Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záloha disku aneb jak to všechno dostat na DVD?  (Přečteno 2303 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Záloha disku aneb jak to všechno dostat na DVD?
« kdy: 11 Ledna 2008, 20:58:07 »
Zdravím,

po netu jsem všude možně hledal, leč Google mě tak trochu asi nepochopil a ani ostatní vyhledávací služby mi nerozuměly, tak se obracím s tím "palčivým" dotazem na vás. :P

Rovnou nastíním situaci - mám disk sda1, na kterým je cca 13 GB dat, které chci zazálohovat na DVD-ROM. Takže potřebuji něco, co vezme ty soubory, rozdělí je to do velikosti DVD a postupně vypálí. Princip je dostat více než 4,7 GB na několik DVD, nechce se mi to dělat po jednotlivých adresářích, toho jsem si už užil ažaž. Udělat archiv tar.gz je sice pěkné, ale fakt tolik místa na disku nemám. Další problém by byl, jak rozdělit soubor na několik DVD, zmatek, že? Určitě to nějak jde, asi jsem jen špatně hledal. Díky za info.

PS - toto by mělo být aplikovatelné i na skryté či chráněné soubory a adresáře!!! Podotýkám, že zálohuji z druhého Ubuntu, co mám na jiném oddílu, takže zálohované soubory nejsou právě používány.

Liborse
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 22:40:56 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Záloha disku aneb jak to všechno dostat na DVD?
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2008, 12:27:30 »
No odpověď bude složitá, jelikož pokud si nemůžete udělat třeba rarem víc souborů a ty poté vypálit na DVD mimochodem na rar je odkaz zde http://www.rarlab.com/rar/rarlinux-3.7.1.tar.gz , protože se mi to jeví jako nejlepší řešení. Další možností je si udělat shell skript, který spočítá složky ve kterých to vyjde na 4,7 GB a vypálit a takhle dokud nevypálí vše.
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 01:19:06 od Anna Taliánová »
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Záloha disku aneb jak to všechno dostat na DVD?
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 00:29:03 »
Neboť se vylepšily mé finance, pořídil jsem si externí disk s kapacitou 250 GB, čímž je doufám problém vyřešen. Nicméně by mě zajímal ten skript, co počítá ty složky... Je složité ho napsat? V bashi moc neumím.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.