Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Internet a sítě / Re:Nefunkční Wi-Fi po instalaci Xubuntu 14.04
« Poslední příspěvek od Jeanne kdy Dnes v 18:27:00 »
Tak ted uz jsem z toho, ale uplne *censored*..zase to nefunguje.. Zapla jsem PC, ze si nainstaluju tiskarnu a wi-fi neni  >:(
2
Internet a sítě / Re:TP-Link TL-WN722N V2 - nezobrazí se žádné sítě
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 17:11:53 »
No, musím trošku zchladit tvoje nadšení. Tam odtud si stáhneš (a potom nainstaluješ) pouze příslušnou verzi "generic".
A ta, potom, si teprve stahuje a instaluje vlastní kernel, což jsou čtyři další balíky. A jelikož to chceš dělat offline....
----------------------------
Takže pokud chceš nainstalovat jakékoli jádro offline, budeš potřebovat balíky vlastního kernelu:
linux-headers-verze
linux-headers-verze-generic
linux-image-verze-generic
linux-image-extra-verze-generic
-----
Za "verze" si dosaď označení příslušného kernelu.
----------------------------------------
Samotný balík např. "xenial-generic" se pouze "stará" o instalaci a aktualizaci přísl. kernelu, tj. balíků výše uvedených v režimu online. Takže čistě offline instalace kernelu není až tak jednoduchá.
Snad jsem to napsal srozumitelně. Ono to vypadá složitěji než to ve skutečnosti je. Než sáhodlouhé vysvětlování, je lépe si to "osahat" sám....
---------------------------------------
Pokud bys uvedl verzi o kterou máš zájem, jsem ochoten ti ty čtyři balíky stáhnout a dát ti sem na ně odkaz....

3
Podpora pro pracovní prostředí / Lubuntu(LXDE) položka panelu sledování teploty
« Poslední příspěvek od Kaktus kdy Dnes v 17:07:02 »
Při zobrazení položky panelu "sledování teploty" mi stále ukazuje teplotu 26°C. Ukazuje teplotu nějaké "thermal_zone0" Když spustím sledování teploty "sensosrs", kromě této zóny jsou tam další dvě, u kterých se teplota mění. Jak tedy zařídit, aby položka panelu sledování teploty ukazovala jednu z těchto zón? Prosté přepsání jejího názvu do pole "Senzor" nepomáhá. Asi bude třeba někde nějak změnit to "Automatické senzo umístění".
4
« Poslední příspěvek od Jeanne kdy Dnes v 15:40:33 »
Díky moc za radu, zapojila jsem přes kabel, udělala upgrade na 16.04 a wi-fi i čeština už jede ;-)
5
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 12:10:39 »
Pripojit kablom a zkontrolovat dodatocne ovladace.
6
Internet a sítě / Nefunkční Wi-Fi po instalaci Xubuntu 14.04
« Poslední příspěvek od Jeanne kdy Dnes v 11:27:45 »
Zdravím, jsem v podstatě linuxový nováček, takže prosím o radu. Na HP 255 G4 jsem nainstalovala Ubuntu 16.04, po instalaci se mi objevilo, že není kompletní podpora jazyka a že si to mám nainstalovat, jenže k tomu je potřeba internet a ten mi tam vůbec nejel.. přeinstalovala jsem tedy systém na Xubuntu 14.04, ale bohužel úplně stejný problém, jak s podporou jazyka, tak s internetem (máme doma wi-fi), vůbec se mi tam naše wi-fi nezobrazuje, ani ostatní sítě v okolí.. nemáte prosím nějakou radu či tip, co teď?
7
Návody, tipy a triky / Re:Ruská fonetická klávesnice - instalace
« Poslední příspěvek od ondrejandrej kdy Dnes v 10:56:02 »
Ahoj,

skúsil som návod z prvého príspevku a funguje, ale pustenie setxkbmap mi okrem nastavenia ruskej klávesnice zruší funkčnosť šípiek na klávesnici. Pri mačkaní šípiek sa kurzor nikam neposúva. Neviete, čím to je? Mám Kubuntu 16.04.

Ďalší problém je, že v súbore je QWERTZ varianta, ale to sa dá asi napraviť editovaním toho texťáku.
8
« Poslední příspěvek od exxp kdy Dnes v 10:12:11 »
Super! Tak večer vyzkouším, jestli to půjde offline nainstalovat - předpokládám, že aktuální stabilní kernel je  4.12.3

http://wiki.ubuntu.cz/aktualizace_kernelu
http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.12.3/
http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.12.3/BUILD.LOG.i386   (rtl8188eu - zdá se že tam je ...)
9
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 09:41:59 »
10
« Poslední příspěvek od exxp kdy Dnes v 09:16:45 »
Bohužel nemám jinou možnost jak se připojit k internetu než ten bezdrát. Nevím jestli je možný instalovat jádro offline - tedy stáhnout nějakej balíček ve Windows, nabootovat do Linuxu a nainstalovat - vím že takhle to jde s běžným software - .deb balíček ... ale s jádrem to asi bude počítám jinak.

Nevím proč jsem si nezjistil před tím než jsem to koupil, jestli to funguje v Linuxu - zmátly mě asi ty verze - V1 prý funguje ...
Stran: [1] 2 3 ... 10