Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sequencher pod Wine  (Přečteno 2103 krát)

uncia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Sequencher pod Wine
« kdy: 19 Října 2007, 13:24:04 »
Ahojte!

Chcel by som poprosit o nazor a pripadne o pomoc s jednym specialnym programom, co je iba pre Windows. Ide o Sequencher, program pre pracu so sekvenciami DNA. Pokusam sa ho uz nejaku dobu rozbehnut pod Wine, pod ktorym mi funguju ostatne specialne DNA programy urcene pre Windows celkom dobre. Problem nastava po chvilke nacitavania, ked sa objavi hlaska, ze chyba jeden subor, a nacitavanie sa zrusi. Fyzicky ten subor ale je pritomny. Skusal som menit verzalky a minusky v nazve tohto kvazichybajuceho suboru, co bola jedina vec, ktoru som mohol a vedel ovplyvnit. Ale hlasi ho stale ako chybajuci. Da sa to dajako obist, precurat, vymysliet? Vopred dakujem, hoci aj za potvrdenie, ze to nejde. Pripadne poslem inkriminovany program, keby mal niekto chut a cas odskusat to sam... 

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Sequencher pod Wine
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2007, 14:43:39 »
Neznám tento program, ale vím že ve wine je proplém se 3D - jestli jsem pochopil dobře, že jde o 3D. Nevím jak je program velký já to klidně zkusím.
Pokud by to však nešlo, bylo by jedno řešení pokud máš nějakou solidní ramku (cca 1024 MB) - pak by jsi mohl zkusit virtualbox, tam mít naistalovaný tento program a holt si spouštět program ve win.
http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox?highlight=%28virtualbox%29

uncia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Sequencher pod Wine
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2008, 14:21:11 »
Navraciam sa k teme mojho tak potrebneho programu Sequencher, ktory mi nefunguje pod Wine. Mam taku obecnu otazku, ze kam si uklada wine fonty resp. ako a odkial si natahuje fonty. Mne ten program pri spusteni zahlasi, ze nevie najst DNA. fon. DNA.fon fyzicky existuje v instalacnom priecinku s tym programom. Mal by byt niekde inde? Vo wine fonts priecinku nie je, vlastne tam nebolo nic az doteraz, lebo som tam nahral windowsacke .ttf fonty. Kazdopadne mna zaujima, ako donutit wine najst a nahrat ten DNA.fon, aby mi spustilo program. Dakujem vopred za radu.

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Sequencher pod Wine
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2008, 01:05:58 »
něco o fontech a wine se pise tady http://www.root.cz/diskuse/2335/ možná pomůže.
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.