Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gentoo poškodilo Ubuntu  (Přečteno 6282 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Gentoo poškodilo Ubuntu
« kdy: 09 Ledna 2008, 09:29:59 »
Zdravím,

zkoušel jsem si na jiný oddíl na disku instalovat distribuci Gentoo, ale nevím jak, ale instalace se nezdařila (jsem si jistý, že jsem zadával pro instalaci jiný oddíl než s Ubuntu). Bohužel jsem asi něco popletl (instalační program Gentoo je snad ok  ;D) a Gentoo se "skoronainstaloval" přes mé Ubuntu. ::) Takže nyní sice v grubu vidím možnost zavedení Ubuntu a i usplash, ale po chvíli načítání to zatuhne. Recovery mode napíše, že se nedaří namountovat /proc, že už je namountované, no a když jsem zkusil předchozí jádro, tak na mě už bezkonkurenčně vyběhl textový režim Gentoo. :D Slušný zmatek, nicméně adresář home je snad nepoškozený, data tam jsou, to jsem si už nějak ověřil (ještě že neproběhl formát).

Moje otázka je jednoduchá (ale pochopím, když ji z důvodů mého looserství nezodpovíte) - jde nějak obnovit instalace Ubuntu a nebo přijde na řadu formát a reinstal? To bych opravdu nerad, protože nevím, kam zálohovat. ;D

A z toho vyplývá, že s Gentoo končím, i alfa Ubuntu 8.04 nemá potíže s instalací na určitý oddíl. ::)
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 14:58:42 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2008, 09:36:40 »
že by si gentoo udržovalo mountnutý /proc, či co? :-)
Jestli máte home na jiném oddílu, tak by neměl být problém normálně znovu nainstalovat Ubuntu.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 14:59:18 od Anna Taliánová »
Have you tried turning it off and on again?

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2008, 09:42:06 »
Bohužel mám /home na stejném oddílu, takže jedině záloha toho adresáře? Tak to se i budu muset rozloučit i s nastavením sítě, které jsem tak pracně dělal s kamarádem. Jo, za blbost se platí...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2008, 12:02:37 »
Není nastavení sítě v /etc/ ? Stačí ten adresář zazálohovat. Má to pár Mb. Osobně zálohu /etc považuju za možná důležitější než /home...:-)
Have you tried turning it off and on again?

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2008, 13:49:14 »
Koupil jsem si 10 DVD, takže na zálohy mám místa dost, tohle není problém. Pak když budu chtít obnovit konfiguraci,tak to stačí přepsat (daný soubor)? Teď především řeším, jak provést zálohu, protože přes Win se mi to dělat nechce (špatné kódování v názvech souborů) - nebo existuje nějaký zálohovací sw, který umí komplet zazálohovat na DVD celý obsah oddílu s Linuxem? Aby to pak bylo jednoduše dostupné? Díky moc
A které adresáře bych měl zazálohovat? Tak určitě /etc, /home, možná /var (mám tam taky něco)? Jinak síť mám přes ndiswrapper a konfig. soubor mám někde na disku, to si vyzjistím, kde... Držte palce, dost mě to nakrklo.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 15:00:16 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2008, 13:54:09 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

slashsbluesball

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2008, 14:48:06 »
mno, chtel bych se zastat Gentoo :) ja ho nedavno instaloval a zadne

potíže s instalací na určitý oddíl. ::)

jsem nezaznamenal :) beha na me starsi masine mnohem rychleji nez Ubuntu ;)
Desktop: MSI 848P Neo-V, Intel Pentium 4 CPU 2,80GHz, 1024 MB Ram, ATI Radeon 9200 128MB, OS: Gentoo 2007.0 :-), Win XP
Laptop: HP nc6120, Intel Pentium M Dothan CPU 1,86GHz, 1024 MB Ram, Intel GMA 900 128MB sdíl., OS: Ubuntu 7.10GG

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2008, 15:20:44 »
Kdo jde do gentoo, tak by neměl mít s tímhle problémy :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Pavel Půlpán

Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2008, 15:32:48 »
Instalací Gentoo by si měl projít každej, kdo chce být s Linuxem dobrý kamarád a ne jenom uživatel. Není totiž nad bootstrap a xvzzf stage1... ;D

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu...
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2008, 17:42:11 »
Viz záloha na wiki

To je dobrý návod, ale je problém, že k tomu potřebuji Linux. Ano, asi by šlo použít LiveCD, ale je problém s místem na mém disku, které je minimální a záloha celého systému by se tam prostě a jednoduše nevešla. Budu to asi muset udělat, že zazálohuji jen to, co opravdu potřebuji a ostatní poletí do nebíčka. 8) Teď jen přemýšlím, jestli to udělat přes LiveCD, jenže jak to pak vypalovat, když systém jede z CD? Popř. bych si mohl vytvořit zas oddíl na disku a tam nainstalovat Ubuntu, ale to by bylo na disku absolutní minimum místa, takže by to ztratilo smysl. Další možností je zálohovat přes win (mám jakýsi plugin, který umí přistupovat k ext3, ale neumí diakritiku) či použít nějaké speciální řešení... Že já si s tím Gentoo nedal pokoj - rád testuji, ale znovu opakuji, že jsem mountoval správně, ale bylo pozdě, takže to nemůžu tak jistě tvrdit, holt za chyby se platí a vážím si vašich rad, komunita Ubuntu je opravdu jedna z nejlepších. :D
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

slashsbluesball

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2008, 14:06:39 »
Instalací Gentoo by si měl projít každej, kdo chce být s Linuxem dobrý kamarád a ne jenom uživatel. Není totiž nad bootstrap a xvzzf stage1... ;D

no jo, tento zpusob instalace uz neni podporovan a zacina se od stage3 :( to me trochu zklamalo ;)
Desktop: MSI 848P Neo-V, Intel Pentium 4 CPU 2,80GHz, 1024 MB Ram, ATI Radeon 9200 128MB, OS: Gentoo 2007.0 :-), Win XP
Laptop: HP nc6120, Intel Pentium M Dothan CPU 1,86GHz, 1024 MB Ram, Intel GMA 900 128MB sdíl., OS: Ubuntu 7.10GG

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2008, 14:50:04 »
Ext2Fsd nefunguje? Nevím, zatím nepoužívám. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Pavel Půlpán

Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2008, 15:06:57 »
Instalací Gentoo by si měl projít každej, kdo chce být s Linuxem dobrý kamarád a ne jenom uživatel. Není totiž nad bootstrap a xvzzf stage1... ;D

no jo, tento zpusob instalace uz neni podporovan a zacina se od stage3 :( to me trochu zklamalo ;)

Není podporován? Proč by nebyl? Akorát musíš trošku víc hledat, protože není návod součástí oficiálního handbooku... ;)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Gentoo poškodilo Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 11 Ledna 2008, 21:04:20 »
Ext2Fsd nefunguje? Nevím, zatím nepoužívám. :)
Právě toto používám, potíž je v tom, že jsem asi zapomněl nastavit to kódování. Přezevše bych raději zálohoval přes Ubuntu, které jsem nainstaloval na nový oddíl za porouchané Ubuntu, teď řeším, jak adresáře vypálit na DVD (je jich moc na jedno a nemám čas se zabývat tím, kam co strčím)...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.