Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Overclocking GPU a Benchmark  (Přečteno 1712 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Overclocking GPU a Benchmark
« kdy: 10 Ledna 2008, 20:26:50 »
Ahoj,
měl bych zájem trošku si pohrát v přetaktování mé grafické karty, ale nevím jestli v Linuxu existuje dostatečně mocný nástroj. Potřebuji aby uměl zjistit práhovou maximální hodnotu frekvence jádra a paměti... Nejlépe aby byl grafický. Dále bych se chtěl poptat, jestli má cenu přetaktovávat  GF 7600 GS... Díky. A existuje pro Linux nějaký slušný Benchmark který by uměl HDR, Shadery a kdo ví co ještě? :) (tak grafika na úrovni UT3 - ale nastavitelná:)). Díky.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Overclocking GPU a Benchmark
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2008, 20:41:42 »
Pokud vím, tak žádné takto komplexní nástroje nejsou... Taktovat můžete přes nvclock a maximální hodnoty už určitě někdo před vámi zveřejnil na internetu... Grafiku na úrovni UT3 rozhodně v žádném freeprográmku nenajdete... Pokud ale chcete nativní linuxovou hru (komerční), tak by ET:Quake Wars mohla být dobrým kandidátem na benchmarkování, ale praktické zkušenosti nemám...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Overclocking GPU a Benchmark
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2008, 21:25:27 »
To se ty kusy od sebe neliší možnostmi přetaktování? To má každý pevně dané frekvence? Přetaktovával jste už někdy nějakou kartu - jestli ano tak jaký jste vysledoval procentuální nárůst výkonu (nebo i neprocentuální)? Stáhl jsem si nvclock;nvclock-gtk;nvclock-qt - ale příkazy nvclock-gtk a nvclock-qt nefugnují... z toho že to používá ty knihovny usuzuji že to musí mít grafickou nádstavbu - nevíte jak ji spustit? Zkoušel jsem nvclock -gui ale neúspěšně.
A v konzoli mi to u  paměti píše jako frekvenci: -2147483.648 MHz což se mi nezdá (pouštím v rootu). U GPU píše: -2147483.750 MHz...
« Poslední změna: 10 Ledna 2008, 21:31:31 od Ondřej Trhoň »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.