Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: disketa a Ubuntu  (Přečteno 3233 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
disketa a Ubuntu
« kdy: 10 Ledna 2008, 11:36:08 »
Dovolte začátečnický dotaz:
Vložím CD a CD se mi objeví na ploše, vysunu a zmizí... lze toto nastavit i pro disketu?
Zatím vložím disketu a neobjeví se. Když jí připojím (objeví se na ploše) a vyndám, tak nezmizí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2008, 11:38:04 »
Disketa neposílá mount a umount příkazy, takže mě nenapadá způsob, jakým by se mohla samostatně připojovat a odpojovat.. Ačkoliv ve Windows jsem viděl nastavení, které průběžné skenování diskety umožňovalo, tak je možné, že něco bude i pro Linux/Ubuntu
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2008, 12:40:39 »
možno nejaký skript by sa dal spraviť. ja mám externú disketu cez USB a myslím, že tá sa na ploche zobrazuje, ale nemám ako odskúšať teraz.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2008, 13:51:58 »
Díky, ale skript nepotřebuju, nehodlám se tím zabývat, jen jsem chtěl vědět (jako laik), jestli jsem někde nepřehlédl nějaké zaškrtávátko "live floppy"...

Takže je asi též normální, že když připojím disketu a přetáhnu do ní soubory, nenahrají se tam ihned, ale nahrají se tam až při odpojování diskety....

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2008, 14:43:16 »
Žádný systém nepozná vložení diskety, dokud něco nezmáčknete. Např. v Totalcmd ALT+F1 a vybrat mechaniku. To zajistí kontrolu vložení média.
Řešení je opravdu ve vytvoření skriptu, který bude průběžně kontrolovat mechaniku.
Nebo při kliknutí na ikonu rovnou provede příkaz mount.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2008, 14:47:36 »
Takže je asi též normální, že když připojím disketu a přetáhnu do ní soubory, nenahrají se tam ihned, ale nahrají se tam až při odpojování diskety....
No, podle mých zkušeností se data nahrávají průběžně (aspoň u mass storage zařízení, nevím jak u disket) a to se občas dokončuje právě při odpojení zařízení... Ale u disket je to možná jinak, nemůžu vyzkoušet, diskety už jsem dlouho nepotkal
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2008, 14:48:16 »
...ale ve Windows, když zkopírujete soubor na disketu, tak se tam uloží ihned... když jí potom vyndáte, tak ho tam máte... v Ubuntu ne...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2008, 15:33:00 »
Je to v pohodě a disketa funguje, jen člověk nesmí zapomínat ji před vytáhnutím odpojit a počkat na zapsání změn...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2008, 15:50:53 »
...ale ve Windows, když zkopírujete soubor na disketu, tak se tam uloží ihned... když jí potom vyndáte, tak ho tam máte... v Ubuntu ne...
Tak toto je způsobeno tím důvodem, že v Linuxu se vše chová jako soubory (i složka je vlastně soubor) tudíž, když kliknete na unmount zapíše dané informace fyzicky na povrch diskety ... je to trošku jiné pojmutí těchto problémů nežli ve Windows platformě ... pokud jste ochoten o víkendu napíšu daný shell skript, který tento jev tvořit nicméně bude se muset pouštět cronem v určitém intervalu, ale může to občas způsobit chvilkové zatuhnutí systému ... tudíž doporučuji si na daný způsob zvyknout .. ;)
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:26:14 od Anna Taliánová »
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: disketa a Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2008, 15:54:48 »
...ale ve Windows, když zkopírujete soubor na disketu, tak se tam uloží ihned... když jí potom vyndáte, tak ho tam máte... v Ubuntu ne...
Tak toto je zpusobeno tím důvodem, že v linuxu se vše chová jako soubory (i složka je vlastně soubor) tudíž, když kliknete na unmount zapíše dané informace fyzicky na povrch diskety ... je to trošku jiné pojmutí těchto problémů než-li v windows platformě ... pokud jste ochoten o víkendu napíšu daný shell skript, který tento jev tvořít nicméně bude se muset pouštet cronem v určitém intervalu, ale může to občas způsobit chvilkové zastuhnutí systému ... tudíž doporučuji si na daný způsob zvyknout .. ;)
Díky, již si zvykám. Nevadí mi to.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.