Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Podpora pro pracovní prostředí / Rastrované neprůhledné orámování
« Poslední příspěvek od mare.k kdy Včera v 23:37:47 »
Pěkný den. Jsem tu prvně a nevím jak svůj problém popsat. Jsem dlouholetý uživatel UBU. Asi po dvou měsících po instalaci UBU 16.04 LTS na notebook Acer aspire 5750g se mi začalo kolem rámečků tvořit rastrované neprůhledné orámování znemožňující další ovládání. Nezná někdo řešení případně odkaz na něj?
12
Pomoc s hardwarem / Re:Po probuzeni ze spanku cerna obrazovka, nepomaha nic
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Včera v 23:35:05 »
Ja mam monitor naprosto v poradku a jakmile v Xubu 14.04.3 uspim PC, tak se pak po zmacknuti power rozjede, ale OS nenabehne a obrazovka je cerna - neda se nic delat. Priste zjistim, jestli ma po opetovnem sepnuti PC aktivitu HDD ...

Tam bude spis problem nekde kolem ACPI - jestli ma nekdo nejaky napad ?
13
Pomoc s hardwarem / Re:Po probuzeni ze spanku cerna obrazovka, nepomaha nic
« Poslední příspěvek od GdH kdy Včera v 22:23:49 »
Jeden takový monitor se mi pod ruku dostal, choval se jak píšeš - jen po vypnutí a zapnutí se na maximálně 2 s rozsvítil a pak zhasl, přičemž žádný jiný monitor se tak nechoval. Byla to jednoznačně hw závada monitoru, možná nějaký vyhřezlý kondenzátor, ale jelikož to byla nepotřebná 15" vykopávka, tak jsem to neřešil a vyhodil ho.
14
Obecná podpora / Re:UBUNTU 14.04 lze opravit /home?
« Poslední příspěvek od Otak kdy Včera v 21:35:42 »
Milý Milhouse, díky za pomoc.
Pomocí DVD U14.04.5 Live jsem v lancheru vybral "home" -> devices -> 174 GB Volume (to je ten vadný oddíl sdb3 /home). Kliknutím pravým tlač. se ukáže adresář "otak" 32kB (jen 8 prázdných složek "dokumenty, hudba, obrázky, plocha, stažené, šablony, veřejné, videa) a skrytý adresář "lost+found" unreadable. (This location could not be displayed ...)
Vlastnosti oddílu 174 GB (sdb3): Total=171,2 GB, used=60,9 GB (modrá výseč), free=101,6 GB (bílá výseč). Černá výseč kruhového diagramu bez dat.
Za odkaz na testdisk díky, na sdb3 ukázal jen těch 8 názvů. Opravy mě zaberou moc času (76r), proto nyní hodlám:
Koupit NOVÝ HDD PATA /IDE 250 GB. Nainstalovat znovu z DVD na oddíl / sda6 U14.04.5, swap na sda5 a na nový disk sdb3 /home. (Vše po formátování.) "Vadný" disk zatím uložím. Snad se mi, s něčí pomocí, podaří z těch 60 GB nějaké soubory zachránit.
Protože instalační iso U14.04.5 má ještě chybnou Mozillu (FF verze 3.9), musel jsem kdysi udělat předem upgrade Firefox, snad takto:
1) Do čerstvé U14.04 (nespouštět Firefox ani Thunderbird!) nainstalovat Synaptic a s ním odstranit Firefox a nainstalovat nový (ověřit verzi 52.0.1). Nainstalovat Gnome-commander pro kopírování záloh do /home.
2) Udělat všechny nabídnuté aktualizace U14.04.5 z webu. Poté web odpojit fyzicky. Zapnout externí disk záloh.
3) V /home nahradit celý .thunderbird záložním.
4) Překopírovat ze záloh do /home obsah všech "default" složek (dokumenty, plocha .... videa). Osobní složky překopírovat i s jejich názvy.
5) Odpojit zálohy, zapnout web a oživit Thunderbird, doplnit záložky Firefoxu ze zálohy. (Instalaci síťové tiskárny a sdílení souborů moc nezvládám, ale časem se zdaří.) Za den to vše snad(?) udělám.
Je to prosím správný postup? Děkuje Otak.

15
Pomoc s hardwarem / Po probuzeni ze spanku cerna obrazovka, nepomaha nic
« Poslední příspěvek od Lukee kdy Včera v 21:13:42 »
Zdravim, mam Linux Mint Cinnamon, nevim verzi ale mam LTS asi 3 roky. PC je Dell Precision T3400, grafika myslim nejaka NVidia Quadro. No, po probuzeni ze spanku cerna obrazovka a nedokazu s tim hnout. Vse funguje jen na obrazovce neni nic. (dokazu se poslepu prihlasit a potom ctrl+alt+end a enter vypnout (poznam ze to jede podle zvuku). Tvrdy restart nepomaha, odpojeni od site nepomaha, normalni vypnuti nepomaha, dokonce se nedostanu do biosu (ani f2 ani f12), live cd taky nenabehne aby to bylo videt na monitoru. Jedine co se zobrazi je uvodni obrazovka Dell a pak uz jen tma. Vubec netusim co dal, prosim o radu. Taky ctrl+alt+f1 sama tma. / Po dalsim badani mam nepochopitelny objev. Necham PC rozbehnout nebo nahodim bios ci jakakoliv dalsi cinnost. Pak vypnu monitor. Zapnu monitor...a na jednu sekundu se na nem objevi obraz, ktery pak hned zhasne...tak to jsem nikdy nevidel. Monitor je Eizo Flexscan s2100 a doted fungoval ok. Mate nejake napady?
16
Obecná podpora / Re:PPA repozitory pro ubuntu 17.04 beta
« Poslední příspěvek od WeltRaum kdy Včera v 17:56:57 »
Teoreticky je to možné. Pokiaľ sa jedná o testovací systém (čo Ubuntu 17.04 stále je), tak teoreticky sa dá vyskúšať aj starší zdroj PPA, napr. z Ubuntu 16.10 – niekedy takýto pokus vyjde, niekedy však nie. Otázne bude, čo spravia závislosti na balíčkoch.
17
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Hromadná úprava obrázků
« Poslední příspěvek od Deadly kdy Včera v 17:01:18 »
Ano, Photo Batch Procesor je skvělý program.  :)
18
Obecná podpora / Re:Sotftware pro soukromé publikování a čtení dokumentů?
« Poslední příspěvek od theadoua kdy Včera v 16:15:20 »
potom ho ten greenstone asi nevidi a potrebujes mu nadiktovat cestu (ono ale netusim jak)
19
Obecná podpora / Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Poslední příspěvek od theadoua kdy Včera v 16:13:43 »
mne sa osvedcil Linux DiskInternals program pre win
20
Internet a sítě / Re:Aktualizace DDNS IPv6 v Xubuntu
« Poslední příspěvek od Petr Merlin Vaněček kdy Včera v 16:11:16 »
ok, označuji za vyřešené
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10