Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Obecná podpora / Re:Rozbalení ISO bez omezení práv
« Poslední příspěvek od donny kdy 07 Prosinec 2017, 00:23:41 »
1) vytvoris adresar, napr. sudo mkdir /media/archives.
2) zmenis prava tak, aby byl adresar citelny zapisovatelny a pristupny vsem: sudo chmod a+rwx /media/archives
3) do tohoto adresare rozbalit napr. iso (kopirovat bez sudo):
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t iso9660 -o loop /tmp/mojeiso.iso /mnt
cp -a /mnt /media/archives/mojeiso
sudo umount /mnt
Vytvoreny rozbaleny adresar bude mit prava uzivatele, ktery ho vytvoril, cist obsah muzou vsichni uzivatele.

---

Jeste uvedu postup, ktery je podle me spravnejsi:
1) vytvorit skupinu uzivatelu, napr. sudo groupadd archives
2) pridat uzivatele, ktery bude do adresare pridavat obsah, do te skupiny: sudo usermod -a -G archives $USER
3) vytvorit adresar: sudo mkdir /media/archives
4) nastavit adresari skupinu: sudo chgrp archives /media/archives
5) nastavit prava pro skupinu: sudo chmod g+rwx /media/archives
dalsi viz krok 3) z horni casti.
92
Obecná podpora / Re:Windows mobile 10 kopírování souborů přes mtp
« Poslední příspěvek od ulo kdy 06 Prosinec 2017, 17:14:51 »
Já měl podobný problém s Androidem 6 a LinuxMint 17.3, ale s jinou hláškou a vyřešil mi to gmtp. Je normálně v repo.
93
Obecná podpora / Rozbalení ISO bez omezení práv
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 06 Prosinec 2017, 12:49:29 »
Potrebuju rozbalit soubory z ISO, ale i jinych archivu, tak aby nemely vubec zadne omezeni pravy. Tedy tak, aby mel k nim pristup kdokoliv, kdekoliv. Nejlepsi by bylo docilit toho, ze ne ze na nej budou nejaka obecna neomezena prava, ale aby tam nic takoveho vubec nefigurovalo - proste zadna prava ani neprava.

Ve spravci archivu jsem takovou moznost nenasel - vubec mam pocit, ze se tam neda nastavit prakticky nic, ze umi jen zobrazit, rozbalit a zabalit. Tak jestli jsem spatne hledal, nebo je treba pouzit terminalu.

Take jsem se u spr. archivu setkal s tim, ze kdyz rozbalim cele iso najednou, tak tam pak nektere soubory chybi a kdyz rozbalim jen tu konkretni slozku, tak tam nechybi, ale vsechny soubory jsou pak uzamcene a nepristupne. Takze proste nelogicka vec a nespolehlivost.

Popripade to vyresit z druhe strany - u rozbalenych souboru proste vsechny zbavit jakychkoliv pozadavku na opravneni ...

Ale lepsi by byl nejaky terminalovy prikaz s parametry, ktery by spolehlive rozbalil vse s vyse uvedenym pozadavkem ...

Zdravim komunitu ...
94
Obecná podpora / Re:Grub2 gfxpayload
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 06 Prosinec 2017, 12:37:25 »
Nene - pokud nemas system na fleshce instalovany a jen jako live, tak je tam jen a pouze pevny soubor grub.cfg, ktery je pevne dany tvym zapisem. Neni mozne ho znovu generovat pomoci skriptu. Jednak proto, ze v nabehlem live je medium pripojeno v ro modu (coz se da obejit modifikaci scriptu v intrd), druhak mam pocit, ze to live verze ani neumoznuje drive nez pri vykonu programu ubiquity, ten ovsem cili jen na dalsi disky, nebot instalacni stale nema povoleni pro zapis. Instalator ti ho ani nenabidne. Proc by take mela - jednak se vubec s takovouto variantou nepocitalo a druhak live verze se nacita vzdy se stejnymi defaultnimi parametry, takze neni duvod je menit. No a ve finishi ty dalsi male zachranne linuxiky to uz vubec nemaj duvod umet, protoze nejsou urceny k instalaci.

Tady proste k uprave grub.cfg nedochazi, protoze nemuze - musi se to delat rucne.
95
Obecná podpora / Re:Grub2 gfxpayload
« Poslední příspěvek od Milhouse kdy 06 Prosinec 2017, 02:37:58 »
Tak jestli si to pamatuju správně, grub.cfg je generovaný skripty. Tzn. editace nemá smysl, po restartu je vygenerovaný znovu. A pokud to je Live, tak to platí dvojnásob.

wiki.ubuntu.cz/grub2

Napadá mě upravit řádek Grub nabídky kl. "e"před startem. Nebo upravit ony skripty a uložit do Live souborů. Tzn., upravit si instalačku...
96
Pomoc s hardwarem / Re:HP LaserJet 1018 netiskne na Ubuntu
« Poslední příspěvek od Luban kdy 05 Prosinec 2017, 23:43:17 »
Taky jsem se s instalací HP 1018 trápil (trápím).
Kdysi jsem objevil postup, který (zatím) funguje.

Je to přes Terminál:

sudo apt-get update

sudo apt-get remove hplip cups-filters cups hplip-data system-config-printer-udev

sudo rm -v -rf /usr/share/hplip

sudo apt-get install printer-driver-foo2zjs printer-driver-foo2zjs-common

sudo apt-get install tix groff dc cups cups-filters

sudo getweb 1018
98
Internet a sítě / Re:problém s udržením internetového připojení
« Poslední příspěvek od luxxul kdy 05 Prosinec 2017, 19:59:51 »
Tak jsem opět smazal linux a musím říci, že jsem se dost naučil, ale bohužel to pro běžného uživatele jako jsem já není...Myslel jsem si, že na 15 let starý počítač nainstaluji linux, abych ho udržel ještě v chodu pro nějaké ty experimenty apod...ale bohužel žádná verze na AMD XP 2600 nefungovala korektně....až mě to dopálilo a vrátil jsem se do náruče nenáviděného Microsoftu a světě div se...na 15 let starý počítač jsem hodil Windows7...originální ovladače (15 let staré) jsem spustil s kompatibilitou WinXP a vše se krásně rozeběhlo, takže nyní obrovská spokojenost...Překvapilo mě, že Windows7 mi jdou plynuleji více než starší verze Ubuntu např 14.01.

Každopádně všem moc díky za rady...třeba se k linuxu ještě někdy v budoucnu vrátím..
99
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Live verze ve škole
« Poslední příspěvek od peekaa kdy 05 Prosinec 2017, 18:42:18 »
Já si sem přijdu v dobré víře o radu, protože něco nefunguje, jak bych očekával a dozvím se, že  jsem učitel na prt. No tak díky. Příště se na to tedy raději vykašlu a žáci se ani nedozví nic. Nechápeš že na některých VŠ školách se neučí nebo neučil Linux? Že se samovzdělávám celoživotně? Di do prč. Díky za ty rady, ty technické odpovědi, hodnecení toho jaký jsem či nejsem si nech od cesty.
100
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Live verze ve škole
« Poslední příspěvek od peekaa kdy 05 Prosinec 2017, 18:35:23 »
Pak by nemusel zjišťovat základní věci z oboru na amatérské poradně (kam mohou klidně zavítat i jeho žáci - ta ostuda...).
ty si fakt uplně mimo.
Stran: 1 ... 8 9 [10]