Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přenos systému  (Přečteno 1001 krát)

H0n2a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Přenos systému
« kdy: 14 Ledna 2008, 15:08:10 »
Dobrý den všem, řeším tento problém:

Na svém počítači jsem odladil distribuci Kubuntu Feisty. S vidinou toho, že ji později přenesu na jiné stroje s jinou konfiguraci, což potřebuji udělat v co nejkratším čase. Pokud je mi známo, linux by si měl detekovat zařízení sám a základní hw bez problémů připojit.  Systém jsem ladil několik měsíců, nerad bych se pouštěl do čisté instalace. Poté, co jsem udělal zálohu podle wiki.ubuntu.cz jsem ji uspesne rozbalil na disk v novem pocitaci. Pomoci bootovatelneho CD Supergrub disk jsem do systému i nabootoval. Nabídla se standardní nabídka pro spuštění systému a zacala nabíhat obrazovka. Poté vše zamrzlo. Zkusil jsem rescue boot z nabídky. Skončil po delším čekání, zhruba jak uvádím přepsané níže. Jakým způsobem zaktivuji autodetekci disků a vůbec hw, jako při instalaci?

Check root=bootary cat/proc/cmdline or missing modules, devices. cat /proc/modules ls/dev
ALERT /dev/disk/by-uuid/ ... does not exist. Dropping to a shell!
BusyBox v1.1.3

Hledal jsem na Google, co s tím a poté použil příkaz mount, který vypsal následující:

none on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
none on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
udev on /dev type tmpfs (rw)
(initramfs)

Prosim o rady, pokud mozno podrobnejsiho razu, sam to nezvladnu, vicemene zacinam.

Pavel Půlpán

Re: Přenos systému
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2008, 15:16:38 »
Diskové partície jsou v Ubuntu rozlišované pomocí UUID... možná by stačilo v GRUBu opravid UUID.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.