Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10  (Přečteno 13152 krát)

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2007, 16:05:39 »
opravdu nechapu kde to je - sorry, V prohlizeci souboru nautilus vlevo ? Tam mam soubor otevrit, pripojit se k serveru apod. asi myslime kazdy neco jineho

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #26 kdy: 18 Prosince 2007, 16:19:06 »
Sorry, popleta jsem a to veliký - tlačítko VPRAVO... Jsem teď ve widlích a pátral jsem po paměti... Prostě když otevřeš třeba složku Dokumenty nebo Domovskou složku, otevřel jsi Nautilus, je tam tlačítko hledat, klikneš a vpravo je další tlačítko "Přidat novou podmínku"
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #27 kdy: 18 Prosince 2007, 18:46:41 »
ty myslis to velke + ktere se zobrazi az po prvnim neuspesnym hledani spolu s prazdnym vysledkem ... to sem delal.
To  my nabidne vybrat umisteni a potom typ souboru a stejne to nic nevylistuje tphle ve FF fungovalo uplne normalne.
To sem z toho jelen ...

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #28 kdy: 18 Prosince 2007, 18:58:07 »
dyt je na to spousta bugu

viz. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/154692

nechapu jak ti to funguje
pouzivas GG ?

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #29 kdy: 19 Prosince 2007, 11:19:09 »
Pouzivam ubuntu 7.10 uz mesic a priznam se ze jsem do nej jeste nepronikl. Co me zarazilo je, ze nektere programy startuji oproti win xp dosti pomalu. napr.  Amarok, Krusader. Jinak u krusaderu mam problem kdyz chci zmenit disk (mam extr + 2xntfs) tak nabidka vyjede az na druhe poklikani coz by nevadilo, ale pouzivam klavesovou zkratku a u te pokud ji pouziji musim dat esc a pote znovu zkratku a az potom vyjede seznam disku.

mam c2d 1,66 MHz, 2GB ram, go 7600, 7200 disk

Zajimalo by me jestli pomaly start programu ma neco spolecneho se swapem a pripadne jestli by ho neslo vypnout a jaky vliv by to melo na stabilitu

"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

Tominn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #30 kdy: 19 Prosince 2007, 19:17:03 »
Zajimalo by me jestli pomaly start programu ma neco spolecneho se swapem a pripadne jestli by ho neslo vypnout a jaky vliv by to melo na stabilitu

No swapovani by na rychlost nacitani programu by urcite nemelo mit vliv, z duvodu ze swapovaci oddil je primarne urcen jako misto na ktere je mozno ukladat nepotrebne a spici procesy. Kazdy proces by chtel po dobu sve existence mit sam pro sebe celou operacni pamet, to mu ale OS nemuze dovolit a proto ma v zaloze onen swap, ktery mu je dobry v okamziku nedostatku fyzicke operacni pameti - je to tzv. virtualni pamet. Rozhodne bych nic se swapem neprovadel.......nebo se pletu?
Kdyz pivo, tak plzensky, kdyz OS, tak tucnacky,
kdyz zenu, tak nahou, kdyz browser, tak Yahoo.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #31 kdy: 30 Prosince 2007, 15:28:46 »
Co me zarazilo je, ze nektere programy startuji oproti win xp dosti pomalu. napr.  Amarok, Krusader.
Amarok a Krusader jsou aplikace pro KDE a využívají jeho knihovny, které se při spuštění v GNOME musí dodatečně nahrát. Proto to zpoždění.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #32 kdy: 07 Ledna 2008, 22:57:17 »
hledej balicek krusader neco teckadeb , pak v krusaderu Ctrl S
to same jako v total commanderu
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #33 kdy: 07 Ledna 2008, 23:22:51 »
opravdu nechapu kde to je - sorry, V prohlizeci souboru nautilus vlevo ? Tam mam soubor otevrit, pripojit se k serveru apod. asi myslime kazdy neco jineho

ved je to proste:
das tam podminky co hledat
kde hledat

a zacnes psat do radku klicova slova (me to teda nativne hleda v obsahu - napr v PDFkach), rychly jako blesk(nez dopises, mas vysledek), jednoduchy jak facka
a zadny ENTER nepotrebujes
« Poslední změna: 07 Ledna 2008, 23:24:50 od puba »
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #34 kdy: 08 Ledna 2008, 11:52:09 »
 a dyt to taky vubec nefunguje, alespon v GG - je na to spousta bug reportu.

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #35 kdy: 08 Ledna 2008, 12:13:13 »
opravdu nechapu kde to je - sorry, V prohlizeci souboru nautilus vlevo ? Tam mam soubor otevrit, pripojit se k serveru apod. asi myslime kazdy neco jineho

ved je to proste:
das tam podminky co hledat
kde hledat

a zacnes psat do radku klicova slova (me to teda nativne hleda v obsahu - napr v PDFkach), rychly jako blesk(nez dopises, mas vysledek), jednoduchy jak facka
a zadny ENTER nepotrebujes

me tohle teda taky nefunguje - jednoduse se to tvari, ze to nic nenaslo. takze pouzivam bud Krusader nebo locate v terminalu :)
« Poslední změna: 08 Ledna 2008, 12:18:09 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #36 kdy: 09 Ledna 2008, 22:13:57 »
a dyt to taky vubec nefunguje, alespon v GG - je na to spousta bug reportu.

me to teda facha pod GG, ale pokud hledas neco na styl Hledani ve Windows, tak sem pouzival rozsireni v Nautilusovi (staci zadat do Wiki.ubuntu.cz slovo Nautilus a nekde tam je na to postup (fungovalo mi to skvele)
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #37 kdy: 10 Ledna 2008, 22:50:14 »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #38 kdy: 11 Ledna 2008, 09:02:16 »
Bohužel - ať už si to lidi přiznávají, nebo ne - Ubuntu Gutsy je celkem nevydařené vydání se spoustou bugů... Je to smutné, ale je to tak... Všechno by ale mělo být opravené v příštím vydání, které už by mělo být LTS...
Jinak co se týče rychlosti:
Mám 2GB RAM, 3GHz P4 a všechno šlape perfektně... SWAP mám zbytečný a RAMky jsou plné povětšinou tak ze čtvrtiny, zbytek je vyrovnávací paměť pro disk... Používám Kubuntu a i když je to překvapující, nadávám na něj míň, než lidi s gnome, protože to vypadá, že má o něco míň bugů.. Nevím proč je to tak, ale prostě to tak je... A vyhledávání v konqueroru mi funguje perfektně...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #39 kdy: 11 Ledna 2008, 16:54:29 »
...ale stejně je fajn mít na výběr... ;D

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Hledání souborů v Ubuntu GG 7.10
« Odpověď #40 kdy: 11 Ledna 2008, 18:26:32 »
Bohužel - ať už si to lidi přiznávají, nebo ne - Ubuntu Gutsy je celkem nevydařené vydání se spoustou bugů...
mno...hledani v nautilovi, jak jsem ukazoval, mi nejede jak v 7.04 tak v 7.10...
btw. nautilus-search-tool neni v repozitarich, jen na getdeb a to jen pro 7.04. na jejich domovskych strankach se da stahnout tarball, ale to uz se mi nechce zkouset...
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 18:31:40 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.