prekvapeny.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi.
« Odpověď #10 kdy: 07 Října 2020, 19:44:04 »
Takze uz to ukoncim.
Pozical som si iny ntb kde to pripojenie funguje.(ubuntu)
Na mojom som vyskusal liveusb U 20.04, U mate 20.04, 18.04, 16.04, Windows 10 bezuspesne. Chyba bude bud v ovladaci alebo HW nepodpore.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

shox

  • Host
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi. [Ukoncene/Nevyriesene]
« Odpověď #11 kdy: 08 Října 2020, 07:46:02 »
Rozdíl mezi těmi NB byl v tom, že router tvému přiřazoval IP dle MAC a ten vypůjčený dostal vše přes DHCP? V tom by mohl být zakopaný pes.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:IP kamera, problem so spustenim na wifi. [Ukoncene/Nevyriesene]
« Odpověď #12 kdy: 08 Října 2020, 15:51:01 »
Ani to nie. :D
Okrem tohto ntb a mobilov mam vsetko pridelovane podla MAC, ale ako pisem tento problemovy ntb nie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.