Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
81
Software / Re:Lze zvolit puvodni znakovou sadu pri rozbalovani, kterou byl stary archiv balen?
« Poslední příspěvek od miro_ kdy 03 Dubna 2024, 18:53:47 »
Udelal jsem pro test na XP maly testovaci adresar s podadresari  a txt soubory s daty v cestine.
Zavery jsou nasledujici:
- v XP tento testovaci podadresar sbaleny pres 'ztree'   po jeho rozbaleni 'rozipovanim-vykopirovani' primo XP je poradku.
- Zkusil jsem pres 'flesku' prenest testovaci '.zip' do W10.   Ve W10 je po 'rozipovanim-vykopirovani' vse rovnez v poradku !
 
  ! Preneseni testovaci rozbalene struktury pres sit  (sambou) do U22mate
   jsou cz pojmenovani vsech souboru  a podadresaru v poradku ale data souboru jsou spatne kodovana !
  ! Pri prenosu komprimovaneho testovaciho adresare z XP   do U22mate pres sit (sambou) jsou v U22 spatne
  jiz i cz jmena souboru i data souboru s cestinou !
Potvrzuje to ze pro prenosy mezi linux a win  je cestina  problem.

Jen dodatek k mezeram ve jmenech. Dle mych zkusenosti  je hlavni problem mezera na konci extension
 nebo ve jmenu  bez extension, kterou se mi obcas pri kopirovani jmen  souboru povede pridat.
 Pak samba a nektera aplikace (FreFileSync, ...) maji problem.
  Podobny problem dela nektery 'C' kompilator pri uzivani  '#ifdef jmeno\'. Mezera za '\' dela chybu v prekladu   
 (spatne se tento problem hleda).

 
- Jeste dodam k interpretaci pri kopirovani z obrazovky.
 To co mi vypisuje na obrazovce nejaka aplikace nebo  terminal zavisi na jeho interpretaci nactenych binarnich dat
 v nejakem bufferu, jak jej jeho autor resil.
 Dodnes se mi obcas hodi stare XP s UTF-8, kde mam  moznost pri 'debug' paketu v prenosech dat napr. z 485 atd.
 V techto XP je jeste funkcni editor ze systemu DOS  z 80-tych let 'e.exe' (nebo podobny 'aedit.exe').
 Tento editor umoznuje 'hledat' i 'editovat' hex znaky  pod  0x20  a nad '0x7f' vcetne 0x00.
 Obcas se mi to hodi (napr upravy "crlfcr" na "crlf", kdy je takto nekdy nasledujici text nezobrazen,
   vlozeni nebo nahrazeni "tabulatoru"  atd...
 Zatim jak resit podobne problemy v linuxu neznam. (Samozrejme to souvisi s uzivanim UTF-8).
 
Citace
Jenže já ti psal o voze a ty něco jiného...
Ja jsem jen chtel zkusit zda 'linux terminal' nahodou pres 'ctrl_c/v' nenatahuje pro tyto akce binarni data z bufferu.
 Tehdy by bral hex data z buferu mezi 'otagovanim', bez ohledu na uzite kodovani znaku.
 Je mozne ze jsem Tve prispevky zcela nepochopil.. 

Pro mne je timto testovanim problematika cz mezi win a linux uzavrena.
Prikladam testovaci '.zip' pro moznost vyzkouseni, nutno uzit i win ! , pozor zipovano v U22 !
(Zajimave, baleni '.7z' melo problem  ! Nejde prilozit. nemam chut problem '.7z' zkoumat.)
82
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 03 Dubna 2024, 12:00:47 »
83
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 03 Dubna 2024, 11:23:12 »
Tak alespon takhle:
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=jd9WIcPKc-o
84
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 03 Dubna 2024, 11:12:33 »
Take si vyhledej boot parametry pro jadro - jake pouzit a jak (nomodeset, noapic apod.)

Chtel jsem dat odkaz na YT - ale zas tu je nejaka chyba a ta adresa se po ulozeni vubec nezobrazi.
85
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 03 Dubna 2024, 09:50:34 »
86
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od mocnin kdy 03 Dubna 2024, 09:05:55 »
Děkuji, ale tohle mi asi moc nepomůže, protože nejsem zrovna v IT až takhle zběhlý. Nevím, jak navolím nouzový režim nebo kompatibilní režim, když to chci nabootovat z USB klávesou F12 ještě dříve, než se spustí windows, či přes nabídku UEFI/BIOS, kde jsem si povypínal secure boot apod.
87
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od manime kdy 02 Dubna 2024, 19:03:43 »
:D Nevadí.
Jde o to, že se nejedná o můj PC, ..ale teď jsem mluvila s daným uživatelem a je s tím tedy ok.

Ad screenshoty - nešly mi přímo vložit ... proto Drive.. žádný Stockholmský syndrom :D ...a lépe to vyřešit prostě neumím
88
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Ubuntu sa nespusti
« Poslední příspěvek od ikx kdy 02 Dubna 2024, 18:05:58 »
...alebo spustit v kompatibilnom mode...alebo v nudzovom rezime...alebotaknijak... :o :o :o
89
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 02 Dubna 2024, 17:51:22 »
No, takže prostě záleží na tom, co zrovna je za aktualizaci "někde" na služebně, kam to práská/bonzuje a co v daném repozitáři, ze kterého se dá (má) aktualizovat.

Jestliže to není syncnuté, pak šmírák nemůže být úplně nejsvěžejší a holt nebude vědět úplně o všem.

To nějak vadí?

Ha ha.

Jo a screenshoty se dávají sem, a ne zase k Velkýmu Bráchovi. Nějaká nemoc, závislost či tak něco?
90
Software / Re:Nemožnost aktualizace Google Chrome
« Poslední příspěvek od manime kdy 02 Dubna 2024, 16:39:55 »
Ha ha, já myslím, že zrovna přes ten Tvůj návod jsem to kdysi právě dělala...
Každopádně Terminál říká, že .deb balík to byl... :
https://drive.google.com/file/d/1pW2LIQ-STx1ujLZ_xAe1nllYj_A7iZz1/view?usp=sharing

Je nějaká reálná šance, že když jej odinstaluji a znovu nainstaluji metodou č.2, že to bude ok?
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.