Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Pomoc s hardwarem / Re:Nefunguje klávesnice
« Poslední příspěvek od coxy kdy 16 Červen 2017, 13:28:59 »
Citace
právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02
Skúšal si pred inštaláciou Live?

Citace
cast BIOS setup bod USB configuration
V jednej diskusii chlapík odporučil urobiť update BIOS - pozri TU "1 Answer". Samozrejme pred tým zálohu resp. ISO.

Zkoušel a taky nešlo psát a BIOS je aktuální.
92
« Poslední příspěvek od ramael kdy 16 Červen 2017, 13:12:54 »
Aha, asi jsem nepochopil zadání.
https://wiki.debian.org/InstallingDebianOn/Asus/E200HA

Configuration

Keyboard

This shouldn't be necessary, but if your keyboard layout isn't correctly loaded run setxkbmap pt (adapt to your keyboard layout) and add it to ~/.profile to execute it at every login.
93
« Poslední příspěvek od vxmery kdy 16 Červen 2017, 13:07:01 »
Citace
právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02
Skúšal si pred inštaláciou Live?
Citace
cast BIOS setup bod USB configuration
V jednej diskusii chlapík odporučil urobiť update BIOS - pozri TU "1 Answer". Samozrejme pred tým zálohu resp. ISO.
94
« Poslední příspěvek od ramael kdy 16 Červen 2017, 13:01:42 »
Pomohlo by toto?
sudo apt-get install florence
95
« Poslední příspěvek od coxy kdy 16 Červen 2017, 11:39:48 »
Skus pozriet tento navod, cast BIOS setup bod USB configuration. Je to pre iny asus ale za vyskusanie nic nedas.
https://linuxfetishism.wordpress.com/2016/10/28/instructions-to-install-ubuntu-based-linux-distribution-on-asus-e200ha/
Kód: [Vybrat]
Under Advanced tab, USB Configuration -> USB Controller Select set to EHCI otherwise mouse and keyboard will not work

Děkuji za radu, ale tohle jsem už zkoušel předtím a bohužel nefunguje  :( Nevím co s tím. Nechci tam Windows 10.
96
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy 16 Červen 2017, 11:11:53 »
Skus pozriet tento navod, cast BIOS setup bod USB configuration. Je to pre iny asus ale za vyskusanie nic nedas.
https://linuxfetishism.wordpress.com/2016/10/28/instructions-to-install-ubuntu-based-linux-distribution-on-asus-e200ha/
Kód: [Vybrat]
Under Advanced tab, USB Configuration -> USB Controller Select set to EHCI otherwise mouse and keyboard will not work
97
Pomoc s hardwarem / Nefunguje klávesnice
« Poslední příspěvek od coxy kdy 16 Červen 2017, 10:27:33 »
Dobrý den, právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02 na notebook ASUS E200HA a problém je v tom, že nefuguje klávesnice (ani při instalaci). Používám softwarovou klávesnici. Nainstalovatl jsem všechny aktualizace a pokaždé když zmáčknu libobovolnou klávesu tak se mi vyhodí okno, kde mám na výběr uspat, restartovat, vypnout. Děkuji za rady.
98
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Rozpůlený panel Linux Mint po nové instalaci do notebooku
« Poslední příspěvek od opticum kdy 15 Červen 2017, 20:04:16 »
Vyřešeno přeinstalací systému. Ze stejného flash disku i s původním iso obrazem jako při první instalaci.
99
Podpora pro pracovní prostředí / Re:V Ubuntu-16.04 presuv spouštěče na Plochu z unity atd.
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 15 Červen 2017, 18:52:48 »
Unity jako takové stejně končí - přejdi na perspektivnější prostředí, třeba gnome. Tam tyto "potíže" mít nebudeš....
100
Podpora pro pracovní prostředí / Re:V Ubuntu-16.04 presuv spouštěče na Plochu z unity atd.
« Poslední příspěvek od miro_ kdy 15 Červen 2017, 11:58:19 »
Samozrejme, ze jsem na http://wiki.ubuntu.cz/spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D pri hledani 'jak' jeste pred Vasi odpovedi byl !
Do 'Tvorby spousty vlastních spouštěču' dle tohoto wiki  se mi nechce.
Ubuntu-mate ma primo v menu tvorbu spoustecu.
Za spousty roku na windows jsem zrejme ponekud zdegenerovan. Zatim v linuxu s unity jsem nenasel moznost
seskupit si potrebne 'spoustece' dle aktualne provozovane aplikace, poznamky atd. do adresare...
jak jsem to jeste uzival v starych instalacich Ubuntu-10.04.
Jine aplikace potrebuji pri vyvoji programu pro PC , jine pro vyvoj firmware mikroprocesoru atd.
 Potreboval bych moznost jednoduse vybrat z nekolika konfigurovanych unity.
Jedinou vyjimku na U16 mam. Mam adresar s '.sh' skripty s odkazy na dulezite weby, ve kterych se jednoduse pohybuji pres XFE.

Jeste k vyse zminenemu wiki.
Mam dva nestejne monitory hlavni 16:10 a druhy 5:4. Pri prepinani ploch se v nahledu zobrazi oba spravne v jedne plose.
Jestlize chci presunout aplikaci z unity na nekterou plochu ( 'alt-prava mys'), nabidnou se mi  nezobrazovane
plochy. Pokud zvolim plochu, tak se nic nepresune a zablokuje se mi unity (nelze se v unity na nic
aktivniho prepnout ani nic noveho spustit !). 'Nejak' funguji klavesove zkratky, je zablokovan restart z vypinaciho okna...
Druhy pocitac s Ubuntu-16 se mi chova stejne !
Zjistil jsem ze odblokovat tento stav lze pouze prepnutim se na jineho uzivatele a pak se vratit pripadne restartovat.
Mam pocit ze drive, jeste na Ubuntu-14, presuv z unity fungoval.
Stran: 1 ... 8 9 [10]