Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu  (Přečteno 17629 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« kdy: 07 Ledna 2008, 15:02:58 »
lidi pls mam zmatek. mam z ruznych zdroju vsugerovano ze ubuntu ma nizsi naroky nez kubutnu. ale http://www.ubuntu.cz/produkty/cojeubuntu/kubuntu a http://www.ubuntu.cz/produkty/cojeubuntu/desktop tyto stranky me presvedcuji o opaku. kde je chyba ? v me nebo v nich
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2008, 16:57:59 »
to nie sú relevantné údaje pre vašu potrebu. nemám to odskúšané, ale tipol by som, že v rýchlosti nejaký zásadný rozdiel nebude.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2008, 17:53:38 »
Asi myslíte nároky čisté instalace.. podle toho bych tipoval méně náročné Ubuntu, jelikož si tak nějak myslím že Gnome bude méně náročné (i když se mohu mýlit) - samozřejmě také záleží na všemožných nastaveních, programech běžících na pozadí apod.

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2008, 18:46:24 »
Porovnával jsem Kubuntu a Ubuntu na obstarožním notebooku HP a Kubuntu bylo rychlejší (tím myslím aplikace v něm chodily rychleji, nejvíc znatelný to bylo ve hrách).

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2008, 18:53:48 »
naroky ubuntu jsou mozna vyzsi, ptze je v nem defaultne CF
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Skeletonix

  • Host
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2008, 18:54:41 »
+- to bude stejné

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2008, 19:07:24 »
tak co myslíte , Pentium II - 333MHZ CPU , 256MB RAM :) vyuziti - uceni zakladu v linuxu , tvorba webovych stranek, poslouchani hudby . hmm ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2008, 19:10:27 »
na to bych dal spis Xubuntu nebo Fluxbuntu...Xfce a fluxbox maji mensi naroky nez KDE nebo GNOME
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2008, 19:17:12 »
mno asi si zatim necham ubuntu . mozna pri dalsim formatovani pc se rozhodnu pro kubuntu
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Skeletonix

  • Host
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2008, 19:26:04 »
na tento stroj ani omylem Gnome či KDE ... asi bych tam ani nedával Ubuntu a jeho deriváty ... Puppy Linux, DammSmallLinux, Debian, Gentoo ... či něco takového udělá lepší službu !!

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #10 kdy: 07 Ledna 2008, 21:44:01 »
vy ten stroj podcenujete . mam na nem ubuntu a jede to v celku obstojne . ovsem nemuzu mit naraz operu, banshee, openoffice ...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2008, 22:05:27 »
Mám Ubuntu 6.06 na desktopu HP s Pentiem II, 333 Mhz a asi 400 Mb paměti a jede dost svižně, rychleji než Win2000, které tam byly před tím...vyšší verze Ubuntu, nebo OpenSuse, či PclinuxOS jsou znatelně pomalejší...proto bych po zkušenostech zůstal u 6.06, která je sice o něco starší, ale rychlá a stabilní...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2008, 00:35:02 »
Mno hele, na dvakrát silnějším procesoru to byl někdy porod. Ale napsal jsem na tom takových krásných věcí.... :) A jaké to bylo romantické otvírat půl vteřiny další okno v Kopete, když mi jelo pár dalších aplikací :)

Jinak ze starého desktopu jsem získal dojem, že je Kubuntu rychlejší a myslím si to stále.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

honorguard

  • Host
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #13 kdy: 08 Ledna 2008, 13:36:27 »
Gnome je podle mého názoru celkově pomalejší než KDE. Když jsem měl na Fedoře nainstalované Gnome, tak mi běhala pomaleji. Když jsem jel (šipkou dolů) v Norton comanderu, tak mi ukazatel přeskakoval jak se mu zachtělo. V KDE mi běhal normálně. Podle mého je GTK všeobecně pomalejší než QT.

JohnyN

  • Host
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #14 kdy: 08 Ledna 2008, 15:32:24 »
Skusal som na svojom stroji (konfiguracia pc nizsie) Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu a fluxbox pod Ubuntu.
Najlepsie na tom bol fluxbox, ale vela veci mi tam chybalo a nechcelo sa mi hrat s konfigurakmi. Xubuntu bezalo celkom obstojne, oproti Ubuntu s GNOME iba o malo rychlejsie.. spozoroval som len zvysenie vykonu pri Firefoxe a OpenOffice.
Pouzivam uz 2 tyzdne Ubuntu GG, predtym som mal Ubuntu FF. FF bezalo o trosku rychlejsie, ale opat sa to prejavilo iba vo Firefoxe a OpenOffice. S ubuntu GG sa aj na takejto zostave da vcelku pracovat, aj ked to ide obcas fakt pomaly. Najpomalsie bezi Nautilus, takze je asi lepsie dat tam Thunar, prip. nahradit Metacity Openboxom.
S Xubuntu som velke navysenie vykonu nezaznamenal, viac ma vsak mrzelo, ze XFCE 4.4.1 je stale akesi nedorobene, aspon podla mna.
Pouzivam Ubuntu GG a da sa tam v pohode pracovat. Samozrejme bez desktop efektov a graf. narocnych tem ci ikon.
Oproti WinXP Ubuntu bezi ciastocne pomalsie. Ale z hladiska multitaskingu XP a Ubuntu vyhrava bezpodmienecne Ubuntu. Pri viacerych ulohach dokaze z mojho PC vytazit viac ako XP s SP2.

Odporucam skusit najskor Xubuntu, ak nebude vyhovovat, pokusit sa nainstalovat Ubuntu, ale urcite bude treba nahradit Metacity a Nautilus. Mozno Firefox za Dillio / Epiphany a OO za Abiword a Gnumeric, Totem za Gxine, Rhythmbox za XMMS.

Puppy linux neodporucam. Skusal som kedysi verziu 2.16 a zdalo sa mi, ze to ten linux sa este modernym linuxom ako Ubuntu nemoze rovnat.

KDE u mna bezi pomalsie ako GNOME. Pri viacerych procesoch je to s KDE velky problem. U mna jednoznacne GNOME.

Pekny den

« Poslední změna: 08 Ledna 2008, 15:35:53 od Ján "JohnyN" Nosko »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2008, 16:08:02 »
diky. asi pri dalsim formatovani disku dam kubuntu a skusim to hned a pokud to nepujde tak dam hned ubuntu z5 :) dal bych si jiny linux ale nemam moc znamych co by meli cd linuxu a stahovat a vypalovat to ? to se mi nechce . hold ten stroj je uz starej. ale v blizke budoucnosti se blizi novej a tam toho bude hodne (OS)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

JohnyN

  • Host
Re: HW nároky - Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #16 kdy: 13 Ledna 2008, 09:30:24 »
Skusil by som este doinstalovat KED cez aptitude, aj ked to bude trosku pomalsie ako cista instalacka kubuntu. Ak pouzijes aptitude, nemal by ani byt problem odinstalovat potom vsetky zavislosti spat na ubuntu.

takze v terminale zadaj:
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install kubuntu-desktop
a pre odstranenie potom:
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude remove kubuntu-dektop
pekny den

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.