Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pomoc s hardwarem / Re:instalace driveru Nvidia
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Dnes v 08:43:57 »
Výsledek je zatím takový, že jsme odinstalovala všechny nvidia drivery a mám jen nouveau.
Je možné, že tam dochází k nějakému konfliktu, i když je nouveau na blacklistu.

Citace
ERROR: The Nouveau kernel driver is currently in use by your system.  This driver is incompatible with the NVIDIA driver, and must be disabled before proceeding.  Please consult the NVIDIA driver README and your Linux distribution's documentation for details on how to correctly disable the Nouveau kernel driver.
-> For some distributions, Nouveau can be disabled by adding a file in the modprobe configuration directory.  Would you like nvidia-installer to attempt to create this modprobe file for you? (Answer: No)
ERROR: Installation has failed.  Please see the file '/var/log/nvidia-installer.log' for details.  You may find suggestions on fixing installation problems in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

Používám tedy jen Nouveau a budu čekat, zda se to kousne nebo ne...
Pokud ano, tak se mi asi prostě nekamarádí hardware a budu muset používat grafiku, co je v desce.
Prý není zase tak špatná, tak mi teď není jasné, proč jsem kupovala 'lepší'.  ;D  :o
2
Internet a sítě / Re:Aktualizace DDNS IPv6 v Xubuntu
« Poslední příspěvek od navsteva kdy Včera v 22:43:07 »
Nikdo neví?
3
Internet a sítě / Re:Miredo se nespustí po startu (Xubu 16.04)
« Poslední příspěvek od navsteva kdy Včera v 22:42:41 »
Nějak se mi to v tom systemd nedaří rozchodit, aby se to spouštělo až když je síť nahozená.

Zkusím to vyřešit přes /etc/rc.local nějak takhle

Kód: [Vybrat]
teredoadresa="moje ipv6 teredoadresa, aby se mi při každém startu neměnila a mohl jsem jí dát jako AAAA záznam k pro subdoménu"

sleep 10 && systemctl start miredo &
sleep 15 && ip address add $teredoadresa/32 dev teredo &
sleep 16 && ip link set dev teredo mtu 1472 &

Není tam veřejná ipv6, ale zase ta veřejná za devatero naty se myslím nemění, snad to bude fungovat.

4
Internet a sítě / Re:Lubuntu 16.04 lts nelze se prihlasit na wifi
« Poslední příspěvek od paolov kdy Včera v 22:05:40 »
Heslo je správně, MAC adresu taky nemám požadovanou, wifi sit jsem dal bez hesla taky se nepripoji, signal ok. Certifikát taky nevyžaduji tak už teda nevím co dál.
5
Obecná podpora / Sotftware pro soukromé publikování a čtení dokumentů?
« Poslední příspěvek od auvajs kdy Včera v 17:27:31 »
Ahoj, znáte někdo software, který bych si nainstaloval na server (mám VPS s Ubuntu), pak si někam na ten server nahrál svoje ebooky (PDF, ale i další formáty) a ten software mi umožnil si je po přihlášení do systému číst stránku po stránce [bez nutnosti stahování celého ebooku], třeba i z mobilu? Přes google jsem našel, že by to možná mohl umět Greenstone, nicméně ten se mi z jakéhosi důvodu nepodařilo nainstalovat :(

Kód: [Vybrat]
Preparing Greenstone installer...
/bin/sh: 1: ./jre_bin_x64: not found
Failed to extract the bundled java archive to the temp directory
You need the tar program on your PATH
Exiting
6
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Včera v 15:40:53 »
gigabyte ga-f2a75m-hd2
7
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Včera v 15:38:57 »
To je asi jedno, ak by nedokazal nabootovat z toho HDD tak by sa aj tak prepol na to ubuntu.
O akej doske vlastne hovorime? V obrazku to nieje odfotene. Skusil by som nieco pogooglit.
8
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Včera v 15:31:20 »
bohužel jen setup a nebo system :-)

to ubuntu je mi divné.... možná taky proto se přestal zobrazovat zavaděč - je to možné? tohle si myslím, můžu v klidu změnit na hdd, ne? což je hned ta druhá a třetí volba :-)

9
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Včera v 15:13:32 »
Ked zvolis setup tak sa neotvori dalsie nastavenie?

Je to divne.
Mas tam csm support zapnuty co znamena ze by si nemala bootovat v UEFI ale pod tym je hned UEFI.
Storage je nastavene na legacy co by tiez malo byt stare bios bootovanie ale hore ti zobrazuje v boot ubuntu co robieva UEFI ze pouziva nazov systemu. Inak by tam podla mna mal byt nazov HDD. :D

P.s Hlavne ked budes odtial odchadzat tak neukladaj nastavena.
10
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Včera v 15:09:12 »
 ;D
tam je buď system a nebo setup (opravdu pod sebou :-) ).
Stran: [1] 2 3 ... 10