Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obraz mmc paměti - jak použít Linuxové Live distribuce na tabletech s Intel SoC?  (Přečteno 6815 krát)

Menisesk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Zdravím komunitu Ubuntu,
chtěl bych udělat obraz disku pomocí nástroje dd přes linuxovou distribuci na talbetech se SoC Intel. Mám poměrně veliký problém s použití live distribucí na těchto zařízeních (tablet s Intel čipem a OS Windows 10). Zatím jsem zjistil, že jednoduše vytvořené live USB nelze nabootovat, kvůli UEFI. Vím že 64bitové verze podporují EFI zavaděče a nachází se v adresáři /EFI/BOOT/bootiax64. OVšem tablety tyto zavaděče nadokážou zpracovat. Když použiji 32bit verzi a dodatečně si stáhnu soubor bootia32 (pro danou verzi) a vložím ho do /EFI/BOOT společně s grubem, tak dokážu běžně nabootovat linuxovou distribuci na tablet. Tato možnost se mi podařila pouze s linuxovou distribucí Linux Mint 18. Jelikož, když vytvořím USB live s verzí Ubuntu 16.04 LTS 32bit, tak v základu nedostanu grub. Při bootovaní se dostanu pouze do provizorního grubu.

Kód: [Vybrat]
Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.
Kdyby ste mi někdo dal menší návod, kde by se dal stáhnou grub nebo jak ho vytvoři, tak bych byl moc rád děkuji.


Další dotaz se týká vytvoření svého upraveného iso. souboru, který bude live. Používal jsem na to aplikaci systemback, ale teď mi tvoří nesmyslné výsledky, ze kterých nelze vytvořit live USB. Po vytvoření iso. souboru mám v kořenovém adresáři jenom několik málo souborů (viz. obrázek). Kdybyste měl někdo radu budu velice vděčný. Nebo kdybyste mi doporučili podobný rozumný nástroj, děkuji.


Jamicon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ahoj, tieto tablety s SoC používajú 32bit EFI hoci procesory sú 64bit. Skús Linuxium, s posledným kernelom ide takmer všetko.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.