Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Re:Rychlost internetu UBUNTU vs. ANDROID
« Poslední příspěvek od entony2 kdy Dnes v 19:23:23 »
Kód: [Vybrat]
PING google.cz (209.85.203.94) 56(84) bytes of data.
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=1 ttl=43 time=40.3 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=2 ttl=43 time=36.6 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=3 ttl=43 time=44.8 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=6 ttl=43 time=41.2 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=7 ttl=43 time=48.4 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=8 ttl=43 time=42.3 ms
64 bytes from dh-in-f94.1e100.net (209.85.203.94): icmp_seq=9 ttl=43 time=39.7 ms
Ubuntu je nainstalované 3 dny...
Nevím jak měřit, ale to jak je to na Androidu svižné je naprosto nepřehlédnutelné. Když na Ubuntu stahuji velký soubor, tak to je v pořádku (rychlé), problém je reakce na klikání, to je jako líný šnek...
2
Obecná podpora / Re:Firefox 57 a pravý klik
« Poslední příspěvek od strepon kdy Dnes v 19:06:47 »
(Ne)funguje mi to úplně stejně; oprava už je na světě a snad se dostane do verze 58 - viz tento bug.
3
Podpora přenosných počítačů / Re:Instalace na starý notebook přes USB
« Poslední příspěvek od vxmery kdy Dnes v 18:24:16 »
Citace
Případně jak je to s podporou střihového softwaru
Pozri si distribúciu Ubuntu Studio
4
Obecná podpora / Re:FTOLAB CEWE - objednací program se nespustí
« Poslední příspěvek od rimidalv kdy Dnes v 18:11:46 »
Díky za radu, terminál vypsal:
$ "/home/rimidalv/Fotolab/FOTOLAB CEWE fotosvet/foto"
/home/rimidalv/Fotolab/FOTOLAB CEWE fotosvet/foto: error while loading shared libraries: libsnappy.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
Tak tedy chybí knihovna libsnappy.so.1. Nyní jsem nainstaloval knihovnu příkazem v Terminálu:
 sudo apt-get install libsnappy1
Po spuštění programu v terminálu se  FOTOLAB CEWE fotosvet  spustí.
Ještě zkusím změni název programu na původní.

5
« Poslední příspěvek od vodny kdy Dnes v 17:42:51 »
Díky za rady, zase jsem si rozšířil obzory. Holt první zkušenost s Linuxem a koukám jak blázen, kolik verzí a postupů existuje.

...a to zatím objevuješ jen BIOS a nastavení bootu... :-)

Zajímavý je, že primárním důvodem proč jsem se vůbec po Ubuntu začal pídit je rozjetí starého kompu pro svoje rodiče a teď nějak uvažuju, že si ho nainstaluju i sobě  :D Proto se ještě zeptám, je Ubuntu či nějaká jeho varianta přímo ideální pro editaci videa (H.264/H.265)? Případně jak je to s podporou střihového softwaru např. od Magixu (dříve Sony Vegas)? Nebo existuje pro Ubuntu nějaká kvalitní střižna na skoroprofesionální úrovni?
6
« Poslední příspěvek od vodny kdy Dnes v 17:36:39 »
Díky za rady, zase jsem si rozšířil obzory. Holt první zkušenost s Linuxem a koukám jak blázen, kolik verzí a postupů existuje.

...a to zatím objevuješ jen BIOS a nastavení bootu... :-)
Mě by zajímalo, co je to za módu - proč všichni kvůli bootování lezou sveřepě do biosu a cosi tam neumětelsky nastavují, když přece stačí příslušnou klávesou vyvolat Boot menu a tam vybrat z čeho se má bootovat. Proč to dělat jednoduše když to jde složitě... :-\

Tak jsem to nakonec udělal. Úplně napoprvé jsem ale vlezl do BIOSu, tam nastavil primární boot z externího zdroje, ale to nefachalo. Takže jsem tam najel přes to boot menu stiskem jedné klávesy (v mém případě ESC) jak říkáš a vybral jsem si ze seznamu a šlo to krásně.
7
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 15:27:23 »
Když je v nastavení BIOSU povolenej boot jen z prvního HDD, tak se v bootmenu objeví jen tato možnost a ostatní zařízení je nutno v setupu nejdřív povolit.
8
« Poslední příspěvek od vxmery kdy Dnes v 15:17:01 »
Citace
přece stačí příslušnou klávesou vyvolat Boot menu
Mám za to, že Boot Menu na starších mašinách nebolo, zaujímavý článok je TU. Preto sa možno zo zvyku chodí mrviť do Biosu/Uefi  ::)
9
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 14:50:17 »
Mě by zajímalo, co je to za módu - proč všichni kvůli bootování lezou sveřepě do biosu a cosi tam neumětelsky nastavují, když přece stačí příslušnou klávesou vyvolat Boot menu a tam vybrat z čeho se má bootovat. Proč to dělat jednoduše když to jde složitě... :-\

Kolik BIOSů jsi viděl tolikrát jsi člověkem. Všude je to jinak.
10
Obecná podpora / Re:Rychlost internetu UBUNTU vs. ANDROID
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 13:07:59 »
1. Rychlost komunikace s internetem není přece problém změřit/porovnat u obou zařízení.
2. Začni s čistým uživ. profilem FF. Zasekaný profil plný doplňků co bojují proti sobě není to pravé ořechové...
Podle výsledku postupuj dál.
Stran: [1] 2 3 ... 10