Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Chyba "No default or UI configuration directive found"
« Poslední příspěvek od Loriet kdy 10 Říjen 2017, 10:43:17 »
Ahoj, vitaj na fóre.
Skontroluj BIOS, či je v poriadku nastavenie bootovania. Skús tiež boot z iného USB portu.

Moc děkuji :)

BIOS jsem kontrolovala už několikrát a vše se tváří, že je v pořádku. Jako první mám bootování z USB. USB  portů jsem vyzkoušela všech 12 co mám dostupných a nic :/
92
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Chyba "No default or UI configuration directive found"
« Poslední příspěvek od vxmery kdy 10 Říjen 2017, 10:26:21 »
Ahoj, vitaj na fóre.
Skontroluj BIOS, či je v poriadku nastavenie bootovania. Skús tiež boot z iného USB portu.
93
Pomoc s instalací a aktualizací / Chyba "No default or UI configuration directive found"
« Poslední příspěvek od Loriet kdy 10 Říjen 2017, 10:03:42 »
Dobrý den, snažím se nainstalovat Ubuntu, ale vždy při instalaci z USB mi to napíše hned z kraje "No default or UI configuration directive found"..... Už jsem vyzkoušela několik verzí 11.04, 14.04, 16.04.3, u všech ta samá chyba. Zajímavé je, že na jiném PC fungovaly všechny 3 verze, ale na ten který potřebuju to prostě nejde. Zkusila jsem i jiný program na bootovací USB, ale taky nic..... Předem děkuji :)
94
Programování pro GNU/Linux / omxplayer bash
« Poslední příspěvek od hajiborojobo kdy 10 Říjen 2017, 09:02:12 »
Zdar všem,

mám rpi jako prezentační zařízení za televizemi(feh s loopem který zobrazuje fotky ze síťového uložiště).
Mám představu, že se mi přes crontab spustí v určité časy video, bohužel mám problém správně napsat cestu k videu(síťová složka je přes rsync, takže jedná se o lokál složku na ploše)

Kód: [Vybrat]
omxplayer -o local vide* je funkční

Kód: [Vybrat]
omxplayer -o local vide* /home/pi/Desktop/vizu/TEST
píše mrcha "have a nice day"

testoval jsem více variant, nicméně stále se nedaří.
chtěl bych to pak udělat jako bash script pro crontab.

Díky za tipy.
95
Obecná podpora / Google Drive nestahuje soubory
« Poslední příspěvek od svecpetr kdy 10 Říjen 2017, 08:03:34 »
Zdravím, vyzkoušel jsem připojení účtu Google v novém Gnome, kde je i nasynchronizování Google Drivu... tam označeného jako Files.

Bohužel se mi na tom nelíbí jedna zásadní věc, a tou je, že soubory nejsou staženy na disk, ale stahují se až v okamžiku, kdy je dám otevřít. To je stejný princip jako na mobilu. Ale pro mě naprosto k ničemu. Cloud používám jako zálohu mezi počítači. Takže když mi shoří jeden počítač tak mám kopii na druhém a to okamžitě a ne že budu čekat 2 minuty než načte seznam 20tis. souborů anebo pak budu čekat než z internetu načte soubory, které mají X GB.

Lze to někde nastavit, aby na disk synchronizoval okamžitě všechny změny, jak nastavenou a to včetně dat. Jinými slovy, bez internetu musím mít přístupné všechny data a až se připojím k netu, tak se změny odešlou do cloudu.
96
Pomoc s hardwarem / Re:Xerox Phaser 3200MFP skenování lubuntu
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy 10 Říjen 2017, 07:54:26 »
Xerox_Phaser_3200MFP.tar ze stránek výrobce píše při instalaci install.sh (tar mám rozbalený)

root@hdahd-desktop:~# '/home/hdahd/Stažené/Xerox_Phaser_3200MFP/Linux/install.sh'
/home/hdahd/Stažené/Xerox_Phaser_3200MFP/Linux/install.sh: 1232: /home/hdahd/Stažené/Xerox_Phaser_3200MFP/Linux/install.sh: source: not found
ERROR: HARDWARE_PLATFORM undefined, execution aborted
97
Obecná podpora / Re:nefunkční start writeru v LibreOffice z PPA v lubuntu
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy 09 Říjen 2017, 21:21:49 »
Pomohlo, verze z repa funguje..
98
Obecná podpora / Re:Gparted - jaký oddíl zvolit pro disk do externího USB boxu
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy 09 Říjen 2017, 21:10:18 »
Já někdy dělal primární a v budoucnu mi 4 přestali stačit byť jsem s tím původně nepočítal :)
Spáš je nějaký důvod nepoužívat rozšířený?
99
Obecná podpora / Re:nefunkční start writeru v LibreOffice z PPA v lubuntu
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy 09 Říjen 2017, 21:09:21 »
Zkusil jsme úplné odstranění všeho co jsem našel že souvisí s libreoffice :)
A zkusil restart a znovu instal.. tak uvidíme..
Dělám to v synapticu protože s apt neumím pořádně pracovat a -h a man byla taková nedostatečná.. .)
100
Obecná podpora / nefunkční start writeru v LibreOffice z PPA v lubuntu
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy 09 Říjen 2017, 20:39:27 »
Program sám chybu nenapíše, při zpuštění z programu takto:
lowriter

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:23:18: not a number

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:23:18: Expected a string.

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:815:10: not a number

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:815:24: Using Pango syntax for the font: style property is deprecated; please use CSS syntax

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:1953:14: not a number

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:1953:14: Expected a string.

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:50:71: Using one color stop with linear-gradient() is deprecated.

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:51:71: Using one color stop with linear-gradient() is deprecated.

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-lubuntu.css:252:14: not a number

(soffice:8938): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-lubuntu.css:252:14: Expected a string.

Zkoušel jsem vypnout javu a změnit verzi (mám oracle 7 a 8) a nepomohlo.  v domění že jde o tento bug a mohlo by to pomoct: https://bugs.launchpad.net/bugs/1716707
Neumím moc en.

Zkoušel jsem dát i verzi z repozitáře místo PPA, ale v nabídce menu chyběl writer a spustit nešel.

Prosím o radu případně návod pro blbý..
Calc nebo jiné části Libre Fungují, nejde jen writer...
Stran: 1 ... 8 9 [10]